Wpis z mikrobloga

Ktoś mi może powiedzieć w jaki sposób jedzenie mięsa jest nieetyczne i przechodząc na weganizm uratujemy planetę? Serio nie mam nic do wegan, wegetarian etc. - ten obrazek jednak oraz ilość upvote nieco mnie osłabił swoją bezsensownością. Po co dorabiać do swoich wyborów życiowych jakąś górnolotną ideologię?

https://redd.it/9o3lwz

#weganizm #wegetarianizm #pytanie #pytaniedoeksperta
jaqqu7 - Ktoś mi może powiedzieć w jaki sposób jedzenie mięsa jest nieetyczne i przec...

źródło: comment_JBDlJuMLJ4ued5JdmdcishHzPu8hHSNT.jpg

Pobierz
  • 70
  • Odpowiedz
@jaqqu7: nieetyczne jest zadawanie bólu innym czującym istotom, mięso jest tylko wynikiem. Nie kupując mięsa ograniczasz ilość zwierząt w rzeźniach. A jak ktoś twierdzi, że uratujemy planetę przechodząc na weganizm to jest głupi.
  • Odpowiedz
nieetyczne jest zadawanie bólu innym czującym istotom, mięso jest tylko wynikiem


@efilista: Rozumiem np. protesty przeciwko holokauście kurczaków, które są eksploatowane w naprawdę fatalnych warunkach. Jednak większość zwierząt przeznaczanych na mięso ma bardzo, hmmm można powiedzieć, humanitarne warunki i raczej całość procesu odbywa się dla nich bezboleśnie.
  • Odpowiedz
@jaqqu7 Ale to co pisaliśmy już samo w sobie jest dosyć nieetyczne. Bo woda i energia to zasoby absolutnie podstawowe i chyba nikt nie wątpi że będą wkrótce źródłem olbrzymich problemów, z wojnami włącznie.
  • Odpowiedz
@Ragnarokk: Zgadzam się, że przemysł powinien bardziej przykładać się do efektywnego wykorzystywania zasobów oraz stawiać na czystą energię. Nadal jednak jedzenie mięsa samo w sobie nieetycznie nie jest. Ciężko nazwać coś nieetycznym, gdy jest po prostu częścią nas jako gatunku wszystkożernego. Dostęp do mięsa pozwolił nam żyć dłużej, lepiej się rozwijać i generalnie poprawił zdrowie.
  • Odpowiedz
humanitarne warunki i raczej całość procesu odbywa się dla nich bezboleśnie.


@jaqqu7: ile filmów z rzeźni oglądałeś? Podrzynane gardła na żywca, rażenie prądem, ogłuszanie młotem (wielokrotnie powtarzane), gotowanie żywcem. Wiesz, nie chodzi tylko o zwierzęta przeznaczone na mięso, np. takie luwaki, norki, lisy powołane do życia tylko po to, by być torturowane w ciasnych klatkach, bez nawet twardego podłoża, odleżyny, hałas, brud. Nie chodzi o to, że nie są inteligentne tylko
  • Odpowiedz
@jaqqu7: jak masz dostęp do mięsa "ze wsi" które sobie żyje na podwórku albo polu to bardzo fajnie. Niestety tanie mięso z supermarketu prawie na pewno żyło sobie w słabo oświetlonych ciasnych boxach w jakiejś hali

Dostęp do mięsa pozwolił nam żyć dłużej, lepiej się rozwijać i generalnie poprawił zdrowie.

w dzisiejszych czasach można normalnie funkcjonować nie jedząc mięsa, nie widzę w jaki sposób przeszłość miałaby tłumaczyć jedzenie mięsa.
  • Odpowiedz
większość zwierząt przeznaczanych na mięso ma bardzo, hmmm można powiedzieć, humanitarne warunki


@jaqqu7: No nie chcę być niemiły, ale co #!$%@? xD
Zdecydowana większość produktów zwierzęcych pochodzi z hodowli przemysłowych. Jeżeli masz przed oczami obraz świnek taplających się w błocie, albo kurczaków radośnie spacerujących po trawniku, to jesteś w strasznym błędzie

factory farms raise 99.9 percent of chickens for meat, 97 percent of laying hens, 99 percent of turkeys, 95 percent
J.....s - > większość zwierząt przeznaczanych na mięso ma bardzo, hmmm można powiedzi...
  • Odpowiedz
@jaqqu7:
Cóż, nie będę sam udawał, że nie jem mięsa, jajek czy nabiału. Ale jestem świadomy, że nawet gdy wybieram najbardziej "ekologiczne" opcje, to i tak z pewnością planecie nie pomagam, a i jakieś zwierzęta cierpią. Nawet jeśli mniej niż inne. Ale ogólnie wegetarianizm to przyszłość, z etycznych czy pragmatycznych powodów.
  • Odpowiedz
@Ragnarokk: Być może obejdzie się bez wegetarianizmu jako takiego i mięso będzie hodowane (w sensie bez hodowania zwierząt), ale nie wiem czy tego nasze pokolenie dożyje. Szkoda, że temat ekologii jest przez polityków zlewany...
  • Odpowiedz
@3mpty:
Szczerze mówiąc mnie to nie dziwi, bo w Polsce organizacje ekologiczne raczej kojarzą się z oszustami próbującymi robić swoje interesy niż z rzeczywistymi aktywistami pro-ekologicznym. A i te wielkie międzynarodowe Greenpisy mają mnóstwo za uszami. A politycy to politycy, nie będą się pchali tam, gdzie nie mają poparcia społeczeństwa.
Jak społeczeństwo się zmieni, zmienią się też podejście polityków. Duże zagraniczne marki dostrzegły już, że ruchy wegetariańskie/weganskie rosną w siłę i
  • Odpowiedz
Ktoś mi może powiedzieć w jaki sposób jedzenie mięsa jest nieetyczne i przechodząc na weganizm uratujemy planetę?


@jaqqu7: Zadawanie cierpienia żywemu, odczuwającemu ból i posiadającemu świadomość zwierzęciu jest nieetyczne - zwłaszcza z takiego powodu jak smak mięsa. Równie dobrze możesz spytać się, dlaczego ludzie nie jedzą noworodków. Z ratowaniem planety to śliski temat, ale faktycznie odrzucenie mięsa jest bardzo ekologiczne.

ten obrazek jednak oraz ilość upvote nieco mnie osłabił swoją bezsensownością.
  • Odpowiedz