Wpis z mikrobloga

Asterka Boża

ŚP Asterka (Asterka Boża, Opel Astra, Astra Opel) - nieżyjący już samochód Konona. Udało mu się go zdobyć w komisie (Asterka nie była tania, bo musiał oddać w zamian Nyskę Bożą). Ze słów Nizarłaka wynika, że Asterka nie ma sobie równych ("opel astra, bardzo dobry do jazdy i tak dalej"). Krzysiek wie także, że nie wie ile pali (Astra, nie Niżerłak Shrek). Pojazd wyposażony jest w "radyjko" z którego Wojtek puszcza muzę na full, co nie spodobało się Krzyśkowi, który po chwili "zrobił radio ciszej". W schowku Asterki ukryty jest niemiecki pistolet na kulki produkcji chińskiej sprowadzony przez Majora z Bombasu, w celu bronienia naszych niżerłaków-pijaków przed Białym Marcinem i innymi bandytami. To nie koniec zalet Asterki, a dopiero początek.
Kolejną jej zaletą jest fakt, że pali, "że tak powiem po mechanicznemu, z kopyta". Asterka, mimo faktu, że wygląda jakby miała się rozsypać podczas kontaktu z krawężnikiem, może lecieć nawet setką przez miasto! Posiada także innowacyjny system zamykania jednym kluczykiem wszystkich drzwi "robię teraz, i jednym kluczykiem jest teraz wszystko zrobione". Posiada także bardzo pojemny bagażnik, którego Konon nie pokazał od środka na filmie, "bo wozi tam swoje rzeczy" (zapewne oponentów politycznych z 2006 roku). W 2017 roku została wystawiona na sprzedaż, cena to 8000zł na ten fakt wielu ludzi napisało komentarze w stylu "komuś się o jedno zero p------o" albo "kupię za 8000 jeśli Niżerłak pocałuję maskę ustyma bożymi".
W październiku 2017 roku Nibęben postanowił zaprowadzić Asterkę do ASO i zlecić naprawę kloców hamulcowych. Podczas uniesienia auta na podnośniku serwisowym, rzekomo nieskorodowane auto złamało się na pół i Konon był zmuszony sprzedać Asterkę Bożą za 1000 złotych. Swoje nieudawane żale wyrażał w jednym z dramatów Mexikana pt. "żegnaj asterko", gdzie z żalu Niżarłak zaparował całą kamerę[1]. Ale nie ma Asterki – odeszła. Jak on mówi –zmieniła miejsce zamieszkania. Jest w niebie teraz i stamtąd patrzy jak on kandyduje na prezydenta miasta Białegostoku
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach