Wpis z mikrobloga

  • 586
Mirki, właśnie odrzucono moją prośbę o urlop na żądanie. Tydzień temu dowiedziałam się, że nie mogę być dziś w pracy, zgłosiłam to, znalazłam zmiennika, grafik został zmieniony. Ostatnio jednak kierowniczka, bez poinformowania mnie, wprowadziła kolejne modyfikacje, wracając do pierwotnego grafiku. Ja już zdążyłam zapłacić za to, co mam dzisiaj w planach. Wczoraj jeszcze zapytałam, co z dzisiaj, ona, że muszę być, a ja, mając już dosyć braku wyrozumiałości, stwierdziłam, że poraz pierwszy od trzech lat, czyli od początku, kiedy tam pracuję, zgłoszę urlop na żądanie. Chciałam być fair, przedstawiłam sytuację wcześniej, to usłyszałam, że to nie jest moje prawo, że mam być, że unż dotyczy wypadków, np samochodowych, czy złamanej ręki (ale wtedy wzięłabym L4).
megana_ - Mirki, właśnie odrzucono moją prośbę o urlop na żądanie. Tydzień temu dowie...

źródło: comment_ulaawYez97BhmoxJsXVqgh9ONeEErPXE.jpg

Pobierz
  • 178
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@megana_: oj, szukaj pracy. Nie że jakis przypał, tylko po co się z taką babą męczyć? Jak postawisz na swoim to potem się będzie przy każdej możliwej okazji mścić.
  • Odpowiedz
@megana_: byłas w tej pracy czy nie ( ͡° ͜ʖ ͡°), mysle, ze duzo osob czeka na odpowiedz :D
ogolnie ja nigdy porblemu nie mialem, tym bardziej jak tydzien wczesniej mowilem, ze nie bede z jakiegos powodu ¯\_(ツ)_/¯
ja bym nie poszedł i tyle, wział l4 i olał ta prace, ale to ja.
  • Odpowiedz
@megana_: jak ludzie dają sobą pomiatać
w mojej pierwszej pracy stare pryki opowiadali jak tresowali brygadzistów xD
UŻ musisz zgłosić co najmniej 2 godziny przed pracą. No to jak jakiś robił problemy to jak robota była na 14.00 to wysyłali sms o 11:55 "witam, z tej strony megana_, biorę uż", sms dochodził i wyłączali telefon. I on nie ma nic do gadania i tyle w temacie.
A jak jakiś był
  • Odpowiedz
@megana_ na zadanie mozesz wziac nawet jak masz zwyklego lenia ;) nie idz do pracy, bo zostaniesz w jej oczach niewolnikiem, a w moich stracisz szacunek mirabelko
  • Odpowiedz
@megana_: unż w tym przypadku nie miał zastosowania ponieważ nie była to nagła nieprzewidziana sytuacja tylko planowałaś coś na ten czas i szefowa o tym wiedziała. To że zmieniła dla Ciebie grafik abyś musiała być wtedy w pracy to inna sprawa.
  • Odpowiedz
@megana_:

Kodeks Pracy

Art. 1672. Pracodawca jest obowiązany udzielić na żądanie pracownika i w terminie przez niego wskazanym nie więcej niż 4 dni urlopu w każdym roku kalendarzowym. Pracownik zgłasza żądanie udzielenia urlopu najpóźniej w dniu rozpoczęcia urlopu.


może ci fakać bobla
  • Odpowiedz
via Android
  • 2
@makaron_rurka_albo_nitka no ale rano też mi coś mogło dziś wypaść co nie? Irracjonalne, że się trzeba tłumaczyć, czyli najlepiej mieć #!$%@? i się nie odzywać, rano tylko powiedzieć...przecież ja im.dałam.szansę zorganizowania dnia, mówiąc wcześniej
  • Odpowiedz