Wpis z mikrobloga

WOT, wizualizacja genialności tego przedsięwzięcia... ¯\_(ツ)_/¯ A propos tego znaleziska i jednego z komentarzy.

Słusznie, ostatnio pod Kaliszem widziałem jak ćwiczyli, biegali i kucali pod małym laskiem, udawali obronę, ćwiczyli szyki bojowe - mieli takie (tu nie żart) plastikowe AK-47 z odpustu i granaty hukowe, z prawdziwych rzeczy mieli krótkofalówki - także jest bezpiecznie.

Na oddział składało się 4 z porządną otyłością, 3 panienki, reszta jakieś chuchra i w miarę wyglądający dowódca - instruktor bawiący się smartfonem a w ręce trzymał torebkę foliową z podgrzybkami- mam gdzieś nawet zdjęcia tej przezabawnej grupy. Także śpij spokojnie.


Wołam @tekbbar: możesz coś więcej napisać?
#wojna #wot #rosja #czarnyhumor #heheszki
Pobierz xandra - WOT, wizualizacja genialności tego przedsięwzięcia... ¯\\(ツ)\/¯ A propos teg...
źródło: comment_nHrdc6ulxX9O2AqTZEv6qwbIaM9aoAP0.jpg
  • 374
@ediz4: Ahhh witam eksperta od ekspertów xDDD Ja po prostu potrafię myśleć i łączyć fakty, do tego mam wyobraźnię. To nie wiele, ale wystarcza by obnażyć obłudę tego świata. Tu nie chodzi nawet o PiS, cały czas jesteśmy oszukiwani i okłamywani, na każdym kroku. Jeśli tego nie widzisz, to marny z ciebie ekspert...
@xandra: formacje WOT działają lokalnie w okolicach macierzystych, nie są przeznaczone do interwencji w dalszych zakątkach kraju. Na terenie skutków ubiegłorocznych nawałnic nie ma jeszcze sformowanych wojsk obrony terytorialnej, Twój zarzut jest bezpodstawny.
W celu skutecznej inwigilacji jest potrzebne specjalistyczne szkolenie, przechodzą je min. odpowiednio wyselekcjonowani agenci służb specjalnych. Dzisiejsza inwigilacja nie polega na podsłuchiwaniu przypadkowych rozmów w barze czy koleżanek w pracy. Raczej na zakładaniu podsłuchów, hakowaniu, wielomiesięcznym śledzeniu odpowiednich
@xandra I bardzo dobrze, ci sami ludzie z których się próbujesz nasmiewac nie byli by bardziej przydatni w kryzysowych sytuacjach bez przeszkolenia. Nawet jak nie będzie wojny to pomoc po przeszkoleniu będzie lepsza niż bez.
Na terenie skutków ubiegłorocznych nawałnic nie ma jeszcze sformowanych wojsk obrony terytorialnej,


@1atilla1: To na cholerę nam utrzymywać formację, która nie dysponuje podstawową jednostką wojskową, czyli kuźwa transportem?!? Jak mają coś zdziałać jak nie są mobilni? Przecież to absurd!!!

W celu skutecznej inwigilacji jest potrzebne specjalistyczne szkolenie, przechodzą je min. odpowiednio wyselekcjonowani agenci służb specjalnych.

Chodziło o "słuchanie i patrzenie" i "przekazywanie informacji o podejrzanych działaniach" , czyli w zasadzie ORMO
Ja po prostu potrafię myśleć i łączyć fakty, do tego mam wyobraźnię. To nie wiele, ale wystarcza by obnażyć obłudę tego świata. Tu nie chodzi nawet o PiS, cały czas jesteśmy oszukiwani i okłamywani, na każdym kroku. Jeśli tego nie widzisz, to marny z ciebie ekspert...


@xandra: Taa. Wypowiadasz się o wojskowości co chwilę obnażając swoją niewiedzę w tym aspekcie i dajesz piszesz jaka to jesteś mądra. Dobra EOT
@stan-tookie-1: Już pisałam o stanie naszej armii. Zamiast ją dofinansować, dokupić sprzętu, to marnuje się fundusze na formację, która w zasadzie w czasie wojny może służyć jako mięso armatnie... Ja wiem co tam jest napisane, po prostu nie wierzę w jej skuteczność w warunkach bojowych. Przypomnij sobie Powstanie Warszawskie, oni też byli przeszkolonymi cywilami z zapałem...

@ediz4: Szkoda sensu.
@xandra: WOT to formacja mająca określony lokalny zasięg działalności aktywizując ochotników z miejscowych społeczności (sama nazwa do tego nawiązuje), idea jest taka aby takie formacje znalazły się w każdym województwie. Stopniowo jest to realizowane.
Nadal to co piszesz nie jest podparte żadnym dowodem, wspomniałaś coś o "oczywistości" więc możesz wkleić jakiś dowód na to że takowe szkolenia czy instrukcje postępowania w zakresie prowadzenia inwigilacji są wdrażane.
Zamieszki i protesty są obszarem
@1atilla1: O tym się mówi po cichu, czasem ktoś coś chlapnie jak jakiś poseł PiS o inwigilacji. Nie ma natomiast w statucie słowa o tym, że nie mogą być użyci do tłumienia zamieszek na przykład.

@szczam_na_mlodziez: Na pewno te dzieciaki wiele zdziałały, dały się na przykład zabić lub okaleczyć.

@stan-tookie-1: To już nie te czasy, żeby chwytać za kosę i uraaaaaa. Wystarczy prosty cyberatak na elektrownie, brak prądu wojsko