Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
W marcu tego roku napisałem, że moja żona nosi pod sercem córkę z zespołem Downa. https://www.wykop.pl/wpis/30444963/anonimowemirkowyznania-tl-dr-moje-nienarodzone-dzi/
Nie wiem czy kogoś to interesuje ale chciałem sprostować, że córka przyszła na świat. Nie doszliśmy z żoną do porozumienia co też można powiedzieć zniszczyło nasze małżeństwo.
Na chwilę obecną nie mieszkamy razem i oboje skłaniamy się ku decyzji o rozwodzie. Córkę odwiedzam i nie wypieram się, łożę też na jej utrzymanie jednak nie potrafię oddać jej serca.
Wbrew temu co zapewniała rodzina, żona, księża - choroba dziecka nas wcale nie zbliżyła a wręcz przeciwnie.
Żona póki swojej decyzji nie żałuje, chociaż jest jej ekstremalnie ciężko. Córka ma wiecznie biegunki na zmianę z zaparciami, problemy z pobieraniem pokarmu, nie daje spać, problemy z oddychaniem - sam odbieram wrażenie takie, że nasze dziecko wiecznie cierpi i ciężko mi się z tym pogodzić.
Maja oprócz zespołu Downa ma poważną wadę serca (konieczna będzie przynajmniej jedna operacja) oraz bardzo upośledzony słuch. Póki co jeszcze do końca nie da się ocenić jak bardzo jest źle i co nowego jeszcze wyjdzie "w praniu".
Maja ma także stwierdzony przysadkowy typ zespołu Downa, to ten "gorszy", trudniejszy w późniejszym życiu (często agresywne i detruktywne zachowania). Pewne jest że nigdy nie będzie samodzielna, że zawsze wymagać będzie pełnej opieki i pomocy.
Jestem przerażony, zły, smutny, wściekły, rozdarty.

#feels #choroby #trudnepytania #gorzkiezale #rozowepaski #niebieskiepaski #ciaza #aborcja

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Dodatek wspierany przez: Nie siedź w domu w ferie i w wakacje
  • 314
  • Odpowiedz
@PiPiPingu: przywodzisz mi na mysl prawicowca obryzganego ślina na pochodzie ktory jest chory z nienawisci do ludzi ktorzy maja inne poglady. Bardzo glosno krzycza o tym ze kazdym powininen zyc i aborcja jest jednowymiarowym zlem. A pozniej tylko w okresie przedswiatecznym zbieracie z kumplami paczuszki ze slodyczami i maskotkami dla uposledzonych dzieci po czym zapominacie o nich na 11 miesiecy.
  • Odpowiedz
i po co tak kłamać. osoby z zespołem downa tak długo nie żyją


@Aemeth: Napisałem prawdę, jeśli nie chcesz to nie wierz. W sumie to był pierwszy raz kiedy widziałem osobę z Downem w takim wieku. Teoretycznie zawsze możliwe, że zmarszczki i siwiejące włosy to efekt jakiejś choroby.
  • Odpowiedz
Respekt dla zony. Dla ciebie op nie mam szacunku, gdyz nie szanuje tchorzy i ludzi ktorzy latwo lamia swoje slowo (a przysiegales milosc m.in. w chorobie). Ja tez jestem chory od urodzenia i moj brat tez (nie jest to zespol Downa ale zycie utrudnia i jest zwiazane z genami) i jakos obydwaj zyjemy, mamy prace, mieszkanie, jemu niedawno urodzilo sie dziecko (zdrowe).
I tez naszym rodzicom bylo trudno i matka nerwy ma
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: moim zdaniem to wygląda tak że zostawiłeś żonę z chorym dzieckiem a najbardziej płaczesz jak Ci to źle nie jest. A to jednak ona na codzień zajmuje się dzieckiem, musi sobie radzić z tym wszystkim bo przecież ciebie nie ma. Na pewno jej nie jest łatwo przez to przechodzić ale to nie powód by nie chcieć własnego dziecka
  • Odpowiedz
@PiPiPingu: no wszystko spoko - to teraz powiedz ile masz dzieci niepełnosprawnych albo jak im pomagasz? Bo chyba nie #!$%@? trolli w poważnym temacie?
No chyba nie chcesz nam powiedzieć, że jesteś jednym z tych, co pieprzą o cudzie i wartości życia za wszelką cenę i na tym się kończy ich rola?
Bo owszem - decyzja o usunięciu, szczególnie wyczekiwanego dziecka, nie jest łatwa - ale warto zastanowić się co będzie
  • Odpowiedz
@Wzniosl_Abadon_stary_miecz: ale cie piecze dupa, że ktoś ma rigcz i potrafi myśleć racjonalnie

