Wpis z mikrobloga

Hej!
Osoby początkujące w #datascience i #machinelearning zastanawiają się pewnie czasem czy nie warto wesprzeć się jakąś książką. Jeśli są tu takie osoby, to z chęcią mogę polecić wam książkę, która w mojej skromnej opinii jest aktualnie najlepsza na ten temat na polskim rynku. Zrobiłem nawet jej recenzję:

https://www.jakbadacdane.pl/ksiazka-ktora-zmienila-moje-zycie/

Myślę, że warto ją sprawdzić, choć tytuł dość niepozorny.
  • 14
@mk321: W jaki sposób można dobrze tłumaczyć tematy które od podstaw są czystą statystyką i rachunkiem prawdopodobieństwa bez matematyki? To tak jakbyś chciał zajmować się mechaniką płynów ucząc się z książek popularnonaukowych.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@mcnight95: w jaki sposób można dobrze programować, jeśli od podstaw jest to czysta matematyka i fizyka (zmiana stanów prądu na procesorze z 0 na 1)?
@mk321: Programowanie to inny temat - dzisiaj każdy potrafiący myśleć logicznie człowiek może być programistą bo to po prostu budowanie z gotowych klocków - aczkolwiek jeżeli chcesz być kimś więcej niż klepaczem kodu to nie wyobrażam sobie nie mieć podstawowego wykształcenia w dziedzinie algorytmiki i inżynierii oprogramowania/czegokolwiek innego co tworzysz.

Zapytam inaczej - zatrudniłbyś osobę która doradzała by Ci biznesowo na podstawie wyników modeli o których nie wie dokładnie jak działają,
@mcnight95: Big 5* (zapominasz o jednym, wspaniałym consultingu który pomimo wypadnięcia z obiegu, powoli wraca na swoją pozycję ( ͡° ͜ʖ ͡°))
A tak serio: jeśli siedzisz w okolicy Data Science i nie pracujesz w żadnym consultingu to szacuneczek ()
@mcnight95: Nie chodziło mi o to, że matematyka jest niepotrzebna. Chodzi mi o to, że widziałem kilka tłumaczeń różnych zagadnień, w których autor opierał wszystko na matematyce i nie przejmował się, że ktoś tej matematyki może aż tak dobrze nie rozumieć. Natomiast w tej książce autorzy postarali się, żeby matematyka (tam gdzie to możliwe) była rozszerzeniem idei a nie przeszkodą filtrującą czytelników.
Trochę w stylu "patrzcie jakie to proste" zamiast "patrzcie
@rith: Nie znam się tak na tych firmach - McKinsey, AT Kearney? Widziałem, że ostatnio sporo rekrutowali.
A pracuje w fajnym startupie - polecam ten styl życia. ( ͡ ͜ʖ ͡)
@Avitus: dzieki za polecenie, kupiłem i dodam do biblioteczki.

Czytałeś: Think like a data scientists?

Lub masz cos do polecenia w sprawie skutecznej wizualizacji danych i przekazywania insights?

Super blog, dzieki za Twoja prace!
@sfah: Super, mam nadzieję, że tak samo Ci zamiesza w głowie jak mi swego czasu.
Książki o której wspominasz nie znam, dopisuję ją do swojej listy do przeczytania :)
Wizualizacje to dość subiektywny temat. Nie mam akurat nic pod ręką do polecania. Myślę, że zabiorę się za to prędzej lub później, szczególnie jeśli faktycznie namierzę jakąś dobrą książkę.
Dzięki za komentarz, zachęcam do częstego zaglądania na mojego bloga, powinno być coraz