Wpis z mikrobloga

Hej #katowice ktoś kojarzy tych typów?
Niestety też miałam nieprzyjemność spotkać ich (screeny z filmiku nie moje)
Panowie organizują sobie wesoły peleton blokując całą drogę i nie dając możliwości wyprzedzenia, w moim przypadku także nie zwracali uwagi na czerwone światło i prawie potrącili kobietę na pasach.
Ogólnie szczere gratulacje za takie zachowanie i skuteczne ocieplanie wizerunku rowerzystów.
Z komentarzy na Fb wynika że to ich stała praktyka.

#rowerzysci
n.....a - Hej #katowice ktoś kojarzy tych typów?
Niestety też miałam nieprzyjemność s...

źródło: comment_tpLklsodeaXU84Ba4HWX2qmXpJe70gFj.jpg

Pobierz
  • 190
@AvantaR: akurat jemu chodziło oto ze są segmenty i widać gdzie jedzie dalsza grupa przez co jak się zatrzyma na światłach to ich dogonią a ty już go szkalujesz chociaż ma to samo zdanie co ty :p
@Lordon pielgrzymki to jest dramat, ale jest pewna roznica- grupa zawsze ma osoby pilnujące porządku, które pilnują bezpieczeństwa, trasa pielgrzymek jest ustalona z lokalnymi władzami, często policja zatrzymuje ruch na dużych skrzyżowaniach aby pielgrzymka przeszla
A jeśli pielgrzymka ma w dupie zasady i na dziko biega przez czerwone, to tak samo jest to karygodne
I bardzo proszę, nie zasłaniaj się pielgrzymkami, mowa o tej grupie ludzi którzy jadą rowerami, i choćby sam
@nama: Jaki przepis rowerzyści złamali na tym zdjęciu? Poza tym co ci to przeszkadza, przecież jest zakaz wyprzedzania wiec i tak nie możesz ich wyprzedzić.


@yggdrasil:

RUCH DROGOWY
Rozdział 5 - Ruch pojazdów
Oddział 10 - Ruch pojazdów w kolumnie
Art. 32.
1. Liczba pojazdów jadących w zorganizowanej kolumnie nie może przekraczać:

samochodów osobowych, motorowerów lub motocykli – 10;
rowerów lub wózków rowerowych – 15;
pozostałych pojazdów – 5.
2.
@xstempolx kolego, ciągle czekam aż podasz przepis z prawa o ruchu drogowym który wyjaśni nam wszystkim ze działanie tych rowerzystów jest zgodne z prawem, bo argumenty że oni nie mogą tracić czasu absolutnie nikogo nie obchodzą


@Cisi: nie podawalem takiego argumentu ani ich nie bronilem ale skoro mnje wywolales
Art 32 uprd