Wpis z mikrobloga

Mirki, właśnie odrzucono moją prośbę o urlop na żądanie. Tydzień temu dowiedziałam się, że nie mogę być dziś w pracy, zgłosiłam to, znalazłam zmiennika, grafik został zmieniony. Ostatnio jednak kierowniczka, bez poinformowania mnie, wprowadziła kolejne modyfikacje, wracając do pierwotnego grafiku. Ja już zdążyłam zapłacić za to, co mam dzisiaj w planach. Wczoraj jeszcze zapytałam, co z dzisiaj, ona, że muszę być, a ja, mając już dosyć braku wyrozumiałości, stwierdziłam, że poraz pierwszy od trzech lat, czyli od początku, kiedy tam pracuję, zgłoszę urlop na żądanie. Chciałam być fair, przedstawiłam sytuację wcześniej, to usłyszałam, że to nie jest moje prawo, że mam być, że unż dotyczy wypadków, np samochodowych, czy złamanej ręki (ale wtedy wzięłabym L4).
Pobierz megana_ - Mirki, właśnie odrzucono moją prośbę o urlop na żądanie. Tydzień temu dowie...
źródło: comment_ulaawYez97BhmoxJsXVqgh9ONeEErPXE.jpg
  • 178
@megana_: dałaś szansę, powiedziałaś że potrzebujesz wolnego i to jest dla Ciebie na plus, to że szefowa wostatniej chwili zmieniła grafik to tylko jej złośliwość. Ona wie że chciałaś wolne, nie przyjdziesz to możesz polecieć za porzucenie stanowiska pracy. Nie kombinuj z jakimiś naciaganymi powodami aby nie przyjść. Jeżeli naprawdę coś dla Ciebie coś wypadnie to będziesz w stanie to udowodnić. Pamiętaj że kłamstwo ma krótkie nogi.
@megana_ Jeśli zmiana grafiku na taki jaki był wynika tylko z widzi mi się pani kierownik to sprawa jest prosta, mianowicie dzwonisz do przełożonego pani kierownik i przedstawiasz mu sytuację dodatkowo mówisz mu że jak pani kierownik się nie uspokoji to składasz pozew o mobbing ( ͡º ͜ʖ͡º) a na koniec jeszcze raz zgłaszasz urlop na żądanie u przełożonego pani kierownik.
@muak47: Nie wiadomo czy nowy kodeks pracy w ogóle będzie obowiązywał, ale informacyjnie, zakłada m.in., że UŻ trzeba zgłosić w dniu poprzedzającym ten dzień urlopu.
@megana_ Baby kierowniczki to niestety rak. Miałam nie raz doczynienia z takimi. Poradzę Ci tak: miej ją w dupie i rób swoje, postępujesz w porządku. Zbieraj na nią haki, zapisuj smsy, nagrywaj rozmowy telefoniczne, zapisuj kiedy co się działo i jak będzie Ci robić problemy, to zgłoś to wyżej. Takie tępe dzidy maja satysfakcję gdy myślą, że kogoś przestraszyły. Jak będzie chciała Ci zaszkodzić, to nawet najuczciwsze zachowanie nic nie pomoże, a
Ja już zdążyłam zapłacić za to, co mam dzisiaj w planach


@megana_: urlop ma prawo Ci odwołać, ale musi zwrócić wszystkie koszta które już poniosłaś ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@DawajDawaj że tak tylko przytoczę twój wpis Januszu biznesu xD

"Dziś wpadł mi w ręce mały liścik do mojego ojca ( właściciela firmy) z racji tego, był to donosik na mnie ( ͡° ͜ʖ ͡°) Przyznam wpier miałem z tego ubaw, ale z każdą chwilą rośnie we mnie wkur** . Nie wiem który to napisał, ale wcześniej czy później do tego dojdę. Będziemy porównywać pismo. Nie chciałbym w