Wpis z mikrobloga

Ktoś mi może powiedzieć w jaki sposób jedzenie mięsa jest nieetyczne i przechodząc na weganizm uratujemy planetę? Serio nie mam nic do wegan, wegetarian etc. - ten obrazek jednak oraz ilość upvote nieco mnie osłabił swoją bezsensownością. Po co dorabiać do swoich wyborów życiowych jakąś górnolotną ideologię?

https://redd.it/9o3lwz

#weganizm #wegetarianizm #pytanie #pytaniedoeksperta
Pobierz jaqqu7 - Ktoś mi może powiedzieć w jaki sposób jedzenie mięsa jest nieetyczne i przec...
źródło: comment_JBDlJuMLJ4ued5JdmdcishHzPu8hHSNT.jpg
  • 70
@JetFuelCantHurtNonexistentBeings:

Dieta mięsna zużywa wielokrotnie więcej roślin niż roślinna, tak że cały argument i tak jest z dupy.


W związku z tym, nie jesteśmy w stanie zagwarantować wszystkim świata bez przemocy i cierpienia. Więc wracamy do pytania OPa - dlaczego wege robią z siebie etycznie lepszych, skoro nie są?

Poza tym, jeśli zaszkodzimy planecie, to nie urodzi się więcej ludzi - czyli nie przyniesiemy na świat większego cierpienia. Więc profit chyba,
W związku z tym, nie jesteśmy w stanie zagwarantować wszystkim świata bez przemocy i cierpienia.


@ruszka: Dlatego stwórzmy tego cierpienia jak najwięcej. Makes sense. Że nie wspomnę o tym, że równanie "czucia" roślin z czuciem zwierząt jest wciąż denne. No chyba że uważasz wyrwanie marchewki z ziemi za porównywalne do poderżnięcia psu gardła, to nie mam pytań.

dlaczego wege robią z siebie etycznie lepszych, skoro nie są?


Ponieważ przyczyniają się do
@JetFuelCantHurtNonexistentBeings:

Dlatego stwórzmy tego cierpienia jak najwięcej. Makes sense.


Przecież właśnie ci udowodniłem, że nieważne co zrobisz, to nie jesteś w stanie uniknąć cierpienia czegokolwiek poprzez dietę. No chyba, że mówimy o ludziach jedzących owoce, które spadły z drzewa - ale w ten sposób się nie wyżywimy.

Że nie wspomnę o tym, że równanie "czucia" roślin z czuciem zwierząt jest wciąż denne. No chyba że uważasz wyrwanie marchewki z ziemi za
Ale w bardzo małym stopniu


@ruszka: Kilkanaście razy mniej roślin + zwierzęta to nie jest małym stopień

Na tym poprzestańmy, bo i tak cię do niczego nie przekonam, a gównoburze dla sportu mnie nie interesują.
@JetFuelCantHurtNonexistentBeings:

Kilkanaście razy mniej roślin + zwierzęta to nie jest małym stopień


Wojny, sieroty, osoby chore psychicznie, osoby upośledzone, osoby urodzone w biedzie, wypadki, przemoc, nieludzkie warunki pracy, samobójstwa, kłótnie, wyzysk, cierpiące rośliny, owady które depczesz i zjadasz i tak dalej, i tak dalej. Tak, to, że nie jesz mięsa jest małym stopniem wkładu w walce o lepsze jutro - przykro mi, że jesteś zbyt zaślepiony, żeby to dostrzec.

Na tym
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@jaqqu7: bez regulacji funkcjonować się nie da ale regulowanie wszystkich dziedzin życia, biznesu czy produkcji też nie jest dobre. Faktem jest że ludzkość jako gatunek kieruje się dobrem własnym/lokalnym, a coś takiego jak dobro globalne często w rzeczywistości nie istnieje.