Wpis z mikrobloga

#samochody #motoryzacja #oswiadczenie #przepisydrogowe #prawojazdy

Kto powinien bardziej uważać? Bezbronny pieszy czy osłonięty kierowca w samochodzie?
Co zrobi kierowca przy zderzeniu z pieszym? Zacznie przeklinać, spojrzy na samochód i zadzwoni na policję.
A co będzie robić pieszy? Będzie leżał połamany 20m dalej walcząc o życie.
Uważam ,że powinno się zmienić przepisy i samochody powinny mieć pierwszeństwo na przejściu dla pieszych!
Jeśli pieszy nie zatrzyma się i nie rozejrzy to w razie wypadku będzie to jego wina!
Samochód nawet gdyby jechał bardzo wolno nie zatrzyma się w miejscu w przeciwieństwie do pieszego.

Nie potrafię zrozumieć tej postępującej bezmyślności pieszych, którzy w ramach tego że mają takie prawo lezą pewni swego.


Pomimo ważniejszej pozycji pieszego w świetle przepisów, to on zawsze gorzej skończy w wypadku potrącenia, i to on może dużo łatwiej uniknąć zdarzenia, po prostu patrząc gdzie idzie. Myślcie ludzie.

Prawo prawem, ale gdzie logika? Komu łatwiej się zatrzymać, ważącej często ponad półtorej tony stalowej puszce, czy pieszemu? Kogo łatwiej dostrzec - blisko dwumetrową oświetloną puszkę, czy kolesia idącego w czarnej kurtce wieczorem?
Altru - #samochody #motoryzacja #oswiadczenie #przepisydrogowe #prawojazdy 

Kto po...

źródło: comment_4FgWsBQpYkIxZ5slabZ5USc78sSt6b6i.jpg

Pobierz
  • 244
ja zawsze się zatrzymuję jako pieszy i czekam aż ktoś mnie przepuści, a następnie dziękuję skinieniem głowy i uśmiechem. Sam jestem kierowcą i mnie denerwuje jak ktoś się wpieprza na pasy.


@monteskjusz: Otóż to, oprócz tego, że jest bezpieczniej to jeszcze człowiekowi jakoś milej na sercu, często też #!$%@?ę pieszemu, taki pozytywny akcencik. Jak widzę ciąg samochodów jako pieszy to celowo staję dwa kroki od przejścia i przepuszczam samochody, nie zbawi
via Wykop Mobilny (Android)
  • 65
@Altru: logika podobna do tego że jak ktoś zostanie napadnięty z bronią, to mógł nie wychodzić na miasto bo na logikę osoba z pistoletem ma przewagę.

Od pieszych ciężko wymagać dokładnej znajomości przepisów ruchu drogowego. Kierowca jadąc przepisowo powinien posiadać możliwość zatrzymania się. Wtedy nawet w przypadku uderzenia w pieszego nie powinno to się skończyć tragicznie.