Wpis z mikrobloga

Redakcja gola co roku już chyba wypuszczać będzie wspaniały żart w postaci listy top 100 RPG wszechczasów. Żart tak wysublimowany że pomija wiele fantastycznych tytułów #crpg i #jrpg, ale to nie wszystko. Prawdziwy humorek pojawia się na 2 miejscu, gdzie pojawił się zabugowany wysryw Todda z elementami RPG xD no ale czego oczekiwać od redaktora o nicku draug ( )
#rpg #gry #pcmasterrace
kulaty - Redakcja gola co roku już chyba wypuszczać będzie wspaniały żart w postaci l...

źródło: comment_5PuY03g7ZXfGeJMSypFCpjZxHZCvLtRO.jpg

Pobierz
  • 76
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Lisaros:

To jest platforma do modów, a nie dobry crpg, czy nawet dobra gra.


Bo to nie jest dobra gra, to jest bardzo dobra gra. I pojedyncze argumenty ad degistubum nie maja wiekszego znaczenia dla jej obiektwynej oceny. Wszak lwia czesc tej dyskusji to wartosciowanie Skyrima na podstawie subiektywnych odczuc estetycznych. Zas aspekt bycia wspaniala platforma do modow to nie jakis skutek uboczny, lecz jej immanentna cecha, z premedytacja zaprogramowana
  • Odpowiedz
@kulaty: @hivonzooo: właśnie Skyrim to bardzo dobry RPG, bo o co ogólnie w RPG chodzi - chodzi o odgrywanie roli - musisz wsiąknąć w ten świat i jego klimat, udawać, że jesteś jego częścią. Jako, że jest to sandbox, to jest to dość proste, chyba że gra musi cię prowadzić za rękę, wtedy już tego nie czujesz. Oczywiście wiem, że jest wiele lepszych gier w tym gatunku (a
  • Odpowiedz
@lowca_randroidow: aspekt deweloperski mnie jako gracza nie interesuje. To nie są żadne "gusta", bo takie rzeczy jak system walki, rozwój postaci i jego wpływ na świat gry, konstrukcje questów, czy lokacji w grze można jak najbardziej ocenić bardziej obiektywnie, w czym pomaga odwołanie się do innych gier z gatunku, czy nawet poprzednich odsłon części. Ani jedno słowo w moim komentarzu nie dotyczy estetyki, zatem WTF, bro.

@tomund: żeby
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@kulaty: i uwierzyć że ludzie wciąż są poekstytowani kolejnym TES-em po tym bieda trailerze co wypuścili na E3 i tym co zrobili z Falloutem ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@ice_breaker: Skyrim ma u mnie plusa za to, że nie musisz przechodzić fabuły a i tak zostaniesz koksem. W innych erpegach sztucznie jesteś ograniczony (nie możesz walczyć lepszym mieczem bo jest od 10lvl a żeby wbić 10lvl musisz zrobić misje fabularne bo nie pójdziesz dalej a jak już wbijesz ten level to ten miecz już jest dupowaty bo masz miecz od 12lvl i tak w kółko. :)
  • Odpowiedz
@Lisaros: Za Wiki:

Gra fabularna (inaczej RPG, z ang. role-playing game, nieraz zwana grą wyobraźni, potocznie erpegiem lub rolplejem) – gra towarzyska oparta na narracji, w której gracze (od jednego do kilku) wcielają się w role fikcyjnych postaci. Cała rozgrywka toczy się zazwyczaj w fikcyjnym świecie, istniejącym tylko w wyobraźni grających. Jej celem na ogół jest rozegranie gry według zaplanowanego scenariusza i osiągnięcie umownie określonych lub indywidualnych celów, przy zachowaniu wybranego zestawu reguł, zwanego mechaniką gry. Oprócz tradycyjnych gier fabularnych, tzw. „pen and paper”, istnieją też ich elektroniczne odpowiedniki – komputerowe gry fabularne.


Na moje oko Skyrim spelnia wszystkie te kryteria. Tak jak i pewnie pozostale gry ze wspomnianego rankingu. Moglby to byc oczywiscie ranking porownujacy glownie jakosc najbardziej kanonicznych systemowych elementow dla swiatow i mechanik rpg, ale nie jest. Jest dokladnie tym, co opisuje, czyli ogolnym, calosciowym porownaniem gier, jakie czasem nawet luzno kwalifikuja sie do
  • Odpowiedz
Cała rozgrywka toczy się zazwyczaj w fikcyjnym świecie, istniejącym tylko w wyobraźni grających.


@lowca_randroidow: tego elementu definicji nie spełnia, jakby nie patrzeć to Skyrim nie istnieje w wyobraźni, a jest jak najbardziej materialnym produktem. Wziąłeś złą definicję. Choć poniekąd Skyrim jako dobry erpeg istnieje tylko w wyobraźni niektórych graczy :P

A powinien, bo to z niego wynika wartosc wszelkich fanowskich modow, ktore rzutuja na wartosc gry jako calosci, przedluzajac jej zywotnosc. Tego nie da sie rozdzielic. Wszak jest to jedno (bardzo doniosle) z narzedzi, jakie pozwalaja graczom na realizacje (chocby posrednio) aspektow role-playing, o ktorych sam
  • Odpowiedz
@lanekrasz: Ostatnio Two Worlds II przechodzę po troszkę i robię misję poboczne ale przeszedłem już na azjatycką wyspę bo na stepie porobiłem już co mogłem a miałem miecz, którego przez za niski lvl nie mogłem użyć. Teoretycznie mogłem wybić wszystkie zwierzęta na sawannie co by pewnie trwało z 30h a może wbił bym jeszcze z 1 może 2 lvl.
  • Odpowiedz
@Lisaros:

Cała rozgrywka toczy się zazwyczaj w fikcyjnym świecie, istniejącym tylko w wyobraźni grających.

tego elementu definicji nie spełnia, jakby nie patrzeć to Skyrim nie istnieje w wyobraźni, a jest jak najbardziej materialnym produktem. Wziąłeś złą definicję.


To troll, nie? Nie sadze, bys probowal czegokolwiek dowodzic na tak infantylnym i plytkim czepianiu sie slowek. I wiesz, ze jak na sesji rpg poczynisz mape swiata, to wg tej absurdalnej (ale to trolling, wiem) logiki przestaje ona byc
  • Odpowiedz
@kulaty:
Mnie tam skyrim nie kupił (fan TES III i IV here) ale domyślam się skąd jego fenomen.
To po prostu jeden z najprzystępniejszych RPGów: nie wymaga dużo od gracza a daje spore możliwości (swobodę)
  • Odpowiedz
To troll, nie? Nie sadze, bys probowal czegokolwiek dowodzic na tak infantylnym i plytkim czepianiu sie slowek. I wiesz, ze jak na sesji rpg poczynisz mape swiata, to wg tej absurdalnej (ale to trolling, wiem) logiki przestaje ona byc sesja rpg?


@lowca_randroidow: to nie czepianie się, tylko wziąłeś nie tę definicję. To daj definicję crpg.

Aaa, Blade of Darkness, Gothic i Risen bardziej przypadly Ci do gustu, wiec prawem "moj gust to prawo fizyki" sa automatycznie lepsze. Trzeba bylo tak od
  • Odpowiedz