Wpis z mikrobloga

Bylem sobie w telewizji śniadaniowej ale pani nie dawała mi wejść w słowo.
Dodatkowo też jestem introwertykiem,który nie ma we krwi takiej walki o atencję.I tak troche wiekszosc rozmowy przesiedziałem. Czy też tak macie,że nie potraficie dominować w rozmowach gdzie jest wiecej osob? Wsrod znajomych czy w pracy? Taki troche #przegryw no ale fajnie doswiadczenie byc w tivi. Pół wsi machało mi do ekranu w domach.

#introwertycy #psychologia
r.....a - Bylem sobie w telewizji śniadaniowej ale pani nie dawała mi wejść w słowo. ...

źródło: comment_np0fxTdeaSlrXL44HuDSiSbcqVREDSkt.jpg

Pobierz
  • 185
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@rezyserzycia: Aby sie nauczyc wchodzic w zdanie, czy ogolnie prowadzic rozmowe, mozna zrobic kurs odpowiedni. Osoba prowadzaca kurs tlumaczy, w jaki sposob, z jakim tonem i od czego zaczac zdanie aby wejsc komus w zdanie. Na kursie sa tez odpowiednie cwiczenia. Zazwyczaj osoby takie jak ja maja podobny problem. Sa to osoby niedowartosciowujace sie, o zanizonym mniemaniu, wstydliwe etc. Kolega taki kurs zrobil i jest bardzo zadowolony, dlatego i ja
Paramount - @rezyserzycia: Aby sie nauczyc wchodzic w zdanie, czy ogolnie prowadzic r...

źródło: comment_YCwGGcLG91BJfY9gtskXaklWUkhCNG77.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@rezyserzycia: nie łam się wielu jest introwertyków, ja też się za takiego uważam, ale w relacjach z bufonami jestem bezczelny. Nie zawsze wypada być grzecznym i cichym. Zwłaszcza w sytuacjach, w których ludzie to zwykłe małpy przeświadczone o swojej wyższości. Niestety w dzisiajszych czasach nie możesz dać się zepchnąć do narożnika. Trenuj
  • Odpowiedz
Łapaj plusa reżyserze. Mam tak samo w pracy z typem, który mimo, że słyszy, że inni chcą coś powiedzieć to dalej #!$%@? swoje wywody. Swoją drogą, widząc tą rudą na kanapie mam wyobrażenie, że tak mogła wyglądać legendarna teściowa Ala Bundy'ego( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
introwertyzm nie oznacza braku pewności siebie i tego, że dajesz się przekrzykiwać, ale rozumię, że atencja musi się zgadzać, brawo, byłeś w tv śniadaniowej!

xDD
  • Odpowiedz
@rezyserzycia:
Już Ci tłumaczę, dlaczego #przegryw. Zaprosili Cię do telewizji. Nie wiem po co się zaprasza jutuberów do takich programów, ale podejrzewam, że z klucza: specjalista i jakiś amator-jutuber. Nie przygotowałeś się, nie miałeś nic do powiedzenia, albo nie byłeś pewny tego, co chcesz powiedzieć, więc nie udało Ci się nic wnieść do dyskusji. Zresztą głównie pytałeś i w sumie słusznie, bo miałeś kogo. Nic. Stało się.

Co robisz?
1. Lecisz na wypok i żalisz się, że jesteś przegrywem. Informujesz wszystkich, że jesteś słaby.
2. Jak zwykle w takim przypadku pozornego przyznania się, że jesteś przegrywem zaczynasz szukać usprawiedliwień i dowodów, że to nie Twoja wina i
  • Odpowiedz
@rezyserzycia: Mam zupełnie na odwrót, chociaż zwykle czekam na swoją kolej - ale jak ktoś zaczyna gadać dla samego gadania, to wystarczy rzucić "przejdźmy do meritum/nie zbaczajmy z tematu i zacząć mówić". Zwłaszcza jak ktoś gada głupoty - czasem wystarczy zadać kilka prostych pytań: Tak? A w jaki sposób chciałaby Pani to osiągnąć? Co Pani zrobiła w związku z tym? Ok, jakie kroki by Pani wykonała by zrealizować cel? A
  • Odpowiedz
@rezyserzycia: Ja hamuję się tylko dlatego by nie rozdeptać tego kogoś jak pluskwy, bo później mimo słownego zrównania tego kogoś z ziemią, to ja jestem i tak tym złym, a nie łajza co wchodzi w co drugie słowo, próbuje przekrzyczeć i zachowuje się jakby pozjadała wszystkie rozumy.
  • Odpowiedz
@rezyserzycia: Jestem tą drugą stroną, bo po kilku rozmowach, obserwacji ludzi zawsze wyskakuje ze mnie ekstrawertyk. Nie odczuwałem tego w taki sposób, ale wielu znajomych, tak mnie opisuje. I chyba nie jest źle, bo mam wielu znajomych i bardzo często jestem zapraszany, czy to na konferencje, czy na imprezy, czy na kawę. aha nie czuję się przez to, jak #wygryw ten typ tak ma
  • Odpowiedz