Wpis z mikrobloga

Przemyślałem sprawę i doszedłem do wniosku, ze w następnych wyborach głosuje na koalicje obywatelską.
PiS wbrew pozorom okazał się dla Polski i nacjonalizmu dużo większym złem niż poprzednia partia.
Kolesiostwo, propaganda jak za PRL, uginanie karku przed Izraelem oraz USA, afery finansowe większe niż za PO, wpuszczanie masy imigrantów, liczne pokazy niekompetencji i kompromitacje to esencja tych rządów.
O ile na początku żywiłem jakieś nadzieje na coś lepszego tak teraz widzę, że pod maską patriotyzmu i konserwatyzmu czai się kolejna bezideowa wydmuszka. Po za wygodnymi stołkami na niczym im nie zależy.
Co gorsza aktywnie zwalczają oni organizacje prawdziwie patriotyczne, a ich przywódców przekupują stanowiskami.
Są dla środowisk prawicowych dużo większym zagrożeniem nawet niż Nowoczesna czy razem. Te partie bowiem atakują nas otwarcie. Pisiory natomiast są dużo bardziej podstępne udając, że są po naszej stronie. Ostatecznie jednak wbijają nam nóż w plecy.
To tyle ode mnie.

#neuropa #antyneuropa #lewactwo #4konserwy #polityka #wincyjtagow #bekazdebili #bekazkomunistow #bekazlewactwa #bekazpodludzi #uchodzcy #imigranci #kabaret #bekazpisu #bekazprawakow #zydzi #izrael #patriotyzm #nacjonalizm
  • 62
Są dla środowisk prawicowych dużo większym zagrożeniem nawet niż Nowoczesna czy razem. Te partie bowiem atakują nas otwarcie. Pisiory natomiast są dużo bardziej podstępne udając, że są po naszej stronie


@Al-3_x: dokładnie, w dodatku wyniszczają jakiekolwiek rosnące ugrupowania/organizacje po prawej stronie, zostawiając tam prawdziwy lej po bombie
@AgresywnyKardiolog:

Chociaż wpuszczanie ich po cichu rzeczywiście jest sku********em.

Właściwie dlatego chce głosować na PO. Mniejsze i mniej groźne zło.
Przynajmniej wiesz z czym walczysz.
PiS udaje partie patriotyczną oraz konserwatywną i wielu daje się na to nabrać. Obiecuje przywódcom nacjonalistów stołki, przejmuje ich elektorat, a tych niepokornych zwalcza.
kukiza


@Stricte89: ja już dawno co do Pawła straciłem nadzieje, dał się ograć jak dziecko Jakubiakowi, Andruszkiewicz wszedł na jego plecach do sejmu, w dodatku jego klub nie ma racji bytu skoro w zależności od głosowania, połowa jest na tak a druga na nie, jak wyobrażasz sobie ich aktywność gdyby mieli np większość sejmową? zresztą i tak mu się ludzie po pisie i ich przybudówkach porozbiegali
@Bummerang: Tu mamy zwyczajne kolesiostwo. Dla mnie są na tym samym poziomie. Różnica jest taka, że PO nie udaje partii prawicowej tylko otwarcie je atakuje. Ale przekonałeś mnie. Przemyśle jeszcze te kwestie i kto wie. Może dam szanse Korwinowi xD
ukrócił szerzącą się działalność przestępczą


@Bummerang: W jaki sposób? Glapiński promuje reketiera jako szefa KNF, CBA pozwala mu pozacierać wszystkie dowody (synek Kamińskiego następnym protegowanym Glapińskiego), Glapiński zatrudnia panie o niewiadomych kwalifikacjach za 65 tys miesięcznie. Jakieś konsekwencje? Jedna NIK (nie pisowska) podejmuje jakieś działania.

Może dam szanse Korwinowi


@Al-3_x: Starcowi z bandą nacjololo za plecami? Taki sobie słaby pomysł.
@Andreth:

Jedna NIK (nie pisowska) podejmuje jakieś działania.


To jest ciekawe, że NIK jeszcze nie przejeli

@Bummerang: nie odpowiedziałeś nadal na moje pytanie. A i żeby nie było jestem ex-korwinistą, kiedyś tez masturbowałem się do zdjęć Pana Janusza.
w następnych wyborach głosuje na koalicje obywatelską.


