Wpis z mikrobloga

@moderacjamyslisezeco: @tchaikovsky: @LeonardoDaWincyj: @kartofel: @MeeF: Jestem zdolnym chłopakiem. Pracuje w swojej branży, zarabiam nieźle. Ale gdybym potrafił angielski biegle to bym miał o połowę więcej cashu niż teraz. Wszyscy w robocie się dziwią jak mozna nie mowic po angielsku. Chodziłem na miliony korepetycji, do milionów szkół językowych. Ale jestem upośledzonym durniem i nie potrafie nic. Moj poziom to #!$%@? klasa 4-5 podstawówki. Ale no cisne poraz osiemdziesiąty
@ShinpuTokubetsu mi pomogło oglądanie durnych seriali w oryginale bez napisów (ogladalem przyjaciół). Słownictwo proste, a nawet jak nie zrozumiesz czegoś to zalapiesz o co chodzi z kontekstu.
Dodatkowo przepisywalem ręcznie artykuły z neta. Zdanie po zdaniu, każde po kilka lub nawet kilkanaście razy. Dałem radę z moją dysgrafią i dyslekcją, to ty też sobie poradzisz ;)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@ShinpuTokubetsu:
Szkoły są po to żeby uczyć a nie nauczyć ( ͡° ͜ʖ ͡°). I po to żeby nauczyciel miał pracę a uczeń zajęcie i żeby nie były mu głupoty w głowie.
Wkuwanie słówek i gramatyki nie ma sensu, chyba że jako powtórzenie konkretnych słówek spisanych z filmu/serialu/ programu TV. Najwyraźniej mówią w programach typu Discovery i History.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@ShinpuTokubetsu: To w bonusie taka historyjka w temacie (:

Kiedyś, kiedy jeszcze często nie rozumiałem tak dobrze angielskiego, np. często czegoś w serialach, byłem w odwiedzinach w Polsce i oglądałem telewizję po polsku. Któregoś dnia oglądałem właśnie History Channel zasypiając i dopiero po godzinie się zorientowałem że nie jest po polsku tylko w oryginale, po angielsku :) Pierwszy raz chyba wtedy zrozumiałem każde słowo jak po polsku.
@ShinpuTokubetsu: Nie chcę się wywyższać, natomiast angielski jest jednym z łatwiejszych do przyswojenia języków, choćby przez jego obecność WSZĘDZIE. Podstawowe pojęcia znasz, bo inaczej nie funkcjonowałbyś w internecie. Jeśli grasz w jakieś gry online, no to komunikacja musi przebiegać - nawet skrótami - między graczami, a Tobą. Ja zawsze dobrze mówiłam i pisałam w tym języku, nie miałam problemów z listeningiem, toteż zaczęłam sobie oglądać filmy po angielsku z... angielskimi napisami,