Wpis z mikrobloga

@DominaTuByla: ryby przeżyły, miałem jeden wielki atak krasnorostow i brunatnic, ryby przetrzymałem 2 dni w wielkim wiadrze i niestety musiałem już wpuścić bo słabły.
Producent prodibio pozwala wpuścić ryby po nocy filtracji z woda RO.
  • Odpowiedz
@AlvarezCasarez: uwierz ze chciałem kupić filtr ale nie mogę nigdzie znaleźć, kupuje RO w baniakach po 20 litrów, w przyszłym miesiącu pojadę do HCMC to sobie kupie i wtedy przemyśle temat większego baniaka.
  • Odpowiedz
Nie wiem czy czytałeś moje poprzednie update-y z jakimi problemami się borykałem miedzy innymi jakość wody i za wysoka temperatura, oświetlenie mam 0,9W/l i nie zadziałał mi czasomierz od światła, do tego w podłożu ziemia do kwiatów i Elo.
  • Odpowiedz
@Shade_: łooo panie. Rzeczywiście dość ekstremalnie. Szczerze to z takim światłem, to ja bym się zastanowił, czy masz wystarczająca ilość co2 - jakoś ten dyfuzor mnie nie przekonuje. Wiesz ile masz go rozpuszczonego w wodzie? No i z takim światłem, nie może zabraknąć niczego roślinom, bo glony od razu zrobią użytek z tego, co rosliny nie pobiorą. Zastanawiam się, czy wtedy EI nie jest najlepszym wyjściem.
  • Odpowiedz
@Shade_: na samym ro nie pociagniesz daleko. Musisz ja zmieneralizowac. Potem potrzebujesz nawozów makro i mikro (najlepiej jakaś linie nawozowa kup). Rosliny działają w ten sposob, ze niedobory jednych składników blokują wchłanianie innych. Korzystają na tym glony. Np. w ro nie masz wapnia, co będzie blokowało ci wchłanianie potasu, itd. Sprawdź ile masz rozpuszczonego co2 w wodzie, może jest za mało. Nie świec od razu na maxa. Ja zaczynam przy starcie
  • Odpowiedz
@damiano_polishiano: właśnie torf. W nim masz wszystko czego potrzebujesz. Precyzując, nie chodzi mi o to, ze rosliny Ci się rozpuszcza - w miękkiej wodzie dużo łatwiej zachwiać równowagę. W podłożu braknie po jakimś czasie jakiegoś składnika i masz restart. Kto co lubi. Ja wole jak wiem czego ile mam w akwarium i wtedy możesz bez restartu jechać bardzo długo.
  • Odpowiedz