@Al-3_x: Dlaczego chcesz głosować na ludzi, którzy już wiemy że są złodziejami. Mieli swoją już szansę na zaprezentowanie i są gówno warci. Nie głosuj na PO, PiS, SLD, PSL.
@Bummerang:

PiS / PO to jedno zło, wybierz Wolność https://wolnosc.pl/


no gospodarczo może jeszcze jest to do zaakceptowania gdy mowimy o wolności, a tak się ta partia nazywa. ale inne kwestie to tak średnio:

"Będziemy dbać o przywrócenie innych zasad naszej cywilizacji, w pierwszym rzędzie: Honoru, Prawdy i Tradycji."


że co? Narzucanie ludziom tradycji bez wyboru ma być jakimś elementem wolności? śmiech na sali

Nie zgadzamy się na sztuczne sprowadzanie do
@nie_tak_szybko: Wolność indywidualnej jednostki odnośnie tradycji, każda rodzina ma jakąś prawda?
Nie jest to jasno sprecyzowane, ale chodzi o to by każdy krzewił swoją rodzinną tradycję jak i szanował zasady honoru i prawdy.

Sztuczne sprowadzanie obywateli to np. wymuszenie/przydział grupy ludzi przez UE (Unię Europejską), zaś naturalny przyrost imigrantów którzy chcą do Polski iść, a nie zostali przydzieleni jest ok.
@nie_tak_szybko: Chodzi mi raczej o niewpuszczanie islamskich "uchodźców", którzy nie potrafią się asymilować, przyjeżdzają kolonizować Europę, zakładają partie islamistyczne, nie pracują, żyją na socjalu. Sam chodzę do lokalu z kebabami prowadzonego przez dwóch muzułmanów - są bardzo kulturalni, przede wszystkim asymilują się - więc mi nie przeszkadzają. Poza tym Polacy w UK, przepraszam za wyrażenie, zapierda*ają, a nie ciągną kasę od państwa jak muzułmanie w Niemczech czy we Francji.
@kk87ko0:

Dlaczego chcesz głosować na ludzi, którzy już wiemy że są złodziejami.


Jeśli chodzi o PO to afera taśmowa jest w zasadzie zaprzeczeniem tej tezy. Jedyne co wynikało z taśm to jeden wał z urzędem skarbowym jeśli dobrze pamiętam. Druga sprawa to to że PiS ma wszelkie narzędzia do przeczołgania polityków PO ale jakoś im się to nie udaje. Jedyne co zrobili to jakaś farsa wokół Gawłowskiego. Ja jestem aż tym
Jeśli chodzi o PO to afera taśmowa jest


@yuim: Tutaj nie chodzi o konkretne czy pojedyncze przypadki, ale o cały system jak tworzą. Ile jest zabierane ludziom, ile jest marnowane, ile jest przepłacane. Oni tworzą złodziejski system w którym to obywatel jest wyzyskiwany, a "elitom" dobrze się żyje.
@kk87ko0: Napisales że PO to złodzieje więc odniosłem sie do tego. Logika, która przedstawiłem wskazuje raczej coś innego. Jakby popatrzeć na ich 8 lat rządów to wskaźniki gospodarcze moim zdaniem wypadają nieźle. Z tym dobrym życiem to bym nie przesadzał. Moim zdaniem mają tam śmiesznie małą kasę. Jedynym miejscem gdzie się wyciąga dobre pieniądze są SSP. Tylko że tutaj znowu nie ma się co czepiać PO bo je prywatyzowali.

Więc rozwiń
@Al-3_x: KO pod władzą Schetyny ma u mnie takie poparcie że zupełnie mi jedno czy rządzą oni czy PiS. Mam w dupie jeśli Ci na których zagłosuje nie dostaną się do parlamentu, widocznie większość w tym kraju chciała inaczej.

W każdym razie gorąco zachęcam każdego do głosowania na kogoś spoza tej dwójki. Niech to już nawet będzie PSL, Schetyna będąc w rządzie pamiętam jak skończył więc wiem że ani jedna ani
@yuim: Przede wszystkim wbrew konstytucji prezes banku centralnego wmieszał się w politykę obiecując wsparcie PO w zamian za odwołanie Jacka Rostowskiego. Potem była afera z wtargnięciami ABW do redakcji wprost, a potem było już tylko gorzej.
@Al-3_x:

Przede wszystkim wbrew konstytucji prezes banku centralnego wmieszał się w politykę obiecując wsparcie PO w zamian za odwołanie Jacka Rostowskiego.


