Wpis z mikrobloga

@Morenk4
@Norbercikk
@Thunderbolt
Na domofonie nie ma takiej listy. Znaczy jest ale prawdopodobnie nieaktualna, bo nie pokrywa się z tym co jest na klatce schodowej. Mój kumpel mieszka tam od trzech miesięcy i na pewno nie wyraził zgody na takie coś. Znaczy ja wiem, że to tylko imię i nazwisko, ale wraz z numerem mieszkania to już pełny adres xd Więc mogę spokojnie teraz np wysyłać listy do konkretnych osób i zapraszać
@dotnetboy: u mnie zawsze była taka lista, kilka miesięcy temu wysłali do wszystkich zgodę listownie i każdy, kto chciał zostawić nazwisko na liście, musiał podpisać tę zgodę i zanieść do siedziby administracji.
@dotnetboy: @Basiura89: @Thunderbolt: @BardzoLosowyLogin: @Morenk4: @Trelik: @Memorymemory:

Ech, kiedyś to było, w każdej klatce domofon z nazwiskiem przy guziku. Jak nie wiedziało się, gdzie w bloku mieszka ziomek to się przeszło po klatkach i można było znaleźć. Teraz tylko ochrona wszystkiego przed wszystkim i większość domofonów wymienionych na cyfrowe z kodami, nawet zakresu numeracji nie ma.
na domofonach chyba nie powinno byc nazwisk. Chciaz u nas na specjalnie zyczenie niektorych starszych mieszkancow pozostawiono ich nazwisko przy guziku


@Mydelniczka: czemu nie powinno? w Polsce wszyscy mają tendencję do przesadzania - za naszą zachodnią granicą jest takie duże państwo, mają hopla na punkcie prywatności - a na domofonach znajdziesz nazwisko, czasem z tytułem naukowym

Tak samo z cookies czy RODO na stronach internetowych - w Niemczech spokój, w Polsce