Wpis z mikrobloga

Ktoś mi może powiedzieć w jaki sposób jedzenie mięsa jest nieetyczne i przechodząc na weganizm uratujemy planetę? Serio nie mam nic do wegan, wegetarian etc. - ten obrazek jednak oraz ilość upvote nieco mnie osłabił swoją bezsensownością. Po co dorabiać do swoich wyborów życiowych jakąś górnolotną ideologię?

https://redd.it/9o3lwz

#weganizm #wegetarianizm #pytanie #pytaniedoeksperta
Pobierz jaqqu7 - Ktoś mi może powiedzieć w jaki sposób jedzenie mięsa jest nieetyczne i przec...
źródło: comment_JBDlJuMLJ4ued5JdmdcishHzPu8hHSNT.jpg
  • 70
@jaqqu7:

lwy jakieś żyjątko na sawannie


Dzikie zwierzęta są twoim wyznacznikiem moralności? Lwy się regularnie gwałcą, też powinniśmy zacząć?

Spożycie tego pokarmu jest zwyczajnie dla nas naturalne


Wracaj do lasu, bo życie w domach i pisanie na Wykopie nie jest naturalne

Spożycie tego pokarmu jest zwyczajnie dla nas naturalne i zwiększenie jego ilości w diecie wpłynęło pozytywnie na rozwój oraz jakość ludzkiego życia. Zgadzam się z tym, że jego produkcja powinna
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@jaqqu7: jem mięso, i nie zrezygnuje. Ale jeżeli chodzi o fakty:
-ilosc kalorii jaką zjada zwierzę hodowlane, jest dużo większa, niż ilość kalorii jaką można z tego zwierzęcia pozyskać. Wiem że ludzie nie będą #!$%@? trawy ale mówimy tu o surowcach na pasze, wodzie itp.
-produkja mięsa (jak wszystkiego) uwalnia do atmosfery oglomne ilości CO2
@JetFuelCantHurtNonexistentBeings: ten film jest tak propagandowy i pozbawiony jakichkolwiek informacji merytorycznych, a jest jednocześnie przeładowany negatywnymi emocjami że ja będąc z Kobietą, której rodzina się tym zajmuje wiem większość czemu tak jak jest a nie inaczej. Filmik był kręcony zapewne dawno temu w dodatku z patohodowli, bo metody się dużo zmieniły.
ale z takich rzeczy które mi się rzuciły w oczy
wierzgający świniak z początku to ewidentnie choroba i takiego świniaka
@JetFuelCantHurtNonexistentBeings: Poza tym - z faktami, że obecność mięsa w diecie człowieka jest pożądana, bo poprawia zdrowie i jakość życia. Człowiek wciąż jest istotą biologiczną, która ma swoje potrzeby - oderwanie całkowicie od naturalnych zachowań i potrzeb nie jest możliwe. Nie wykluczone, że w niedalekiej przyszłości będziemy spożywać mięso wyhodowane w laboratorium.

@Unik4t: @Wygryw11: Produkcję mięsa, jak i energii elektrycznej, czy użytkowanie samochodów zawsze można ucywilizować. Poprzez wprowadzanie odpowiednich
obecność mięsa w diecie człowieka jest pożądana


@jaqqu7: Ziom, wrzucałem ci wcześniej linki mówiące o tym, że jest absolutnie #!$%@? zbędna, zresztą ogarnij opinię jakiejkolwiek organizacji zajmującej się odżywianiem. Ale widzę, że zdania nie zmienisz, więc nie będę strzępił klawiatury.
że obecność mięsa w diecie człowieka jest pożądana, bo poprawia zdrowie i jakość życia.


@jaqqu7: wszystko możesz sobie dostarczyć nie jedząc mięsa

Sam fakt spożywania przez człowieka mięsa nieetyczny nie jest.


