Wpis z mikrobloga

Mirki, właśnie odrzucono moją prośbę o urlop na żądanie. Tydzień temu dowiedziałam się, że nie mogę być dziś w pracy, zgłosiłam to, znalazłam zmiennika, grafik został zmieniony. Ostatnio jednak kierowniczka, bez poinformowania mnie, wprowadziła kolejne modyfikacje, wracając do pierwotnego grafiku. Ja już zdążyłam zapłacić za to, co mam dzisiaj w planach. Wczoraj jeszcze zapytałam, co z dzisiaj, ona, że muszę być, a ja, mając już dosyć braku wyrozumiałości, stwierdziłam, że poraz pierwszy od trzech lat, czyli od początku, kiedy tam pracuję, zgłoszę urlop na żądanie. Chciałam być fair, przedstawiłam sytuację wcześniej, to usłyszałam, że to nie jest moje prawo, że mam być, że unż dotyczy wypadków, np samochodowych, czy złamanej ręki (ale wtedy wzięłabym L4).
Pobierz megana_ - Mirki, właśnie odrzucono moją prośbę o urlop na żądanie. Tydzień temu dowie...
źródło: comment_ulaawYez97BhmoxJsXVqgh9ONeEErPXE.jpg
  • 178
Kombi uje z unż a to nie przejdzie. Jest to powód do zwolnienia jeżeli nie przyjdzie.


@makaron_rurka_albo_nitka: Widać, że jesteś jednym z tych januszybiznesu co uważają że pracownik = niewolnik. Problemem tu jest pracodawca i jego podejście a nie pracownik który znacznie wcześniej informował o uż i nawet ogarnął zastępstwo chodź nie musiał tego robić.
Ja bym zgłaszał kilka godzin przed rozpoczęciem pracy o uż i jakby był problem to bym
@m0rgi: ale z opisu nie wynika że zgłaszała wcześniej unż tylko dogadala zmianę grafiku aby mieć wolne. Gdy grafik wrócił do starej wersji to zaczęła kombinować z unz. Urlop na żądanie jest przywilejem pracownika ale w określonych przypadkach.

Nie jestem Januszem biznesu i bardzo proszę bez osobistych wycieczek...

Nie bronię szefowej bo moim zdaniem postąpiła nie fair wobec opki ale sugeruje że opka może sobie narobić problemów jeżeli nie przyjdzie.
@megana_: idź do lekarza i poproś o zwolnienie z powodu sraczki .. tego medycznie nie da się sprawdzić więc jak będzie wystawione to będzie i mogą próbować Cię badać i badać czy była sraczka czy nie i gówno zbadają. Ba rano możesz dzwonić i np. powiedzieć że dziś nie przyjdziesz do pracy bo np. masz biegunkę i prosisz o urlop na żądanie i tyle.
@megana_ powiedz jej że jest jebnięta i to zdrowo. Chyba jej facet nie bolcuje. I to mówię ja #dobryszef właściciel firmy

Zrób sobie wolny dzień, jak będzie miała z tym problem idź wyżej i przedstaw sytuacje.
A najlepiej #!$%@? ja o mobbing bo to już podpada.
@megana_: współczuję ( ͡° ʖ̯ ͡°) u mnie wystarczy tak z 1-3h przed zmianą napisać/zadzwonić że przypał bo coś tam i unż bez żadnego problemu.
Ja pisałem sms o 6:30 ( praca od 6:45) że nie dam rady sprawa prywatna. Urlop na żądanie w końcu a nie urlop na prośbę( ͡º ͜ʖ͡º)
@megana_:
Bez jaj, urlop na żądanie to urlop na żądanie- żądasz i masz, a masz prawo żądać 2 godziny przed rozpocząciem pracy i nikomu nic do tego dlaczego i po co. Zgłoszony wcześniej urlop to raczej wypoczynkowy.