Wpis z mikrobloga

#escaperoom
#koszalin

W całej tej tragedii jestem totalnie oburzona, bo dzieje się tragedia, media są informowane przed rodzicami, strażak szczerzy się do kamery, zamiast odmówić komentarza, wyskakuje przed szereg z informacją o smierci. "Dziennikarz" z koszalininfo.pl nagrywa dalej gdy rodzice są informowani o tragedii, rzucając żenujący komentarz. Inne media ochoczo ten film kopiują. Żadnego poszanowania dla rodziców tych dzieci. Jak w ogóle tak można potraktować najbliższych tych dziewczynek?
  • 55
  • Odpowiedz
@waciak: @dersu: @Yog-Sothoth: @Doctor_Pleasure: Ja rozumiem relacje z takich miejsc, z takich wydarzeń, żyjemy w takich czasach, ze to jest nieuniknione. Ale nie jestem w stanie zaakceptować tego, że najpierw są informowane media, a dopiero potem rodzina. Że gdy relacja jest na żywo, gdy "dziennikarz" widzi co się dzieje nie przerywa nagrywania tylko wali sciemę, odwracając kamerę tak, że nadal widać tragedię tych ludzi. To jest obrzydliwe.
  • Odpowiedz
@biuna: Rozwinę temat - to miasto pomimo średniej wielkości jest umiejscowione pośrodku niczego i ma imho bardzo prowincjonalny charakter. Wiadomością dnia jest przedstawienie teatralne w szkole podstawowej albo stłuczka pod marketem. Dlatego drugorzędny dziennikarzyna jak załapał taki "eksluziw", to aż strzela w spodnie, bo sensacja, tragedia, w końcu się o czymś mówi w skali kraju. Nie oczekuj w tej sytuacji profesjonalizmu albo etyki, bo raz, że gościowi taka sytuacja nie trafi
  • Odpowiedz
@biuna z jednej ręki nie posadzalbym koszalininfo za wielkie dziennikarstwo, prowizorka, młody ziomek, brak doświadczenia, emocje. A po drugie strażak nie jest rzecznikiem i powinien siedzieć cicho. Nikt w tym wygwizdowie nie miał doczynienia z taką tragedia i zachowali się najgorzej jak mogli.
  • Odpowiedz
@Yog-Sothoth: Wiem, ja wiem, że dla nich to "wielkie wydarzenie". Ale wiem też, z własnego doswiadczenia, że da się - z wielkim trudem, zachować profesjonalnie albo się chociaż o to otrzeć, w przypadku niespodziewanej smierci i koniecznosci nieinformowania innych o tym.

  • Odpowiedz
@biuna: podczas takiej tragedii z ludzi wyszło co najgorsze. Zwykła ciekawość i obojętność na cierpienie innych. Widząc filmik doslownie łamało mi się serce jak myślałem co musza czuć Ci ludzie.
  • Odpowiedz