Wpis z mikrobloga

  • 6390
Pracuję w salonie sprzedaży sieci komórkowej. Przed chwilą był starszy pan, który chciał najtańszy abonament z internetem domowym. On nie korzysta w ogóle, ale podobno jego wnuczek nie chce do niego przychodzić bo "dziadek nie ma internetu, więc po co skoro nie da się pograć". I ten smutek w oczach pana dziadka, gdy o tym mówił... ()

#pracbaza #feels
  • 212
@katf: To najsmutniejsze co dziś przeczytałam ( ͡° ʖ̯ ͡°) Kto wie, być może młody kiedyś będzie pluć sobie w twarz. Albo podzieli los swojego dziadka.
@VeleiN: ech i to jest tragedia.
Jeden rodzic chce wychować dziecko na człowieka ogarnietego, ale drugiemu się nie chce.
A przecież powinni mieć wspólny front wychowawczy dla dobra malucha :/
Rodzice tego dziecka to jakaś patologia kompletnie nie potrafiąca wychować potomka na ludzi. Dzieciakowi w dorosłym życiu będzie za to wstyd, gdy dorośnie i zmądrzeje, a to wszystko przez "dorosłych" rodziców.

@MinnieMouse0:
Oj mało wiesz o dzieciach, są takie, które gadają różne głupoty prosto z mostu (np: bardzo chce iśc do dziadka i nie moze sie doczekać, pierwsze 30 min się fajnie bawi, a potem jak to dzieciak, znudzony i gada
@katf: no lipa ale dzieci i "mloda mlodziez" nie wszystko rozumieja i faktycznie niektorzy tak maja, ze jak sie zajaraja czyms na kompie to swiata poza tym nie widza, dopiero potem do nich dociera jak to wygladalo w oczach dziadka
Bo ja zostałam nauczona szacunku do osób starszych i zawsze z przyjemnością ich odwiedzam. Kawa, ciastko i godzinne rozmowy. Tak to powinno wyglądać.


@Elfickuuu: tak, zwłaszcza dziecku kawę :D I o czym taki dziadek ma porozmawiać godzinami z dzieckiem, jak pewnie i z własnymi dziećmi nie ma o czym? Ja np. za każdym razem jak próbuję o czymś porozmawiać z babcią dostaję argumentami "życia nie znasz", "głupoty gadasz", poza tym jedyne
@nacpanazielonka To kakao, sok czy cokolwiek. Babcia mojego chłopaka ma problemy z pamięcią. I można z nią cały czas praktycznia o jednym i tym samym rozmawiać. Nie powiem... Czasem jest męczące odpowiadanie na to samo któryś raz z kolei... Ale serce się raduje gdy się widzi jak ta staruszka cieszy się z naszych odwiedzin. A tematy też są podobne: "jak w pracy", "co u was ciekawego" i inne takie tematy o bzdetach.
@nacpanazielonka No tu gorzej. Ale nie wkładajmy wszystkich dziadków do jednego worka xd Nie wiemy jaka jest sytuacja u innych. A większość gówniaków ma myślenie "dziadkowie śmierdzą" albo "są nudni" itd. Trzeba zmienić nastawienie. Nie wiadomo ile im jeszcze zostało czasu... I warto poświęcić im tego czasu jak najwięcej. Ale to mój punkt myślenia.
Tym bardziej gdy przypomne sobie moją kuzynke, która dręczyła naszego dziadka ( odlewała go wiadrem na działce, docinała-wyzywała,
możliwe, że druga połowka ma większy wpływ, i np. zdominowała druga połówkę swoim wychowaniem. i dobry człowiek zbiera teraz żniwo patologii dospawanej do rodziny.


@Theczarek: IMO to jest mega mało prawdopodobne. Co to w ogóle znaczy "zdominować drugą połówkę swoim wychowaniem"? W normalnym związku nie dość, że przed urodzeniem dziecka ustalacie jakąś wspólną strategię na jego wychowanie, to w dodatku dziecka nie wychowuje tylko mama lub tylko tata, tylko obydwoje mają
A niby czemu to dziadek ma czymkolwiek zajmować gówniaka ?


@Elfickuuu: A jak ma niby zbudować z wnukiem jakąkolwiek relację? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Uważasz, że dziecko ma kochać dziadka "bo to dziadek i bo tak", nawet jak widzi go kilka razy w roku i to de facto obca osoba?

Przesada w drugą stronę. Jeżeli ktoś tu jest winny, to na pewno nie dziecko, lecz najpewniej rodzice,