Wpis z mikrobloga

WOT, wizualizacja genialności tego przedsięwzięcia... ¯\_(ツ)_/¯ A propos tego znaleziska i jednego z komentarzy.

Słusznie, ostatnio pod Kaliszem widziałem jak ćwiczyli, biegali i kucali pod małym laskiem, udawali obronę, ćwiczyli szyki bojowe - mieli takie (tu nie żart) plastikowe AK-47 z odpustu i granaty hukowe, z prawdziwych rzeczy mieli krótkofalówki - także jest bezpiecznie.

Na oddział składało się 4 z porządną otyłością, 3 panienki, reszta jakieś chuchra i w miarę wyglądający dowódca - instruktor bawiący się smartfonem a w ręce trzymał torebkę foliową z podgrzybkami- mam gdzieś nawet zdjęcia tej przezabawnej grupy. Także śpij spokojnie.


Wołam @tekbbar: możesz coś więcej napisać?
#wojna #wot #rosja #czarnyhumor #heheszki
xandra - WOT, wizualizacja genialności tego przedsięwzięcia... ¯\\(ツ)\/¯ A propos teg...

źródło: comment_nHrdc6ulxX9O2AqTZEv6qwbIaM9aoAP0.jpg

Pobierz
  • 374
  • Odpowiedz
bardziej kompetentna będzie osoba chętna niż zmuszona do czegoś (twoja propozycja obowiązkowego przeszkolenia)


@Siley: To nie jest kwestia zmuszania, to kwestia przeżycia, albo odbędziesz takie szkolenie, albo zginiesz. Najwyraźniej to nie ja jestem ignorantką, co się zaraz okaże.

A na broń atomową odpowiedzią jest tylko broń atomowa, a taką posiadają USA i zarówno im jak i rosjanom nie śpieszy się jej użyć
  • Odpowiedz
  • 0
@Bartpabicz ja osobiście pieniądze marnotrawione na woty, tj. około 130 tys. rocznie na jednego terytorialsa przeznaczył bym na Wojsko Polskie, rozwój i nowe technologie, tym bardziej, że tworzy się nowa dywizja i są potrzebne na nią pieniądze, a także nowi żołnierze, szedł bym w tym kierunku na przykład jak ta nowa akcja "zostań żołnierzem Rzeczypospolitej" ,uważam ją za bardzo pozytywną
  • Odpowiedz
@jukac: Wojsko nie, WOT to nie jest formacja militarna. Powtarzam, wzmocnienie armii i szkolenia cywilów, a nie harcerzyki jakieś. Poza tym mamy czasy misiewiczów ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@xandra: skoro wojny rzekomo nie prowadzi sie „tak jak kiedys” (masz na myśli dokładnie co? Działania operacyjne piechoty?) to po co w ogóle desant i piechota? Zawsze można napisac, że głowica atomowa > żołnierz, ale to nie oddaje rzeczywistości.

Przy całej antypatii dla WOT
  • Odpowiedz
@xandra Dużo rzeczy jest tu nieprawdziwych, WOT ma nowe - bardzo dobre wyposażenie (nie raz zawodowi żołnierze klną ich, że sami chodzą w starych śmieciach z czasów PRL). Broń dostają uroczyście w drugim dniu służby i są to PRAWDZIWE beryle. Bezmyślnie jest też porównywać WOT do zawodowego wojska, nie do tego jest stworzony ten typ wojska. Nie tylko w Polsce działa OT, ale też w wielu europejskich krajach.

PS. To zdjęcie
  • Odpowiedz
@xandra:

Powtarzam, wzmocnienie armii i szkolenia cywilów


Odnośnie armii się zgadzam a czymże jest WOT jak nie szkoleniem cywilów? Polska nie jest jedynym krajem który korzysta z takiego rozwiązania i jeśli chcesz krytykować PiS w sprawie wojska to zacznij może od naszych nieśmiertelnych sojuszy którymi rząd zasłania braki a nie od rzeczy które jako tako się udały.
  • Odpowiedz
@xandra: skąd masz dane, ze to narodowcy i pseudopatrioci? Jeśli faktycznie jest to gdzieś udokumentowane to podaj źródło. Spójrz chociażby na dane statystyczne mówiące o tym w jakim ci ludzie są wieku albo jakie maja wykształcenie. To już dużo o nich mówi. A żadnej patologii w życiu by do broni nie dopuścili wiec to idiotyczny argument :)
  • Odpowiedz
@Diamonddog: Pewnie zdarzają się wyjątki, ale taki profesor patriota, który nadawałby się na dowódcę pewnie nie przejdzie selekcji. Medycy? Lekarze i sanitariusze, nie wspominając o pielęgniarkach mają dość roboty, by po jakichś poligonach się włóczyć. Pomyśl logicznie.

@MackaCthulhu: To jest wizualizacja geniuszu, czytanie ze zrozumieniem nie boli...

@terwer358: Wywiad, sabotaż i cyberataki mające na celu destabilizację struktur państwowych, takich jak energetyka, składy paliw, paraliż lotnisk, centrów łączności, broń EMP, drony bezzałogowe i ataki rakietowe skierowane przeciw centrom dowodzenia, koszarom, lotniskom, składom broni, szpitalom, potem wojska zmechanizowane, śmigłowce z rakietami,
  • Odpowiedz
@xandra: ludzie którzy traktują wojsko jak pasje. Ci którzy chcą zrobić coś dla ojczyzny ale nie porzuca swojego życia by robić to na pełen etat. Osoby, dla których jest to hobby i chcą sami siebie sprawdzić. Poza szczytnym celem organizacji jest to tez świetna zabawa jeśli lubi się te klimaty. Obracam się w tym towarzystwie, widzę jak ważny jest WOT dla tych ludzi wiec nie przemawia to do mnie, znając
  • Odpowiedz
@xandra sracja GENIUSZU, dobrze że noworodków nie dałaś w spioszkach moro. Może zobacz sobie jak w rzeczywistości wyglądają rekruci WOT(chociaż pewnie doskonale wiesz) i poczytaj jakie zadania bojowe mają spełniać. Przez ostatnią aktywność na wykopie zaczynam wierzyć w istnienie rosyjskich trolli. To co tu uprawiasz to nic innego jak sianie jakiejś propagandy przy pomocy manipulacji, ewentualnie to bait.
  • Odpowiedz
Tyle, że max 4 miesiące szkolenia w ciągu 3 lat to raczej mało aby być pro.


@xandra: ale to dalej więcej niż 0 miesięcy w 3 lata, a ostatnio można zostać informatykiem po weekendowym kursie :D także jak są chętni na zdobywanie dodatkowej wiedzy i umiejętności i jeszcze to są przydatne rzeczy dla społeczeństwa to ode mnie kciuk w górę dla takich ludzi
  • Odpowiedz
wiesz ilu generałów odeszło za Maciara?

Na pewno w lepszym niż nasza, bo chyba nikt tak głupio armią nie zarządza jak nasi superniekompetentni politycy ( ͡° ͜ʖ ͡°) Za to mamy najwięcej generałów xDDD


@xandra: To w końcu dobrze, że mamy dużo generałów, czy źle?
  • Odpowiedz