Wpis z mikrobloga

No i gotowe, gitara z mojego poprzedniego (wpisu) jest skończona! :) #chwalesie

Aktualnie dokonuję przeglądu notatek i dokumentacji zdjęciowej zebranej w procesie tworzenia. Wcześniej wydawało mi się że opisywanie kolejnych kroków na mirko nie będzie najlepszym wyjściem, ale teraz zaczynam dochodzić do wniosku, że taka forma może się okazać najlepsza do publikowania moich wypocin, dlatego powołuję do życia tag #budujemygitare

Zainteresowanych budową własnego instrumentu w garażowych warunkach zapraszam do śledzenia, pierwsze materiały powinny pojawić się już niebawem :)

#gitaraelektryczna #gitara #diy #hobby
Deems - No i gotowe, gitara z mojego poprzedniego (wpisu) jest skończona! :) #chwales...

źródło: comment_06m9OXHaP2Gy3Mysvwj57RdI1nHB7JRM.jpg

Pobierz
  • 83
  • Odpowiedz
@RekinCwaniak: za jakiś czas zabiorę się za demo dźwięku :) tylko zanim z nią siądę do nagrywania musi jeszcze trochę się przewietrzyć, bo głowa boli od jej zapachu po jakiś 20 minutach grania :) (jest pokryta olejem duńskim, trochę zajmuje mu wyschnięcie i zneutralizowanie zapachu)
  • Odpowiedz
@danielolbrychski: robiłem tak inną gitarę, fajny efekt za małe pieniądze :) tutaj wjechała bejca rustykalna + olej duński, w odróżnieniu od lnianego ma dodatki syntetyczne i po nałożeniu kilkunastu warstw można go wypolerować na wykończenie takie pomiędzy satyną a połyskiem.
  • Odpowiedz
@Deems ni #!$%@?. Tak jak utwierdzałem w przekonaniu że nie da się za 800zl złożyć sprzętu który będzie grał jak gitara za 2/3k tak podtrzymuje. Może będzie grać lepiej niż jakieś gitarki za 800/1000zl ale na pewno nie jak 2/3k porównaj się do jakichś gibsonow... Za taką cenę to humbuckery byś tylko kupił porządne.
  • Odpowiedz
@Deems: zgodzę się z komentarzem @niewiemococho , nie wątpię, że gitara gra fajnie, sam mam Corta Katanę KX1Q którą kupiłem za 500 zł a nagrałem na niej płytę w czasie gdy Epi za 2500 zł pozostał w futerale ale nie ma co się łudzić, że za 800 zł osiągniemy brzmienie gitar z półki cenowej >2k PLN. Do tego dochodzi kwestia wygody, sustainu, spasowania części, wyekranowania etc. W wiośle za 2k wszystko
  • Odpowiedz
@BaKuMMz: Ja mam w swojej stajni meksykańskiego fendera za 3k i gibsona za 5k, moim zdaniem ta gitara nie ma czego się przy nich wstydzić. Jedyne czym im ustępuje to to, że nie jest lakierowana tylko bejcowana i olejowana, czyli bardziej podatna na uszkodzenia mechaniczne.
  • Odpowiedz
@Deems: jak jesteśmy przy temacie wykończenia to dla mnie nie ma lepszego niż właśnie olejowane/naturalne. Serie Faded i LPJ od gibsona to coś pięknego. Tak jak naturalne wykonczenia od Mayonesa, nic tylko się patrzeć na nie i zachwycać.
  • Odpowiedz
@BaKuMMz: też lubię ten rodzaj :) moim zdaniem dzięki takiemu wykończeniu gitara razem ze wszelkimi obiciami i otarciami nabiera charakteru i zyskuje na uroku :)
  • Odpowiedz
@Deems: fajna gitara ale niestety nagraniami nie udowodnisz że ta gitara jest na poziomie innych - 70% brzmienia to i tak piec, a poza tym audio nie odda tego czy gitara jest wygodna, czy trzyma strój ito itd

No ale wygląda elegancko :)
  • Odpowiedz