@paulaaa123: sama tego chciała, świadomie podjęła decyzję, jest dorosła i chyba wiedziała, że lekko nie będzie. Jako posiadaczka macicy możesz sobie rzucac takie frazesy bo to ty ostatecznie podejmujesz decyzje. Faceta stawia się przed faktem dokonanym
  • Odpowiedz
@Royal_Email: No wlasnie nie wiem jaką godnosc czlowieka ma ktos, kto chce zabic swoje dziecko, bo jest chore (z czym da sie zyc, bo jak widac inni jakos zyja).
A dupa mnie nie piecze, dorosly jest niech robi co chce, ja po prostu nie mam do niego za grosz szacunku, a patrze od strony takiego wlasnie chorego dziecka.
  • Odpowiedz
Współczuję, nawet pamietam kiedy pisałeś tego posta, bo odpisalam ci na niego kiedy sama byłam w ciąży.. niestety kobiety lubią brac na siebie taki ciężar w imię miłosierdzia, choć nie wiem czy to tak nawet można nazwać. Niestety podejmując świadoma i rozsądną decyzje to Ty stałeś się najgorszym człowiekiem, który nie umie pokochać „problemu” czyli swojej córki.. szczerze współczuję i dodam, nawet jako matka już, nie umialabym sobie poradzić z takim kalectwem
  • Odpowiedz
Mnie tylko zastanawia, jak wiele z osób które mówią "Dobrze postąpiłeś, nie miej wyrzutów sumienia! Twoja żona to egoistka, bo nie zgodziła się na aborcję i zniszczyła życia 3 osobom itp." postąpilo by w tej sytuacji właśnie tak, jak mówią. I tym bardziej ciekawa jestem, czy z taką lekkością jak pisanie tych komentarzy przyszłaby im decyzja o usunięcie "wadliwego" plodu. Życzę każdemu z Was by nikt nigdy nie musiał się mierzyc W
  • Odpowiedz
W komentach widze festiwal #!$%@?. Zobaczymy co bedziecie gadac jak bedzie chodzic o wasze dziecko. Czy tak szybko podpiszecie papier. Bo wtedy jednak perspektywa sie zmienia i nie jest sie juz takim bezkompromisowym kozakiem jak przed monitorem.


@Wzniosl_Abadon_stary_miecz:

Dzięki stary, przywracasz wiarę w ludzi. Większość tutaj to jednak gówniarzeria i tak ich trzeba odbierać.
  • Odpowiedz
@PiPiPingu czytać się tego #!$%@? nie da. Taka dawka raka na cały rok. Najlepiej moralizowac wszystkich dookoła nie mając o temacie żadnego pojęcia. Dlaczego nie piszesz ze swojego konta tylko zakładasz multi?
  • Odpowiedz
czytać się tego #!$%@? nie da. Taka dawka raka na cały rok. Najlepiej moralizowac wszystkich dookoła nie mając o temacie żadnego pojęcia.


@wisnia6666:

1. Nie zesraj się xD
2. Nie czytaj, nikt ci nie każe.
3. Dzbanie.
  • Odpowiedz