Wpis z mikrobloga

@petugh: zdaje się że ciężko wydłużyć 20 lat do 30 robiąc remortgage. Chociaż mogę się mylić.
Mogę być w błędzie więc chętnie się dowiem jak jest :P
@petugh: @patrol798:Akurat w temacie jestem na bieząco i doradca kredytowy doradził mi prostą rzecz - działa to dokłądnie jak z ubezpieczeniami - trzeba zmieniać banki.

Najlepiej brać kredyt z jak najniższą ratą na jak najdłużej na fixed rate i nadpłacać na ile bank pozwala. Jak się skończy okres promocyjny robić remortgage w innym banku i na kolejnej promocji i dalej nadpłacać. Ostatecznie utrzymuje się żrednie oprocentowanie poniżej 3%.
@petugh: ja tylko podpowiem jak my zrobilismy. Obliczylismy caly miesieczny koszt zycia rachunki + jedzenie + jakies wyjscia na miasto, kino restauracja itp. Wynik odjelismy od jednej (tej nizszej u nas) pensji a wynik to maksymalna rata kredytu jaka mozemy wziasc.
I takim sposobem jestesmy spokojni ze jesli ktores z nas straci prace to i tak damy rade zyc z jednej pensji.
Do tego miesiecznie nie nadplacamy, wolimy wplacic kase przy
@Wujek_Fester:

Najlepiej brać kredyt z jak najniższą ratą na jak najdłużej na fixed rate i nadpłacać na ile bank pozwala. Jak się skończy okres promocyjny robić remortgage w innym banku i na kolejnej promocji i dalej nadpłacać. Ostatecznie utrzymuje się żrednie oprocentowanie poniżej 3%.


Przeciez to jest mega walek. Banki maja mega kase z tego dlatego Ci to doradzaja.
A za 10 lat sie obudzisz ze masz splacone 30% za dom
Tylko Dluzszy okres. I tak jak bedziesz chcial wczesniej splacic to mozesz po 2 latach bez kary


@kooliber: Zależy od banku. Jakiś czas temu miałem od Coventry&Hinckley Bank ofertę, w jakiej mogłeś spłacić cały dom nawet dzień po mortgage.

@kooliber: > A za 10 lat sie obudzisz ze masz splacone 30% za dom a reszta to odsetki za fixed rate...

Po to się nadpłaca ile się da, szczególnie na początku.
@Wujek_Fester:
Chyba nie do konca sie rozumiemy.

Fixed – wysokość stopy procentowej jest niezmienna, niezależnie od zmian stopy bazowej. Ma to sens w przypadku dużych kredytów, gdzie wzrost stóp może okazać się fatalny w skutkach.


Fixed rate na np. 2lata daje Ci taki plus ze masz 2 lata raty niezmienne rowne ale nie mozesz sprzedac domu chyba ze zgodzisz sie zaplacic kare ok. 2-5k, po tym okresie masz opcje
1. Remortgage