Wpis z mikrobloga

W środę to się zawsze coś dzieje. Nie wiem, chyba środek tygodnia ciąży dzieciakom i muszą dać upust swojej głupocie:)

Dwóch agentów z siódmej klasy przyszło rano pod szkołę, postali trochę przed wejściem, ale potem jakoś zmieniły im się plany i się udali w stronę lasku za szkołą. Na ich nieszczęście zauważył to psycholog szkolny i cyk telefon do rodziców.
Po 15 minutach byli już w sekretariacie, przyprowadzeni przez jednego tatusia (ze 2 metry wzrostu, skórzana kurtka, spodnie moro, ogólnie robił policyjne wrażenie). No i się zaczynają tłumaczenia:
- "No ale na pierwszej lekcji to tylko doradztwo zawodowe, nudne to jest"

I dostali taką zjebkę, że aż sama się przy komputerze wyprostowałam i zaczęłam pilniej pracować.

A potem przyjechała mamusia jednego i chciała go zabrać do domu, no bo teraz to on zestresowany będzie cały dzień. Hit xD

#pracbaza #dzieci #sekretariat #kochammojaprace #szkola #madki
  • 69
@Jarek_P: Bardzo ciekawe. Wrzucam tutaj treść rozporządzenia o doradztwie zawodowym, może kogoś zainteresuje. Zaznaczyć też warto, że jest 10 godzin tego przedmiotu w semestrze. Imho ktoś tego nie przemyślał. Już widzę jak przeciętny Mati "określi własną hierarchię wartości i potrzeb" w 25-osobowej klasie oglądając film o piekarzu :)

Treści programowe z zakresu doradztwa zawodowego dla klas VII i VIII szkół podstawowych:
l. POZNAWANIE WŁASNYCH ZASOBÓW
Uczeń:
l. l określa wpływ stanu
@emilkos8: czytam to i jak żywo mi staje przed oczami jedna moja nauczycielka, która mając prowadzić ten przedmiot na mur beton by nam te punty przez całą lekcję przedyktowywała do zeszytów, a na następnej zrobiła z tego kartkówkę :)

Ale sama podstawa właściwie nie jest taka zła, wskazuje na dość istotne tematy, a wszystko zależy właśnie od nauczyciela, jak do tematu podejdzie. Bo można kazać gówniarzom napisać na jutro wypracowanie na
Ale sama podstawa właściwie nie jest taka zła, wskazuje na dość istotne tematy, a wszystko zależy właśnie od nauczyciela,


@Jarek_P: Większym problemem jest to, że przy obecnych zarobkach i poziomie szkół to takiego nauczyciela będzie Ci ciężko znaleźć.

prowadzi nauczyciel, który nie jest w stanie (i mam wrażenie że nie chce) opanować dziennika elektronicznego, mimo dołączonej do niego instrukcji.


@emilkos8: Cóż, bo nauczyciela nie zwolnisz, a za te pieniądze nie