Wpis z mikrobloga

No siema ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Słowem wstępu nigdy nie sądziłem, że hodowla mrówek może być taka satysfakcjonująca! Przeprowadzka zajęła około 6h, szczęśliwa (mam nadzieję) królowa już jest w swojej niecce rozrodzczej xD
Ich etos pracy oraz organizację sprawiają że niejeden #korposwiat mógłby się uczyć od nich, każda mrówka drobiazgowo wypełnia swoje obowiązki bez przerw na kawę xDD
Dodatkowo gdy formowałem ich arenę wykorzystałem oprócz piasku zielone kwarcowe kamyczki jakie było moje zdziwienie gdy już wczoraj a dziś z pełną mocą zobaczyłem, że mrówki wykorzystały je najpierw do zakamuflowania, wzmocnienia (?) wejścia plus chyba do oznaczeń korytarzy. Niesamowite widzieć coś takiego na swoje oczy xD

W najbliższych dniach postaram się przybliżyć wam postanie żyjące w hodowli oraz pomieszczenia i ich wykorzystanie.

Ogólnie też jestem zaskoczony skalą zainteresowania także bardzo mi miło na serduszku i dziękuję za dobre rady!!()
Kilka osób pytało, skąd mam mrówki i zestaw: https://www.antcenter.com.pl/

Generalnie jakby ktoś chciał śledzić to docelowy tag to #mirkomrowki

PS. Mrówka na zdjęciu niżej myje się chyba XD dosyć często dbają o higienę z tego co widzę, na bank częściej niż część osób które znam xDD

#zwierzaczki #zwierzeta #hodowlamrowek i taki trochę #leksykonrobactwa
Derd - No siema ( ͡° ͜ʖ ͡°) 

Słowem wstępu nigdy nie sądziłem, że hodowla mrówek m...

źródło: comment_6p2zLKPkGGdlhHUaeHSBFwgiBfkrHckm.jpg

Pobierz
  • 52
  • Odpowiedz
@Derd: Cholera, człowiek się całe życie mrówkami zajmuje, a nie przyszło mu do głowy żeby kupić kolonię messorów i na drugi dzień zakładać tag na mirko xD
Niech się temat w społeczności popularyzuje tylko fajnie jakbyś to jakąś merytoryczną wiedzą uzupełniał. Bo nie, mrówki nie używają kolorowych kamyczków do oznaczania korytarzy xD

@TabbedEditor: Akurat z liczebnością kolonii to problemów nie ma, bo rozwiązań jest sporo. Może powiększyć gniazdo dołączając do
  • Odpowiedz
@Elaviart: Już przyznałem się do swojej niewiedzy :p
Sam jestem zaskoczony, że kogoś to zainteresowało. Może dlatego że totalny laik w tym temacie zaczyna swoją przygodę :P
  • Odpowiedz
@Derd: do jednej ustabilizowanej hodowli wrzuciłem kiedyś kilka robotnic innego gatunku, które zostały z nieudanych przenosin. Obserwowanie rozhcodzenia się ifnormacji o "wrogu", zasypywanie wejść, ewakuacja jaj - ale to było widowisko!
  • Odpowiedz
@Derd: No to się chwali, polecam coś z tą niewiedzą zrobić, mogę nawet podsunąć odpowiednie źródła bo polski internet jeśli chodzi o mrówki jest delikatnie mówiąc biedny.
Tylko po co zaraz autorski tag zakładać?
  • Odpowiedz
@Elaviart: Tak jak w pierwszym wpisie napisałem z chęcią przyjmę na klatę wszelkie rady, źródła wiedzy etc :D
Apropo tagu czemu nie w sumie? Skoro patostremerzy mają swoje tagi to moje mrówki są jakoś gorsze od nich?XD Inteligencją wydaje mi się że ich biją na głowę xDD
  • Odpowiedz
@Derd: A dał byś rade wrzucić jakieś zdjęcia, tylko w większej rozdzielczości, tak żeby można było sobie dobrze powiększyć co one dokładnie tam robią?
  • Odpowiedz
@ChempyTuj: Problemem jest to że mam tylko swój telefon i wakacyjny aparat, postaram się coś w temacie podziałać ale ciężko na ten moment.
  • Odpowiedz
@Dox3l: no jest szansa, że królowa będzie próbowała założyć gniazdo gdzieś w domu, ale raczej nie masz mrowisk w domu, a królowych w czasie czerwienia pewnie parę się trafiło. Jeśli mrowisko zostaje naruszone, a nie była to wczesniej "zaplanowana akcja", lub jak u niektórych gatunków przenosiny z miejsca na miejsce, to z mojego doświadczenia wynika, że kolonia pada po prostu.
  • Odpowiedz
@Noelo22:
"Zbunkrowały" się bo za duże formikarium jak na tyle mrówek, do tego rozwój kolonii może znacząco zwolnić.

@Derd:
Jak chcesz dobrą stronkę o mrówkach to http://www.antmania.pl/ ja z niej dowiedziałem się wszystkiego co wiem o mrówkach i ich hodowli, niestety stronka przez jakiś czas padła i działało tylko forum jednak z tego co widzę coś tam działają żeby stronkę wskrzesić więc polecam co jakiś czas zerknąć czy już wstała.
  • Odpowiedz