Wpis z mikrobloga

No siema ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Słowem wstępu nigdy nie sądziłem, że hodowla mrówek może być taka satysfakcjonująca! Przeprowadzka zajęła około 6h, szczęśliwa (mam nadzieję) królowa już jest w swojej niecce rozrodzczej xD
Ich etos pracy oraz organizację sprawiają że niejeden #korposwiat mógłby się uczyć od nich, każda mrówka drobiazgowo wypełnia swoje obowiązki bez przerw na kawę xDD
Dodatkowo gdy formowałem ich arenę wykorzystałem oprócz piasku zielone kwarcowe kamyczki jakie było moje zdziwienie gdy już wczoraj a dziś z pełną mocą zobaczyłem, że mrówki wykorzystały je najpierw do zakamuflowania, wzmocnienia (?) wejścia plus chyba do oznaczeń korytarzy. Niesamowite widzieć coś takiego na swoje oczy xD

W najbliższych dniach postaram się przybliżyć wam postanie żyjące w hodowli oraz pomieszczenia i ich wykorzystanie.

Ogólnie też jestem zaskoczony skalą zainteresowania także bardzo mi miło na serduszku i dziękuję za dobre rady!!()
Kilka osób pytało, skąd mam mrówki i zestaw: https://www.antcenter.com.pl/

Generalnie jakby ktoś chciał śledzić to docelowy tag to #mirkomrowki

PS. Mrówka na zdjęciu niżej myje się chyba XD dosyć często dbają o higienę z tego co widzę, na bank częściej niż część osób które znam xDD

#zwierzaczki #zwierzeta #hodowlamrowek i taki trochę #leksykonrobactwa
Derd - No siema ( ͡° ͜ʖ ͡°) 

Słowem wstępu nigdy nie sądziłem, że hodowla mrówek m...

źródło: comment_6p2zLKPkGGdlhHUaeHSBFwgiBfkrHckm.jpg

Pobierz
  • 52
@MangoZjem: W pierwszym moim wpisie możesz zobaczyć próbówkę w której były transportowane, pełna profeska - nic się z nimi nie dzieje ani nie uciekają, przesyłka świetnie zabezpieczona!
@Derd: juz widze, dzieki :) ciezkie to jest w hodowli? z tego co widze tez zaczynales jako laik? duzo musiales sie uczyc o hodowli mrowek? moze tez sobie sprawie taka atrakcje :-)
@Derd fajny gatunek i łatwo się karmi bo głównie je ziarenka. Niesamowicie wygląda na wolności, świetnie widać ścieżki wychodzące od mrowiska. Jak mieszkałem na południu Francji to na rojce złapałem własną królową tego gatunku. Powodzenia :)