Wpis z mikrobloga

#telewizja #elektronika #elektroda #majsterkowanie
Mam 2 telewizory na pierwszym wszystko odbiera ładnie (jest bliżej anteny), drugi dużo dalej jest i odbiera wszystkie kanały, ale kanały z mux z Tvnami jest dużo błędów chociaż sygnał jest bardzo dobry. Czego to może być wina ? Kabli to nie jest wina bo sprawdzałem. Nadajnik znajduje się 40km od anteny.
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@dktr: mux2 źle odbierany jest, czyli kanały TVN Polsat tvn7 itp. sygnał jest 90 ale błędy skaczą od 0 do 500 w diagnostyce telewizora jak sprawdzam. Pikselizuje się strasznie obraz. Ponad to ten drugi telewizor ma wzmacniany sygnał, że we wtyku antenowym jest podłączony mały układzik do sieci . Jakaś chińszczyzna Xd może to ona przesterowywuje sygnał czy coś?
  • Odpowiedz
@ayoGGie: Niezbyt precyzyjnie zapytałem ( ͡° ͜ʖ ͡°) Na którym kanale = na jakiej częstotliwości. Co masz dokładnie między anteną (i w samej antenie - wzmacniacz, symetryzator?) a telewizorami.
  • Odpowiedz
Może to złe ustawienie anteny?? Bo samemu na oko było ustawiane. No ale na gorze wszystko działa i sygnał na dole niby bardzo dobry
  • Odpowiedz
@ayoGGie: czyli antena bez wzmacniacza? teraz już nic nie rozumiem.
Antena musi mieć wzmacniacz w sobie wtedy dajesz zasilacz na koniec. Jeśli ma symetryzator to nic nie zrobisz.
  • Odpowiedz