Wpis z mikrobloga

Ktoś mi może powiedzieć w jaki sposób jedzenie mięsa jest nieetyczne i przechodząc na weganizm uratujemy planetę? Serio nie mam nic do wegan, wegetarian etc. - ten obrazek jednak oraz ilość upvote nieco mnie osłabił swoją bezsensownością. Po co dorabiać do swoich wyborów życiowych jakąś górnolotną ideologię?

https://redd.it/9o3lwz

#weganizm #wegetarianizm #pytanie #pytaniedoeksperta
Pobierz jaqqu7 - Ktoś mi może powiedzieć w jaki sposób jedzenie mięsa jest nieetyczne i przec...
źródło: comment_JBDlJuMLJ4ued5JdmdcishHzPu8hHSNT.jpg
  • 70
Nie chodzi o to, że nie są inteligentne tylko o to, że czują, stresują się, cierpią


@efilista:
To chyba tak samo jak ludzie w obecnym systemie ekonomiczno-społecznym. Uważam, że jeśli weganie chcą być pod tym względem konsekwentni to powinni też nawoływać do nie przedłużania ludzkiego gatunku i sami też się nie rozmnażać. Inaczej to nie ma za bardzo sensu, bo gdzie jest granica cierpienia i kim oni są, żeby mówić, kto
@efilista:
Nie widzę, żeby te poglądy szły w parze ze sobą. Weganie często używają argumentu, że hodowla zwierząt przyspiesza ocieplanie klimatu na Ziemi, a to chyba stoi w sprzeczności z antynatalizmem.
@jaqqu7: jedząc mięso przyczyniają się do zwiększonego popytu na takowe. Produkcja mięsa zużywa znacznie więcej zasobów energetycznych niż produkuje. Ponadto zwierzęta hodowlane nie zaznają ani krzty szczęścia w swoich życiach. Bądź co bądź są to rozumne istoty.
@jaqqu7: jak to ma uratować planetę to nie mam pojęcia ale jedzenie mięsa i produktów odzwierzęcych jest nieetycznie, gdyż produkcja tego żarcia jest okupiona cierpieniem zwierząt.
Mam nadzieję, że pomogłem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Flypho: życie było przed nami i o ile nie zniszczymy planety jeszcze bardziej, to będzie i po nas. W jaki sposób my zapewniamy byt tym wszystkim zwierzętom? Albo jak to człowiek zapewnia istnienie drzew?
@VeleiN:
Wiesz, że Ziemia nie będzie istnieć bez końca? Że Ziemia zostanie kiedyś całkowicie #!$%@? w wyniku kolizji z innymi planetami lub przez wybuch centralnej gwiazdy naszego układu czyli Słońca? xD Nawet teraz grozi nam wybuch wulkanu, który wykończy dużą część życia na naszej planecie.
@VeleiN:
To w takim razie i tak szybciej niż zgaśnie Słońce, któremu zostało jakieś 3-5 miliardów lat, więc chyba tym bardziej powinniśmy mieć to w dupie xD. Możesz sobie śmieszkować do woli, ale powiem ci, że nasze Słońce ma twoje śmieszkowanie generalnie w dupie i eksploduje nawet jeśli będziesz sobie w internecie ironizować ¯\_(ツ)_/¯
@JetFuelCantHurtNonexistentBeings: Bo naprawdę - mówiąc szczerze nie ma co dodawać. Nie będę udawał, że wasze argumenty są na tyle silne, iż ciężko z nimi dyskutować. Jednak nadal: tak hodowla przemysłowa w takiej formie jaką pokazujecie, jest nieakceptowalna, ale - nie ma to żadnego wpływu na fakt, że jedzenie mięsa nie jest nieetyczne. Tak samo jak niedźwiedź zeżre człowieka w lesie, czy lwy jakieś żyjątko na sawannie. Spożycie tego pokarmu jest zwyczajnie