Wpis z mikrobloga

Mój syn ( lvl 5 ) interesuje się kosmosem pyta o księżyc i gwiazdy, więc postanowiłem mu kupić teleskop.W sklepie nic rozsądnego ...w rozsądnych cenach nie znalazłem ,patrzę na niemieckim eBayu jakiś gość sprzedaje teleskop za 50 euro, porównywalny go do cen w sklepie: nowy koło 160-200 euro.Jade dziś do niego patrzę ..zajmuje mu pół balkonu.Ogladam wszystko ok ,stan bardzo dobry.Pyta się czy to dla mnie ,mówie że nie ,dla syna bo się interesuje tą materia..A gościu no to :daj Pan 20 euro , jakoś trzeba inwestować w młode pokolenie.

Ustawiłem dziś u mnie w domu na balkonie
Oto efekt

#kosmos #teleskop #dzieci
Pobierz
źródło: comment_xfbxhK6eeKf0U5Dypy26yvI0v7F3by80.jpg
  • 52
@spokojnie_to_ja: aplikacja Heavens Above jest genialna, masz mape nieba zintegrowana z żyroskopem telefonu ze mozesz sobie celowac dokladnie w wybrana gwiazde czy zbior na niebie
Masz jeszcze ostatnia szanse na pokazanie synowi Iridium Flare czyli takich rozbłysków które powstaja jak jedna z 66 satelit Iridium przelatuje akurat pod takim katem wzgledem Twojego polozenia, ze slonce odbijajace sie od jej baterii slonecznych sprawia wrazenie jakby przelatywala kometa albo jakby duzy meteoryt spalal
@spokojnie_to_ja: Mam goraca nadzieje, ze syn nie mial tzw. efektu Hubble'a, czyli nie oczekiwal widokow jak na zdjeciach NASA patrzac prze okular.
Astronomia to niezwykle piekna pasja, mam nadzieje, ze syn sie nia zaszczepi. Sam pamietam jak w wieku 13 lat sie zakochalem, pozyskalem slabiutka Synte, a i tak sie niezwykle cieszylem. Minelo 7 lat, a chec wiedzy i obserwacji jest jescze wieksza niz wczesniej. Jesli mialvys jakies pytania etc to
@paliakk zgadzam się, Stellarium to nawet ja czasami sobie odpalam i porównuję z tym co widzę nocą na niebie w zanieczyszczone światłem Wrocławiu, a w ogóle się nie interesuje astronomia :)
@spokojnie_to_ja to jeszcze mu kup książkę Neila de Grass Tysona Astronomy for people in a hurry najlepiej po angielsku od razu, niech się uczy, a co( ͡º ͜ʖ͡º) książka o astronomii napisana przystępnym językiem dla kogoś kto się dopiero zaczyna nią interesować, jest przetłumaczona też na pl