Wpis z mikrobloga

#samochody #motoryzacja #oswiadczenie #przepisydrogowe #prawojazdy

Kto powinien bardziej uważać? Bezbronny pieszy czy osłonięty kierowca w samochodzie?
Co zrobi kierowca przy zderzeniu z pieszym? Zacznie przeklinać, spojrzy na samochód i zadzwoni na policję.
A co będzie robić pieszy? Będzie leżał połamany 20m dalej walcząc o życie.
Uważam ,że powinno się zmienić przepisy i samochody powinny mieć pierwszeństwo na przejściu dla pieszych!
Jeśli pieszy nie zatrzyma się i nie rozejrzy to w razie wypadku będzie to jego wina!
Samochód nawet gdyby jechał bardzo wolno nie zatrzyma się w miejscu w przeciwieństwie do pieszego.

Nie potrafię zrozumieć tej postępującej bezmyślności pieszych, którzy w ramach tego że mają takie prawo lezą pewni swego.


Pomimo ważniejszej pozycji pieszego w świetle przepisów, to on zawsze gorzej skończy w wypadku potrącenia, i to on może dużo łatwiej uniknąć zdarzenia, po prostu patrząc gdzie idzie. Myślcie ludzie.

Prawo prawem, ale gdzie logika? Komu łatwiej się zatrzymać, ważącej często ponad półtorej tony stalowej puszce, czy pieszemu? Kogo łatwiej dostrzec - blisko dwumetrową oświetloną puszkę, czy kolesia idącego w czarnej kurtce wieczorem?
Altru - #samochody #motoryzacja #oswiadczenie #przepisydrogowe #prawojazdy 

Kto po...

źródło: comment_4FgWsBQpYkIxZ5slabZ5USc78sSt6b6i.jpg

Pobierz
  • 244
  • Odpowiedz
@peszmerd: nic nie poczytałem, tylko w tej krainie #!$%@? pomieszkałem przez jakiś czas, żeby wiedzieć, że nie warto tam marnować czasu. W tej sprawie też nie mają racji. Dobre przepisy są u nas, ale nawet najlepsze regulacje nie zastąpią instynktu przetrwania.
  • Odpowiedz
@Vanni: wole filozofie zyc i zrec niz ledwo egzystowac za najnizsza krajowa. Rozumiem, ze lubisz jadac z rodzina czuc tem dreszczyk emocji, ze zaraz ktos #!$%@? Ci sie na czolowke i zostaniesz samotnym kaleką. No tak, w Norwegii nie tak prosto zginac na drodze. Pomimo mniejszej gestosci zaludnienia sa tam dosc duze osrodki miejskie po 500 czy 200 tys ludzi. Zwiazkiem jest liczba zabitych.
  • Odpowiedz
@Altru: chyba za duzo majonezu we krwi gosciu, czy wyobrażasz sobie jakie zezwierzęcenie wśród kierujących nastąpiło by po wprowadzeniu pierwszeństwa dla samochodów? i że ilość ofiar smiertelnych by wzrosła tak około w #!$%@?, sam to wymyśliłeś? czy powtarzasz po wujku Januszu? co za dzban
  • Odpowiedz
@Vanni: Generalnie, to bezwgledne pierwszeństwo pieszego obowiązuje we wszystkich krajach które są sygnatariuszami konwencji wiedeńskiej o ruchu drogowym. Różnie może to być zapisane na poziomie prawa krajowego, ale w panstwie syfnatariuszu rzeczonej konwencji pieszy przechpdzący przez jezdnie ma bezwzględne pierwszeństwo, a kierujacy pojazdem ma obowiązek umożliwić pieszemu przejście przez jezdnie, w razie potrzeby ma sie zatrzymać, a do przjeścia zbliżać się z odpowiednią prędkością która nie narazi na niebezpieczeństwo pieszych
  • Odpowiedz
@peszmerd czyli #!$%@? jak babka idzie obok pasow bez zamiaru wejścia, to wszyscy po kolei mają stawać bo się wydaje kierowc, że zaraz wejdzie i w sumie to ona ma pierwszeństwo i #!$%@? przechodzień ma pierwszeństwo to stawaj wszędzie kurlllaa xddd
  • Odpowiedz
@Altru: @JudzinStouner: jak mialem 4 latka wpadlem pod auto, bo.. zobaczylem ojca i do niego pobieglem przez droge. Dzieci nie mysla, nauczcie sie tego idioci. Nie nauczycie psa grac w szachy. A to ze mieszkales judzin przy ruchliwej drodze to dla Ciebie bylo to bardziej oczywiste niz dla innych dzieciakow i tyle. rozumiem, ze za dzieciaka nie robiliscie glupot tylko od razu byliscie nudziarzami bez kolegow?
  • Odpowiedz
@jaroslaw_madry: Nauczcie się idioci ,że dzieci nie puszcza się samych! Dziecko w wieku 4 lat powinno być pod opieką prawnego opiekuna. Jak ja miałem 4 lata to rodzice trzymali mnie za rękę przy przechodzeniu przez jezdnię.
  • Odpowiedz
@Altru: Jedziemy wczoraj na wigilie, latarni brak, droga poza miastem, pobocze jakieś tam jest. I nagle przed maską pojawia się na naszym pasie DEBILKA ubrana na czarno z rowerem czy uj wie czym która sobie stała i chyba czekała żeby ją coś jeb.. 21 wiek każdy ma telefon komórkowy. Mogła świecić ekranem jak funkcji latarki brak..
  • Odpowiedz
@Altru: wyrwalem sie matce spod rak. Wystarczy poczytac wiadomosci, by zobaczyc ze chwila nie uwagi z dzieckiem czesto konczy sie tragedia. Ja juz sie naogladalem troche wypadkow na yt gdzie 10letnie dzieci wpadaja pod auto za pilka, z reszta dorosli pijani. Swiat nie jest idealny
  • Odpowiedz
"Uważam ,że powinno się zmienić przepisy i samochody powinny mieć pierwszeństwo na przejściu dla pieszych!"

Zbyt wielu tak uważa, a niektórzy niestety już myślą, że tak jest. I stąd się właśnie bierze problem.

Gdyby OP zachęcał tylko do refleksji nad zachowywaniem ostrożności, nie byłoby tematu. Każdy normalny człowiek wie, że może zginąć na przejściu dla pieszych, zabity choćby przez nietrzeźwego kierowcę.

Ale
  • Odpowiedz
@monteskjusz: ja też tak robię, ale czasami bardzo długo stoję i czekam aż łaskawie ktoś mnie przepuści :/ jak dla mnie - okej, pierwszeństwo ma samochód, ale powinien mieć też obowiązek zatrzymać się widząc kogoś przed przejściem (oczywiście jeśli nie będzie musiał hamować na gwałt z piskiem opon i śladem opon, bo nagle ktoś się pojawił). często też widzę babcie, które boją się, a ich to w ogóle ciężko przepuścić,
  • Odpowiedz