Wpis z mikrobloga

@uhu8: zatem przedmiot powinien się nazywać Lekcje czytania ze zrozumieniem i powinna być do tego odpowiednia rama programowa xD. Podajże coś takiego jest w klasach 1-3. Tutaj ewidentnie test miał sprawdzać konkretną wiedzę, a nie umiejętność czytania ze zrozumieniem
  • Odpowiedz
@Spizgany_Dalajlama: jprdl.
Masz bardzo konkretne zadanie, jasno opisane, nie da się tego sknocić, jeśli się przeczytało i zrozumiało przeczytany tekst, nawet biorąc twoją pseudo-programistyczną interpretację, jest wyraźnie napisane "Wpisz w wyznaczone miejsca A albo B", nie "wartości przypisane dlaA lub B".
A potem płacz, bo ktoś nie umie przeczytać instrukcji, albo prostej umowy.
  • Odpowiedz
@winda_orbitalna: wiesz co to jest stres? Masz 40 pytań, 40 minut. Jeśli będziesz się zastanawiać nad semantyką każdego pytania to nie zdążysz. Test jest ułożony tak, że wiesz to wpisujesz, więc na pewno pytań jest dużo. I nie masz czasu na rozwiązywanie logicznych łamigłówek czy wpisać samo A, B czy to co pod nimi się znajduje.
  • Odpowiedz
Idąc waszym tokiem rozumowania, wpisując dosłownie "A albo B" we wszystkie wykropkowane pola powinienem dostać punkty, bo tak dosłownie jest napisane w poleceniu.


@Neurohaox: to akurat wersja zrozumienia dla osób z aspergerem
  • Odpowiedz
@uhu8: Chciałem zwrócić uwagę na fakt, że upieracie się przy dosłownym rozumieniu tego zdania, a prawdą jest, że podświadomie przyjmujecie jedną z możliwości zrozumienia tego konkretnego zdania.
  • Odpowiedz
@Spizgany_Dalajlama: to żadne wytłumaczenie. Za parę lat w dorosłym życiu, nikt cię nie będzie pytał, jak ci się będzie spueszyło, albo nie będzie ci sięchciało wszystkiego czytać. Lepiej się uczyć na takich małych puerdołach, niż dostać od życia konkretną #!$%@?ę na ucho, bo nam się nie chciało czytać.
Tu ewidentnie widać, że młody leciał według schematu, a to huiowy nawyk.
  • Odpowiedz
@Fafnucek: ja nie popieram takich praktyk ze strony nauczycieli. Uczeń dobrze napisał to dobrze. Test sprawdzał wiedzę gramatyczną i za to uczeń powinien być oceniany. Dobrze, że nie oceniają stylu pisowni.
  • Odpowiedz
@Spizgany_Dalajlama: każdy rozumny człowiek wie że stres nie zwalnia od odpowiedzialności, w tym wypadku było to tylko zero punktów za zadanie, a w dorosłym życiu, co?
- #!$%@? od szefa, większy stres,
- podpisanie umowy której się nie czytało, jeszcze większy stres
  • Odpowiedz
@Spizgany_Dalajlama: test sprawdzał zdolność czytania ze zrozumieniem. Edukacja to coś więcej niż wtykanie wiedzy w głowę, wbrew temu, co tu mirki się srają.
Akurat zrobiłem kiedyś bardzo podobny błąd logiczny, tylko na wyższym poziomie edukacji, dostałem po dupie i nauczyło mnie to czytać dokładnie i nie zawsze chodzić na skróty.
  • Odpowiedz