Wpis z mikrobloga

ktoś coś oprócz norda testował z #vpn i poleca? bo trafiłem na dość dużą listę promocji na #blackfriday i nie bardzo wiem co ma sens https://www.dobryvpn.pl/artykuly/promocje-vpn-na-black-friday-i-cyber-monday
proton jest ok?
#prywatnosc #bezpieczenstwo #internet #komputery #informatyka #internet

Jaki VPN?

  • PureVPN 2.1% (1)
  • Ivacy 0% (0)
  • Surfshark 25.0% (12)
  • ProtonVPN 12.5% (6)
  • TrustZone 0% (0)
  • CyberGhost 10.4% (5)
  • SaferVPN 0% (0)
  • NordVPN 39.6% (19)
  • IPVanish 4.2% (2)
  • ExpressVPN 6.3% (3)

Oddanych głosów: 48

  • 20
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Lolington: NordVPN to tani szajs który nie da ci bezpieczeństwa, po necie latają setki kont nordvpn za 0.5$ albo free. Jest to poprostu kpmercyjne gówno byś myślał że jesteś "bezpieczniejszy" Z dugiej strony mamy protonVPN który w swojej cenie z tego co pamiętam posiada zaawansowany system vpn i dostęp do emailu.
@SomeoneFromPoland: Nie wiem co ty tak promujesz tego protona... Pewnie go wykupiłeś i chcesz udowadniać że korzystasz z najlepszego. Przecież to świeża usługa która wystartowała niedawno. Raczej wypada słabo przy nordzie. Jeszcze proton ma siedzibę w Szwajcarii a nord w Panamie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Sama infrastruktura jest dużo mniejsza. Przecież to porównanie to masakra...

NORD:

Liczba lokalizacji serwerów (krajów) 62
Liczba serwerów 4701
Liczba adresów IP
@papaj_21_37: @antenowski: @Lolington: Przede wszystkim trzeba się zastanowić w jakim celu chcesz korzystać z VPN. Tak naprawdę jeżeli nie jesteś scammerem, frauderem, generalnie nie popełniasz przestępstw (zwłaszcza kradzieży USD) to nie ma dużej różnicy z jakiego skorzystasz. Podstawową prywatność zapewni ci każdy.
Obecnie ta rozmowa wygląda jakbyśmy chcieli się ukryć przed FBI, Europolem itp. :D
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@cyberpunkbtc: Wydawało mi się że nie miał, bądź co bądź proton nie fałszował stanu ich serwerów w przeciwieństwie do nord, pomijając fakt zerowego zaufania do nich z powodu kupowania opini i spamowania jaki to ich vpn nie jest zajebisty na reddicie.
@SomeoneFromPoland: Jakie fałszowanie? Ludzie jadą po nordzie bo jest dupny i dobrze znany (taki komercyjny:)
a ludzie chcą uchodzić za speców alternatywnych.

Jak już wspomniałem, jeżeli nie popełniasz ciężkich przestępstw i nie chcesz się ukryć przed służbami to nie ma sensu się spierać. Gdybym ja chciał się ukryć przed służbami to bym na pewno nie zaufał żadnemu VPN. Przecież to idiotyczne.... O torze nawet nie wspominam, po drodze bym walnął dwa
@Lolington: do czego ci ten vpn potrzebny? Serio pytam, inaczej ciężko doradzić. Jak chcesz się schować przed służbami to kup sobie jakiś w Rosji. Poczytaj o 14 Eyes czyli m.in SIGINT Seniors Europe, zobacz gdzie sięga NSA, tzn kto im dane udostępnia. Podobno w PL tez są/byli wpieci. Jeśli chcesz czegoś do ominięcia blokad regionalnych czy logowania do banku w hotelu to bierz to co najtańsze. Poza tym większość porównań takich
czemu sądzicie ze nord to szajs?


@papaj_21_37: @H4v3n: Powiem to tak... Wybierając bank wybierzesz taki którego klienci mają non stop kontrole, czy taki który pokazuje takim urzędom środkowy palec? I tu nie chodzi o to czy masz coś do ukrycia, czy nie. Chodzi o zaufanie.