Wycinasz cały kontekst, tak jak zrobiły to media. Oni tam rozmawiają o hipotetycznym scenariusz gdyby był znowu kryzys ekonomiczny przed wyborami. Sienkiewicz pyta co można zrobić w hipotetycznym 'worst case scenario' a Belka mu tłumaczy. Weź odpal taśmy i sam przesłuchaj w okolicach 33 minuty i zobacz jak bardzo się
@yuim: Dlaczego od razu rządzić? Ja bym chciał, żeby tylko byli w sejmie i reprezentowali liberałów. Nie sądzę, żeby przejęli władzę. Jak im się uda zdobyć w końcu wysokie poparcie to raczej już zasłużenie, ale póki co potrzebna nam jakakolwiek partia co będzie promować pomysł "państwa minimum".
@nie_tak_szybko: Przydałaby się nam partia, w którym każdym aspekcie była zdroworozsądkowa. Niestety trzeba wybierać pomiędzy złodziejami, idiotami i nieudacznikami :/ Byłoby łatwiej gdyby dało się głosować na ludzi a nie na partie. Nie mówię tutaj o okręgach jednomandatowych, bo te też mają swoje wady ale bezpośrednio na człowieka, który by nas reprezentował.
@Adrian00:

Ja bym chciał, żeby tylko byli w sejmie i reprezentowali liberałów


Zgadnij z programu jakiej partii to jest:

Wzmocnimy wolność gospodarczą.

Będziemy dążyć do realizacji fundamentalnej dla rozwoju każdej gospodarki zasady – co nie jest zabronione, jest dozwolone


Z Nowoczesnej. To była partia liberalna i gospodarczo i światopoglądowo. Niestety Rysiek nie wytrzymał i poleciał ruchać na Maderę. Niestety jedno zdjęcie #!$%@?ło liberalną partię bez dziadka wariata.

Jak im się uda
A te wszystkie rojenia kucyków o tym jak Polska będzie krajem mlekiem i miodem płynącym gdy Ozjasz wejdzie do Sejmu są #!$%@? tak poważne jak jego zapewnienia gdy wchodził do Europarlamentu, że zniszczy UE.


@yuim: Ja w to nie wierzę, jednak bez reprezentacji jakiejkowiek myśli wolnościowej w przestrzeni publicznej to i za 20 lat będzie w Polsce wciąż etatyzm. Uważam, że mamy większe szansę na stworzenie zdrowego organizmu państwowego niż na
@Adrian00

Problem z Nowoczesną jest taki, że to ludzie z nikąd.

Petru nie jest człowiekiem z nikąd. Problem z tą partia jest tak, że praktycznie już nie istnieje przez głupotę swoich liderów i pewnie się to tak skonczy że zostaną definitywnie wchłonięci przez PO.

PO też była partią liberalną. Do czasu.

Nie tak jak Nowoczesna, PO to bardziej centrum. Nie wiem co masz na myśli ale indeks wolności gospodarczej pokazuje coś innego.
@Adrian00: wysokość podatków to trochę inna sprawa niż wolność gospodarcza. 3x15% to populistyczna obiecanka, zgadzam się. Chcieć obniżać podatki to on może i chciał ale trzeba jakoś spiąć budżet, a im przyszło rządzić w raczej ciężkich czasach.
@yuim:

Oni tam rozmawiają o hipotetycznym scenariusz

Tak się załatwia takie rzeczy. Myślisz, że o takich rzeczach mówi się wprost. Najpierw robi się podchody żeby wiedzieć na jakim gruncie się stoi.
Ale z afery taśmowej wynikło też wiele innych rzeczy
Była kwestia pomocy Nowakowi w zatuszowania wielu spraw jego żony w urzędzie kontroli skarbowej
Bohaterowie spotkania płacili za te spotkania publicznymi pieniędzmi.
Wiceminister środowiska przyznał, że nie można liczyć na wypłatę
@Al-3_x:

Tak się załatwia takie rzeczy. Myślisz, że o takich rzeczach mówi się wprost. Najpierw robi się podchody żeby wiedzieć na jakim gruncie się stoi.


Nadal uważam że jedyne co nagrano na taśmach to gdybologia przy wódce, nie ma żadnego dowodu że Tusk go tam wysłał w tym celu i w żaden sposób nie wynika to z nagrania.

Była kwestia pomocy Nowakowi w zatuszowania wielu spraw jego żony w urzędzie kontroli
@yuim:

Nadal uważam że jedyne co nagrano na taśmach to gdybologia przy wódce, nie ma żadnego dowodu że Tusk go tam wysłał w tym celu i w żaden sposób nie wynika to z nagrania.

Przesłuchałem sobie to nagranie jeszcze raz. To nie było zwyczajne gdybanie jak dla mnie tylko dogadywanie się. Zresztą nawet samo sugerowanie łamania konsytuacji przez tak ważne persony w kraju jest karygodne. Pomijam już fakt, że Jacek Rostowski