Wpis z mikrobloga

Miałem od tygodnia podpisany urlop na piątek by zrobić sobie długi weekend bo taki #!$%@? że piątek pracujący. Wczoraj Ukrainka się zapytała brygadzisty czy może dostać dzień urlopu ( na piątek) bo chce jechać do dziecka na Ukrainę( lvl jakiś 50) i ogólnie odwiedzić znajomych , zobaczyć w domu itp. Powiedzieli jej że nie może bo ja mam urlop i nie mogą odejść 2 osoby z tej samej maszyny. Tak sobie pomyślałem że #!$%@? z moim urlopem, zgłosiłem że jednak rezygnuje i niech ona jedzie do domu. Szybki telefon o 20 do właściciela że robi się taka zamianę . Zgodził się . Brygadzista powiedział że stanie na maszynie już dzisiaj bo jutro mogą autobusy już tak nie kursować i może nie dojechać. Ten moment gdy Brygadzista powiedział jej że może już dziś jechać na Ukrainę i że ma wolne do niedzieli był bezcenny. Ten uśmiech, ta radość. Warto robić takie małe szczęścia innym . Mam nadzieję że karma wróci () #czujedobrzeczlowiek #wygryw i #pracbaza #praca
  • 118
@susuke15: Miałam niedawno sytuację w pociągu, młody chłopak z Ukrainy w kasie dostał bilet na złą zniżkę (miał uczniowską, a dostał na studencką). Konduktorka oczywiście uznała ten bilet jako nieważny, a chłopak nie miał przy sobie w ogóle pieniędzy, zeby zakupić nowy bilet u niej, więc stwierdziłam, że mu go kupie (już miał dostać mandat). Dostałam kwitek na zwrot złego biletu i wszyscy zadowoleni. :D Oczywiście podziękował, resztę drogi przegadaliśmy. :D
@susuke15: ja jakiś czas temu pomogłam koledze z pracy - przejęłam jego pracę i godziny co drugi dzień, czyli jednego dnia byłam normalnie 8-16, a drugiego 14-22 i tak w kółko przez tydzień. #!$%@?łam sobie cały tydzień, żeby mu pomóc, bo raz chciał z dzieckiem i żoną na szczepienie iść, a potem był jakiś mecz, a on wielki fan futbolu. Pomyślałam, że karma wraca i warto pomagać. #!$%@? TAM. Jak miesiąc
@susuke15: Fajnie postąpiłeś. Pewnie też bym tak zrobił, bo skoro ona jest w porządku, a miała jakieś konkretne plany, to ten wolny piątek by mnie bardziej dręczył niż dał odpocząć.