Wpis z mikrobloga

Rozwalają mnie laski ze szkoły i studiów. Mają już dzieci i zamieniły się w typowe madgi. Na relację już nie wrzucą zdjęcie samej siebie np z lotu balonem czy na tle gór, za każdym razem musi to być zdjęcie gówniaka xD a te bardziej podklejone to nawet na profilowe wrzucą zdjęcie bombelka xD

#logikarozowychpaskow #p0lka #madka #dzieci #facebook #gownowpis #antynatalizm #childfree
  • 58
@AlienFromWenus: Wrzucają to co daje im największą frajdę. Lot balonem czy góry są fajne na raz czy dwa, a relacje rodzinne, związki są na całe życie. W naszej naturze leży by znaleźć partnera i przekazać swoje geny dalej, a dziecko wychować jak najlepiej, przekazująć doświadczenie życiowe i zasoby jakie zgromadziliśmy. Przynajmniej tak to działa w przypadku zdrowej rodziny.
@AlienFromWenus na koniec dnia zdjęcia z wyjazdów są cenniejsze kiedy mamy na nich siebie i bliskich, więc jak ktoś traktuje instagram jak pamiętnik ze zdjęciami, a nie wannabe influencerstwo to wrzuci zdjęcie dziecka a nie kopie 1:1 ładnych wymuskanych ujęć dostępnych po kliknięciu w dane miejsce. Rozumiem, że może się wydawać zabawne, ale w sumie so what? Co w tym złego
@1masa: jej konto na FB, jej życie, to powinna wrzucać zdjęcie siebie albo od czasu do czasu dziecko a nie cały czas, jak ja jadę gdzieś i robię sobie zdjęcie np przy zabytkowym pojeździe to ja chcę mieć z tego pamiątkę a madki nie, one muszą wrzucić zdjęcie gówniaka jakby ona sama we własnym życiu przestała istnieć xd

@kidi1 co mam zrozumieć? Że jak staję się matką to przestaję być człowiekiem,
@19216811: dalej? Zrezygnowali z własnego życia i zamienili się w inkubatory bez osobowości. Pewnie im wstyd jest wrzucić zdjęcie swojego ryja bo będą wyzywać od wyrodnych matek więc idąc za modą wrzucają zdjęcia dzieci. Tak jakby ich życie było definiowane przez dziecko.

@Shashek
Bo uważam że można wrzucić raz zdjęcie siebie, raz siebie z dzieckiem, raz dziecko, raz męża z dzieckiem, raz siebie z mężem, raz cała rodzinka, raz sam krajobraz
@AnonimoweLwiatko

To nie znaczy od razu że nie może sobie taką matka czasem pokazać samą siebie, nie, ona przestała istnieć jako człowiek, przerodziła się wr własne dziecko


@AlienFromWenus:

Nie do końca, ona nadal istnieje ale zmieniły się priorytety co jest naturalne. Człowiek który stawia kogoś przed sobą (właśnie, najczęściej będzie to jego dziecko) to coś wspaniałego bo właśnie brak tam egoistycznych pobudek, ego i wszystko schodzi na drugi plan, a najważniejsze
@AnonimoweLwiatko:

Ale mnie męczy oglądanie relacji znajomych gdzie widzę tylko ich gówniaki, już ci znajomi zamienili się w jakieś zombie.

Przeżycia mogę dzielić z partnerem i uważam to również za wartość, czy gdybyśmy mieli dziecko miałabym obowiązek przestać wrzucać zdjęcie siebie jeśli mam coś ciekawego do pokazania, np namaluję piękny obraz ale zamiast zdjęcia siebie na tle tego obrazu muszę wrzucić zdjęcie z dzieciakiem? Ja uważam że nie więc kisne z