Wpis z mikrobloga

Ostrzegam przed pracą w #empik. Mój #rozowypasek zatrudnił się tam końcem listopada, szukała pracy na dłużej i od razu to powiedziała przy rekrutacji. Co przyjęli do wiadomości. Dostała umowę o pracę na okres próbny do końca roku. A potem miała być kolejna. W listopadzie też zaczęli pracę inni pracownicy. Przez ostatnie dni grudnia nic kierownictwo nie mówiło o nowych umowach. 31 grudnia w sylwestra, moja dziewczyna oraz pozostali zatrudnieni w listopadzie dowiedzieli się że to ich ostatni dzień pracy. A pracowała ciężko ludzi w grudniu było tyle że nie miała czasu nawet porządnie zjeść tylko musiała siedzieć na kasie bo kolejki na pół sklepu. To czyste chamsto bo wzieli sobie ludzi do pracy na najbardziej gorący okres i mydlili oczy o kolejnych umowach a potem z dnia na dzień zostawili bez pracy. Przyzwoitość nakazałaby chociaż w połowie grudnia żeby poinformować że nowej umowy nie bedzie. No ale pracownicy nie byli by tak produktywni.
Nigdy tam nic nie kupię. I każdemu będę odradzał te sieć.
#niebieskiepaski Jeśli wasze #rozowepaski też by tam kiedyś chciały pracować to szczerze im to odradźcie żeby się nie skończyło jak w opisywanym przypadku.
#empik #galeriakrakowska #praca #januszebiznesu #afera #wykopefekt #wykop
  • 50
@MrFinch też pracowałem w empiku i z tego co się orientuję, to większość empików w Polsce to franczyzy. Takie zachowanie zależy tylko od kierownika danego sklepu i nie jest odgórnie narzucane. Mi szefowa powiedziała od razu, że potrzebuje głównie na okres świąteczny, ale jeśli się sprawdzę i będzie miała miejsce, to naj najbardziej będę mógł pracować dłużej. I pracowałem dłużej, chyba do mają, aż sam odszedłem.
@MrFinch dobra nauczka na przyszłość, że warto się szanować i takie gówno umowy miesieczne zlewać cieplym moczem. Zreszta szukanie pracy stałej na kasie to nie najlepszy pomysl.
@tellet: "Oświadczenie woli stron o zawarciu umowy może być złożone w dowolny sposób. Ważne jest jednak to, aby treść tego oświadczenia była zrozumiała, nie budziła wątpliwości i nie występowały żadne przeszkody do czynności prawnej w wybranej formie. Kodeks cywilny bowiem wymienia czynności prawne, które muszą być dokonane w określonej formie, aby przyniosły postulowany skutek prawny. Forma ustna, forma pisemna i forma aktu notarialnego to najpopularniejsze sposoby złożenia oświadczenia woli - zawarcia
@MrFinch: Możliwe też że twoja dziewczyna pracowała ch*****... Pracowałem w Empiku bardzo długi czas, szkoliłem wielu pracowników i powiem szczerze że większość z nich to były ciapy, które trzeba było pilnować cały czas. Rozumiem tydzień/dwa/trzy, ale ludzie często po ponad miesiącu nic nie potrafili... No plus trzeba się spodziewać że w okresie świątecznym Empik zatrudnia dodatkowych murzynów żeby łatwiej było ogarnąć bajzel na sklepie.
@MrFinch: Jasne... Teraz idź wojować w cywilnym z empikiem. Poza tym w samej umowie o pracę na pewno było zawarte że wszystkie zmiany umowy wymagają formy pisemnej pod rygorem nieważności.
@tellet: Wojować nie zamierzam ale napisałem Ci to że ustne umowy działają i mają formę prawną, współlokator kiedyś miał przypadek że zadzwonili do niego z ofertą i spytali czy mogą przedstawić i czy byłby chętny i poprowadzili rozmowę w taki sposób żeby odpowiedział tak lub nie. I musiał im zapłacić 2500 złotych. Nawet był w sądzie i tak nic nie wskórał ich ustna umowa przez telefon przez powiedzenie zwykłego tak była
@MrFinch: To znajomy miał ułomnego pełnomocnika, bo każda umowa ustna powinna dążyć do spisania jej formy, poza tym... xD o czym my mówimy, dzwoni do ciebie jakiś naciągacz a potem cyk do sądu że się zgodziłeś i jeb komornik xDDD
Słaby bait.
@MrFinch: Jak ja czytam te żale twoje to mnie krew trochę zalewa:
1.Płacz jest o jakąś gówno robotę za gówno pieniądze jak się domyślam.
2. Przyjeli do wiadomości że chce dłużej pracować co nie znaczy że coś jej obiecali.
3.Sam napisałeś że to była umowa na okres próbny XD
4.Sama może mieć pretensje do siebie że nie robiła sobie przerw , no i co z tego że dużo ludzi było świata
@MrFinch: w sumie to dobrze by było o tym przypomnieć ludziom w listopadzie 2019, choć zazwyczaj każdy zatrudniający się w handlu w okresie przedświątecznym zdaje sobie sprawę co będzie po świętach...