Wpis z mikrobloga

Jak ja gardzę ruchem drogowym w Polsce... Ostatnio jeżdżę sobie w ten sposób, że na krajówkach ustawiam sobie tempomat na jakieś 95 km/h, GPS pokazuje mi wówczas około 91-92 km/h i tak sobie jadę. Co prawda wielu kierowców jedzie ładnie za mną, propsy, ale niestety bardzo wielu musi mnie koniecznie wyprzedzić i to nierzadko z narażeniem życia, na centymetry #!$%@?. Wczoraj jakiś koleś w kabriolecie tak wyprzedzał, że musiałem przyhamować, bo by się nie zmieścił przede mnie, bo TIR z naprzeciwka był już blisko. Inna Karyna biednej hondzie jazz z Brajankiem na pokładzie, kilka kilometrów jechała mi dosłownie na zderzaku, jakieś 3 metry odstępu i polowała na sposobność wyprzedzenia, zrobiła to na zakazie, by po chwili skręcić na rozwidleniu w inną stronę, ma sa kra.

Bez kitu, tutaj dobrze chyba nigdy nie będzie, bo ludzie traktują drogę jak jakąś #!$%@?ą arenę walk.

Przydałaby się u nas funkcja społecznego #!$%@? z certyfikowaną kamerką, który zgłaszałby wszystkich, którzy wyprzedzają go wówczas, gdy jedzie z maksymalną dopuszczalną, nawet bym im hajs z mandatów dawał.

#oswiadczenie #samochody #motoryzacja #prawojazdy #kierowcy #polskiedrogi
pogop - Jak ja gardzę ruchem drogowym w Polsce... Ostatnio jeżdżę sobie w ten sposób,...

źródło: comment_BANyI1J1WI3PhE7jwuKJdkr78oHFZyZW.jpg

Pobierz
  • 158
  • Odpowiedz
@pogop Zazwyczaj jeżdżę z prędkością bilską ograniczeniu lub kilka km/h wolniej i mam ubaw popafy z rajdowców. Największy z tych, którzy stoją później na tym samym skrzyżowaniu
  • Odpowiedz
@pogop: No mamy tutaj jedynego słusznego jeżdżącego zgodnie z przepisami a jak ktoś chce go wyprzedzić to zachowuje się jak zwierze. Chcesz takich zasad to do Niemiec jedz tam tez bezmyślnie się wszystkiemu podporządkowują. Pusta droga widoczność na kilometr ale jedzie szeryf 90 km/h i tak nie masz prawa go wyprzedzić bo on jedzie zgodnie z przepisami. Takich jak ty to najlepiej ogląda się w lusterku wstecznym jak machacie rękami
  • Odpowiedz
@pogop: Szanuję. Ja sobie zwykle ustawiam w tempomacie 98, co daje na GPS jakieś 94-95, ale jakbym spotkała zawodnika równiutko jadącego 92, z przyjemnością dołączyłabym do kolumny.
  • Odpowiedz
@cwlmod: Myślę że ludziom przeszkadza to że jak jadąc 100 z rodziną, wyprzedza ich jakiś łysy seba jadący 180 w 23 letnim bmw 3, który uważa się za nieśmiertelnego i nieomylnego króla szos. Cieszę się, że nie spowodowałeś jeszcze żadnego wypadku, a wiesz czemu ci co spowodowali się nie wypowiadają? Bo #!$%@? nie żyją, i założę się że każdy z nich miał takie same przekonanie o własnych umiejętnościach jak ty.
  • Odpowiedz
Bez kitu, tutaj dobrze chyba nigdy nie będzie, bo ludzie traktują drogę jak jakąś #!$%@?ą arenę walk.


@pogop: jak najłatwiej #!$%@?ć Polaka na drodze? Jechać przed nim zgodnie z przepisami ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Dzień jak codzień xd ale mam nadzieje ze pozwalasz sie ladnie wyprzedzać, czy masz totalnie w #!$%@? tych z tyłu?


@Grzesiek_astronaut: jak już napisałem we wpisie, przyhamowałem, żeby się zmieścił. Ja po prostu jadę swoje, środkiem pasa, nie poboczem. Jak ktoś ma ochotę wyprzedzić droga wolna.
  • Odpowiedz
@pogop: Proponuję kamery za przednią i tylną szybą. W weekend miałem z 5 czy 6 sytuacji na trasie 160 km, gdzie idioci wyprzedzali na ciągłej, pasie zjazdowym i strefach wyłączonych z ruchu. Czasami jest to wręcz żenujące, bo do przerywanej jest z 20, 30 metrów, ale nie! On musi teraz i to jeszcze w zakręcie.
Najlepszy był dzban w A6, który najpierw próbował mnie wyprzedzić po strefie wyłączonej z ruchu
  • Odpowiedz
Szczerze mówiąc to jest bardzo ładni odcinek drogi z uwagi na szerokie pasy awaryjne z obu stron dzięki, którym można bez problemu się wyprzedzać. Patrzysz w lusterko i widzisz kogoś na zderzaku, zjeżdzasz 3/4 pojazdu na pas awaryjny, samochód z naprzeciwka też to widzi i również zjeżdża dzięki czemu można bez problemu ze sporym zapasem dla trzech aut się wyprzedzić. Wilk syty i owca cała, na koniec mignąć awaryjnymi i tyle.
  • Odpowiedz
@Mikka: @Mikka: > Cieszę się, że nie spowodowałeś jeszcze żadnego wypadku, a wiesz czemu ci co spowodowali się nie wypowiadają? Bo #!$%@? nie żyją

To nie tak. Prafazując ciebie, wiesz czemu takie janusze jak ty podnoszą głos na ludzi śmiących jechać szybciej od nich? Bo jesteście #!$%@?, które #!$%@?ą jak to rzekome seby się rozbijają, a prawda jest taka że to wy jesteście lamusami, które potem wymuszają pierwszeństwo
  • Odpowiedz
@cwlmod: Brzmisz jakbyś leczył soje kompleksy tym szybkim jeżdżeniem. Te twoje obraźliwe określenia: #!$%@?, janusz , lamus, świadczą o tym, że chyba masz przerośnięte ego, a co innego niewyrośnięte.
  • Odpowiedz