Wpis z mikrobloga

Mój syn ( lvl 5 ) interesuje się kosmosem pyta o księżyc i gwiazdy, więc postanowiłem mu kupić teleskop.W sklepie nic rozsądnego ...w rozsądnych cenach nie znalazłem ,patrzę na niemieckim eBayu jakiś gość sprzedaje teleskop za 50 euro, porównywalny go do cen w sklepie: nowy koło 160-200 euro.Jade dziś do niego patrzę ..zajmuje mu pół balkonu.Ogladam wszystko ok ,stan bardzo dobry.Pyta się czy to dla mnie ,mówie że nie ,dla syna bo się interesuje tą materia..A gościu no to :daj Pan 20 euro , jakoś trzeba inwestować w młode pokolenie.

Ustawiłem dziś u mnie w domu na balkonie
Oto efekt

#kosmos #teleskop #dzieci
s.....a - Mój syn ( lvl 5 ) interesuje się kosmosem pyta o księżyc i gwiazdy, więc po...

źródło: comment_xfbxhK6eeKf0U5Dypy26yvI0v7F3by80.jpg

Pobierz
  • 52
  • Odpowiedz
polak to by ci wcisnal zepsuty byle sie go pozbyc xd zartuje ale milo slyszec takie historie


@Mishkaa: Nie zgodzę się. Ktoś, kto pozbywa się takiego sprzętu jest pewnie pasjonatem, a pasjonaci astronomii to najczęściej uduchowieni idealiści. Myślę, że Polak mógłby się zachować podobnie.
  • Odpowiedz
  • 29
@PanNocebo choinkę.
Może zainteresuje się tematem kosmosu i kiedyś będę z niego dumny wiedząc że ma robotę u jakiegoś dyktatora u którego buduje jakieś rakiety dalekiego zasięgu ;)
  • Odpowiedz
@spokojnie_to_ja: 80 to średnica w mm a ogniskowa to 900mm, dzieląc ogniskową teleskopu przez ogniskową okularu (np. 900/10,) wychodzi ci powiększenie, a maksymalne powiększenie użyteczne to średnica x2
  • Odpowiedz
  • 1
@paliakk tam są w zestawie jeszcze 3 okulary wymienne , różnej wielkości
Dzięki za info , nie mam o tym zupełnie pojecia.
Wiem że ten sprzęt do głównie dla dzieci ,jeśli chodzi o możliwości oglądania nieba
  • Odpowiedz