Wpis z mikrobloga

Ostrzegam przed pracą w #empik. Mój #rozowypasek zatrudnił się tam końcem listopada, szukała pracy na dłużej i od razu to powiedziała przy rekrutacji. Co przyjęli do wiadomości. Dostała umowę o pracę na okres próbny do końca roku. A potem miała być kolejna. W listopadzie też zaczęli pracę inni pracownicy. Przez ostatnie dni grudnia nic kierownictwo nie mówiło o nowych umowach. 31 grudnia w sylwestra, moja dziewczyna oraz pozostali zatrudnieni w listopadzie dowiedzieli się że to ich ostatni dzień pracy. A pracowała ciężko ludzi w grudniu było tyle że nie miała czasu nawet porządnie zjeść tylko musiała siedzieć na kasie bo kolejki na pół sklepu. To czyste chamsto bo wzieli sobie ludzi do pracy na najbardziej gorący okres i mydlili oczy o kolejnych umowach a potem z dnia na dzień zostawili bez pracy. Przyzwoitość nakazałaby chociaż w połowie grudnia żeby poinformować że nowej umowy nie bedzie. No ale pracownicy nie byli by tak produktywni.
Nigdy tam nic nie kupię. I każdemu będę odradzał te sieć.
#niebieskiepaski Jeśli wasze #rozowepaski też by tam kiedyś chciały pracować to szczerze im to odradźcie żeby się nie skończyło jak w opisywanym przypadku.
#empik #galeriakrakowska #praca #januszebiznesu #afera #wykopefekt #wykop
  • 50
@MrFinch: Ja pracowałem miesiąc na zleceniu i potem miałem dostać na okres próbny na 2 miesiące, kilka dni przed końcem tej pierwszej zachorowałem, poszedłem do lekarza i miałem l4 do piątku. Zadzwonili do mnie i poprosili żebym przyszedł pomóc, a że czułem się dobrze i przy okazji większa wypłata to poszedłem normalnie na 8:00, o 10 jeden chciał ze mną pogadać. Podziękowali mi i powiedzieli, że tej na 2 miesiące nie
@MrFinch: to przypominam mi, jak mając 19 lat szukałem pracy i zgłosiłem się do Empiku. Pierwszy etap za mną, ogólnie mnie chcą itp. dali skierowania na badania lekarskie i z bogiem. Przyjeżdżam do przychodni, rejestruje się i siadam w poczekalni. Nie minęły dwie minuty odkąd usadziłem żopę w poczekalni, telefon xD Z Empiku xDDD Jest pan na badaniach? Noo tak, zaraz zacznynam... A to dobrze, bo nie możemy pana zatrudnić XDDD
@musialmi: Na co inne się umawiali na początku ze nie jest tu tylko na grudzień. Wiec powiedzieli ze ok.
Po drugie gdy chciała wiedzieć co dalej nikt nic nie mówił. Wypadałoby poinformować z wyprzedzeniem zeby szukać nowej pracy a nie zostawić osobę z dnia na dzień bezrobotną.
@MrFinch Oho, kolejny, który obudził się z faktem, że nikt nie ma obowiązku informować o nieprzedłużeniu umowy xD

Ale łobiecali

XD
Umowa na czas określony to umowa na czas określony, potem domyślnie pakujesz rzeczy i nie wracasz, a zaskoczony możesz być, jak ci aneksują na dłuższy okres albo na nieokreślony.
Empiku też nie lubię bo tam jest sam chłam i od lat nie przypomina tego czegoś z początku, ale kurna- ustne
@MrFinch: całkiem normalne w handlu w okresie świątecznym. Wtedy potrzebują ludzi i zatrudniają mydląc oczy kolejną umową. Nie dają wcześniej odpowiedzi, żeby ktoś na l4 nie uciekł. Dlatego nie warto zatrudniać się w tym okresie tylko wcześniej lub później, gdy już tej gorączki nie ma i wtedy wiesz, że faktycznie kogoś potrzebują ma dłużej. Nie ma sensu zapieprzać za 2, a umowy i tak nie przedłużą. ( ͡° ͜ʖ