Wpis z mikrobloga

#samochody #motoryzacja #oswiadczenie #przepisydrogowe #prawojazdy

Kto powinien bardziej uważać? Bezbronny pieszy czy osłonięty kierowca w samochodzie?
Co zrobi kierowca przy zderzeniu z pieszym? Zacznie przeklinać, spojrzy na samochód i zadzwoni na policję.
A co będzie robić pieszy? Będzie leżał połamany 20m dalej walcząc o życie.
Uważam ,że powinno się zmienić przepisy i samochody powinny mieć pierwszeństwo na przejściu dla pieszych!
Jeśli pieszy nie zatrzyma się i nie rozejrzy to w razie wypadku będzie to jego wina!
Samochód nawet gdyby jechał bardzo wolno nie zatrzyma się w miejscu w przeciwieństwie do pieszego.

Nie potrafię zrozumieć tej postępującej bezmyślności pieszych, którzy w ramach tego że mają takie prawo lezą pewni swego.


Pomimo ważniejszej pozycji pieszego w świetle przepisów, to on zawsze gorzej skończy w wypadku potrącenia, i to on może dużo łatwiej uniknąć zdarzenia, po prostu patrząc gdzie idzie. Myślcie ludzie.

Prawo prawem, ale gdzie logika? Komu łatwiej się zatrzymać, ważącej często ponad półtorej tony stalowej puszce, czy pieszemu? Kogo łatwiej dostrzec - blisko dwumetrową oświetloną puszkę, czy kolesia idącego w czarnej kurtce wieczorem?
Altru - #samochody #motoryzacja #oswiadczenie #przepisydrogowe #prawojazdy 

Kto po...

źródło: comment_4FgWsBQpYkIxZ5slabZ5USc78sSt6b6i.jpg

Pobierz
  • 244
  • Odpowiedz
  • 2
@Altru może głupi pomysł ale wydaje mi się że auta mogłyby mieć jakąś sygnalizację hamowania też z przodu. Pieszy czekając przy przejściu, patrzy na auta no i nie wie czy wchodzić bo wyhamują czy się w niego #!$%@?ą. Z kolei czekać aż się całkiem auta zatrzymają to strata czasu. Jakby widział że auto zaczyna hamować, co nieraz ciężko określić, mógłby wejść i nikt by nie miał pretensji.
  • Odpowiedz
  • 9
@Altru to jest jeden z najsmutniejszych wątków jakie przeczytalem na mikroblogu (wraz z większoscią komentarzy). Usprawiedliwienie morderstwa pieszych tym, ze książe nie bedzie zwalniac to jakas katastrofa i predzej spodziewalbym sie takiego wątku gdzies w indiach czy innym Pakistanie.
  • Odpowiedz
@Altru: Gdzie tu logika? Serio? Gdyby nie pierwszeństwo musiałbym w co niektórych miejscach pół zakichanego dnia stać z powodu ruchu...
Myślisz serio, że problem się rozwiąże bo PRAWNIE (podkreślam, że wyłącznie prawnie) przeniesie się odpowiedzialność na pieszych? Serio myślisz, że durni, którzy nie mają dość wyobraźni żeby nie pchać się pod koła powstrzyma coś takiego?
No gurwa odrobinę rozsądku... Problem przejść ma tak naprawdę kilka głównych punktów a ty go
  • Odpowiedz
@Altru według prawa pieszy nie ma prawa wtargnac na pasy, powinien "wyrazić chęć przejścia" - cokolwiek to znaczy
Reasumując teoretycznie Ty masz pierwszeństwo
  • Odpowiedz
@Altru: Na czyjś kretynizm nic nie poradzisz. Zawsze trzeba sie obejrzec na wszelki wypadek, nie wiem jak mozna teog nie robić, trzeba być chyba nierdorozwiniętym. Przecież zawsze ktos moze jechać z dużą prędkością albo sie zagapić, nie trzeba miec duzo wyobrazni. A jeśli samochody bedą mialy pierwszenstwo, to jakim sposobem pieszy bedzie przechodził przez ulice na zatłoczonyc drogach?
  • Odpowiedz
Wpis @Altru jest bardzo kontrowersyjny bo zawiera część o zmianie istniejących przepisów - czego nie popieram.
Jednak z pozostałymi fragmentami się zgadzam - "Pierwszeństwo nie daje nieśmiertelności!"
Apeluję do pieszych - ROZGLĄDAJCIE SIĘ - nie powierzajcie swojego życia i zdrowia kierowcom!
Wielu z komentujących piszę "ja uważam"; "mi się nigdy nie zdarzyło wyprzedzić na pasach"; "ja zwalniam przed pasami" - brawo dla was ale tak może być do czasu, wystarczy jedna chwila dekoncentracji i zdarzyć się może tragedia - każdemu taka chwila się może zdarzyć.