@jaqqu7: no samo jedzienie mięsa to tylko jedzenie, ale jak uwzględnisz to że jakaś istota musiała skończyć swoje życie, byś ty mógł się zadowolić mięsem, którego nawet nie potrzebujesz do przeżycia, to już ciężko twierdzić że tu wszystko gra
@jaqqu7: tylko że skądś to mięso musisz wziąć. Nie da się hodować zwierząt przemysłowo w sposób moralnie akceptowalny. Obecnie mamy 7,5mld ludzi na ziemi i nie da się produkować mięsa żeby zachować obecną konsumpcję z krajów rozwiniętych a jednocześnie dbać o standardy hodowli. Popatrz na cenę mięsa w Polsce to co można zauważyć to, że jest śmiesznie tanie. Nasuwa się pytanie: "Czemu jest takie tanie?", przecież żeby wyprodukować mięso potrzeba sporo
W obecnych hodowlach za tymi kratami zazwyczaj mają wsþólny kojec.


@Gadzinski: Coś podejrzanie dużo materiałów z hodowli gdzie nie mają, hmmm
A nawet jeśli, to trzymanie tak wielu zwierząt na tak małych przestrzeniach to zwykła tortura. To tak jakby zamknąć gromadkę psów w piwnicy i nigdy nie wypuszczać na zewnątrz.
Pozostałe praktyki nawet w twojej, "złagodzonej" wersji są zwyczajnie bestialskie. Maciora może się przewracać z boku na bok? No rzeczywiście luksus
Jedzenie mięsa nieetyczne xD.jpg powiedzcie to drapieżnikom. Cała natura bazuje na jedzeniu mięsa na żywca zadając zwierzętom nieprawdopodbne cierpienie i śmiertelny stres. Wiele zwierząt (np wszystkie kotowate) zabija inne dla sportu męcząc je i torturując do wyzionięcia ducha.
Tylko człowiek dotarł do etapu, gdzie normy nakazują humanitarne zabijanie, bez stresowania zwierząt.

Innan sprawa czy jakieś patohodowle to stosują, ale ustawodawstwo zadbało o to, by iść w kierunku etyki i profesjonalizmu,
@JetFuelCantHurtNonexistentBeings:

A na to to już mi słów brakuje xD Jedząc mięso wspierasz przemysł, który sam uznajesz za "nieakceptowalny", a potem w tej samej linijce twierdzisz, że nie ma w tym nic nieetycznego xD W sumie racja, znęcanie się nad zwierzętami, #!$%@? planety, wycinanie lasów, globalne ocieplenie, a to wszystko w imię chwilowej przyjemności, no etyczne w #!$%@?.


No to nie lepiej walczyć o lepsze warunki dla tych zwierząt, zamiast o
zamiast o wymordowanie wszystkich zwierząt hodowlanych najtańszym kosztem?


Przecież to się dzieje właśnie teraz xD My chcemy, żeby zwierzęta hodowlane przestały być rozmnażane i mordowane na potęgę.

Przecież rośliny też czują że są zjadane


@ruszka: Dalej nie czytam, doedukuj się
@JetFuelCantHurtNonexistentBeings:

Wrzucasz link, który w ogóle nie mówi o tym samym co ja, może jednak lepiej byś poczytał, zamiast zgrywać cwaniaka:

https://www.collective-evolution.com/2018/05/09/scientists-conduct-an-experiment-to-see-if-plants-respond-to-pain/

Jak wszystkim mówisz "dalej nie czytam", to nie dziwię się, że masz problem z szukaniem i identyfikowaniem źródeł xD Rośliny reagują w odpowiedni sposób na zagrożenie, wytwarzają toksyny, ich organizm jest świadomy, że są w niebezpieczeństwie - tylko nie odczuwają tego w ten sam sposób co my, a przecież
@ruszka: Dobra, inaczej. Załóżmy, ze rośliny czują i tak dalej, ok?

Dieta mięsna zużywa wielokrotnie więcej roślin niż roślinna, tak że cały argument i tak jest z dupy.

że zwierzęta nie reagują tak samo jak my, nie znaczy, że nie czują tak jak my.


Większość zwierząt właśnie reaguje bardzo podobnie do nas, czego nie można powiedzieć o roślinach.