Wpis z mikrobloga

Ostrzegam przed pracą w #empik. Mój #rozowypasek zatrudnił się tam końcem listopada, szukała pracy na dłużej i od razu to powiedziała przy rekrutacji. Co przyjęli do wiadomości. Dostała umowę o pracę na okres próbny do końca roku. A potem miała być kolejna. W listopadzie też zaczęli pracę inni pracownicy. Przez ostatnie dni grudnia nic kierownictwo nie mówiło o nowych umowach. 31 grudnia w sylwestra, moja dziewczyna oraz pozostali zatrudnieni w listopadzie dowiedzieli się że to ich ostatni dzień pracy. A pracowała ciężko ludzi w grudniu było tyle że nie miała czasu nawet porządnie zjeść tylko musiała siedzieć na kasie bo kolejki na pół sklepu. To czyste chamsto bo wzieli sobie ludzi do pracy na najbardziej gorący okres i mydlili oczy o kolejnych umowach a potem z dnia na dzień zostawili bez pracy. Przyzwoitość nakazałaby chociaż w połowie grudnia żeby poinformować że nowej umowy nie bedzie. No ale pracownicy nie byli by tak produktywni.
Nigdy tam nic nie kupię. I każdemu będę odradzał te sieć.
#niebieskiepaski Jeśli wasze #rozowepaski też by tam kiedyś chciały pracować to szczerze im to odradźcie żeby się nie skończyło jak w opisywanym przypadku.
#empik #galeriakrakowska #praca #januszebiznesu #afera #wykopefekt #wykop
  • 50
@MrFinch: ale czego się spodziewała? umowa do 31 grudnia, a nie zapytał już miesiąc wcześniej o przedłużenie? tak się traktuje frajerów, chyba nie myślała, że przyniosą jej kolejną umowe na srebrnej tacy jeszcze pewnie czas nieokreślony i + 1000 PLN brutto bo jest super i pracuje. ja #!$%@? XXI wiek a dorośli ludzie dalej nie wiedzą jak o siebie walczyć w dorosłym życiu..

chyba normalne jak 30-31 nie masz umowy to
@MrFinch: o tym, że pracownicy nie mają normalnej przerwy słyszałam od kolegi. To chore i nie rozumiem, jak to możliwe, żeby nie zapewnić pracownikowi prawa do przerwy tylko ściąganie go, bo wielki ruch... Łamanie prawa pracy :/

Ludzie kupują w empiku tylko przez sentyment jakiś dziwny.
@MrFinch: Pracowałem kilka miechów. Wiecznie nie masz czasu na robotę, jak już pójdziesz na przerwę to wołają nieraz na kasę no bo nie ma ludzi do pracy, a kolejki w pytę potrafią się zrobić. Do tego musisz polecać reklamówkę, dołączenie do klubu empik, polecić produkt przykasowy i to niejeden, nie.. jest ich co miesiąc załóżmy 8. O każdym powinieneś się coś dowiedzieć, przeczytać opisy które wysyłają, żeby lepiej i skuteczniej sprzedawać