Niech kierowcy stosują się do przepisów a i piesi niech też zachowają więcej
  • Odpowiedz
Najlepiej gdyby w szkołach chociaz przez rok byl przedmiot ktory przygotowalby ludzi do zycia w spoleczenstwie miedzy innymi; nie #!$%@? sie do autobusu dopoki inni nie wejda, miej wyobraznie przy wejsciu na przejscie bo kierowcy maja gorsza widocznosc niz piesi czy nawet trzymania sie prawej strony na ruchomych schodach jesli stoisz. Skoro jest wdż to dlaczego nie coś takiego?
  • Odpowiedz
@Altru i reszta. Po co ta cała dywagacja. Logika jest prosta.

1. Pieszy przed wejściem na jezdnię powinien stanąć i się rozejrzeć dla własnego bezpieczeństwa i innych. Kierowcą jest człowiek, który może PRZYKŁADOWO zasłabnąć, nie zauważyć, #!$%@?ć, wpaść w poślizg. Losowych przypadków może być dużo dużo więcej.

2. Kierowca przed każdym przejściem powinien zwolnić i zachować ostrożność dla własnego bezpieczeństwa i innych. Pieszy to człowiek, który może się PRZYKŁADOWO zamyślić, potknąć, poślizgnąć, wybiec. Losowych przypadków może być dużo dużo więcej.
  • Odpowiedz
@Altru: Widze, ze jesteś godnym reprezentantem polskiej dziczy na drogach. Problemem nie jest #!$%@? kierowca - problem to pieszy!
W Holandii jak podchodzisz do przejścia to kierowcy automatycznie zwalniają żeby cię wpuścić. Wrzucasz kierunkowskaz jak chcesz zmienić pas ruchu? Szybciutko inni kierowcy robią ci miejsce bez zbędnej spiny.
Za każdym razem wracając do Polski i musząc jechać do #!$%@? sklepu mam dość takich kierowców jak ty. Jemu się śpieszy, nie
  • Odpowiedz
@Altru nie mam jeszcze prawa jazdy ale juz na pierwszej lekcji jazdy zaczęło mnie po prostu wk***iać ci wchodzący na chama ludzie których bym przejechał jak bym nie był czujny
  • Odpowiedz
@Altru Pierwszeństwo pueszych wynika z chamstwa zakompleksionych kierowców. Ocziwiśvie nie zmienia to gaktu, że beztroskie przechodzenie przez pasy to priszenie się o nagrodę Darwina.

U mnie np jak jest remont albo jak wyłączą światła to laski często stoją przy przejściu do momentu aż ja nie przyjdę i nie zacznę przechidzić przez jezdnię, pewnie ale tak by nie zostać rozjechanym.
  • Odpowiedz
Od pieszych ciężko wymagać dokładnej znajomości przepisów ruchu drogowego. Kierowca jadąc przepisowo powinien posiadać możliwość zatrzymania się. Wtedy nawet w przypadku uderzenia w pieszego nie powinno to się skończyć tragicznie.


@kochamschabowe: poczytaj o drodze hamowania, fizyki nie oszukasz jak ktoś CI wejdzie przed maskę.
  • Odpowiedz