Wpis z mikrobloga

Hej #katowice ktoś kojarzy tych typów?
Niestety też miałam nieprzyjemność spotkać ich (screeny z filmiku nie moje)
Panowie organizują sobie wesoły peleton blokując całą drogę i nie dając możliwości wyprzedzenia, w moim przypadku także nie zwracali uwagi na czerwone światło i prawie potrącili kobietę na pasach.
Ogólnie szczere gratulacje za takie zachowanie i skuteczne ocieplanie wizerunku rowerzystów.
Z komentarzy na Fb wynika że to ich stała praktyka.

#rowerzysci
n.....a - Hej #katowice ktoś kojarzy tych typów?
Niestety też miałam nieprzyjemność s...

źródło: comment_tpLklsodeaXU84Ba4HWX2qmXpJe70gFj.jpg

Pobierz
  • 190
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@nama: Na czerwone mogło sie zmienić gdy peleton był za światłami a ty pokazałaś wygodny moment dla swojej narracji. Ok na żółtym też nie wolno przyjeżdżać tylko wyhamowanie z 40 km/h na karbonowych kołach to nie to samo co hamowanie w samochodzie. Wiec chyba lepiej na żółtym przejechać. Na pierwszym zdjęciu masz ciągła wiec co ci za różnica jak bardzo rozciągnięty jest peleton. Wrzuć cały film.
  • Odpowiedz
@nama: Zgodzę sie z tym, ze jazda na czerwonym nie jest zbytnio mądra (chociaż powód rozumiem, lecz sam tak nie robię), nawet pomimo segmentów, ale musicie zrozumieć w końcu szanowne puszki, że osoby jadące przez miasto szosa nie robią tego dla przyjemności, a z przymusu wydostania się z miasta.
Co do blokowania drogi, to jestem ciekawy ile jesteś w stanie nadrobić jadąc w mieście, oczywiście zgodnie z przepisami, gdy oni
  • Odpowiedz
@RudyDonosiciel tylko że nie można wjechać na skrzyżowanie jeśli nie da się go opuścić mając zielone swiatlo- tyle w tym temacie A jeśli nie mogą wyhamować z 40km/h- albo jeździmy wolniej, albo zwalniamy przed światłami dla pewności Brak możliwości wyhamowania nie jest przyzwoleniem na wjechanie na czerwonym czy też żółtym Jak mi słabo działają hamulce, to nie jadę
  • Odpowiedz
@Kolarzino ale nikt nie miałby problemów z rowerzystami, gdyby trzymali się przepisów
Mieszkam w dużym miescie, i ile razy rowerzyści wyjeżdżają z podporządkowanej lub wjeżdżają pod zakaz nie jestem w stanie zliczyć
A jeśli cała grupa łamie przepisy i ktoś nie zdąży zahamować, to będzie miał na sumieniu kilka trupow- za coś takiego powinno się ludzi #!$%@?ć prądem, a nie tylko dawać mandaty
  • Odpowiedz
@nama: Na czerwone mogło sie zmienić gdy peleton był za światłami a ty pokazałaś wygodny moment dla swojej narracji. Ok na żółtym też nie wolno przyjeżdżać tylko wyhamowanie z 40 km/h na karbonowych kołach to nie to samo co hamowanie w samochodzie. Wiec chyba lepiej na żółtym przejechać. Na pierwszym zdjęciu masz ciągła wiec co ci za różnica jak bardzo rozciągnięty jest peleton. Wrzuć cały film.


@RudyDonosiciel: I
  • Odpowiedz
@Kolarzino: Ja #!$%@?ę, ale zrozum, że tu chodzi i podstawowe przestrzeganie przepisów. Tego nic nie usprawiedliwia.

lecz powinniśmy uszanować hobby, a może nawet i tradycję, bo nikt tu nie grabi, ani nie gwałci, żebyś go wyrzucać do lasu i robic na niego ustawki.


No kurna ręce opadają. #!$%@? Ci się taki jeden debil z drugim na pasach w dziecko to też powiesz "uszanować hobby"? Ja nie mam problemu z ich
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@AvantaR: ja tam widzę sporo sfrustrowanych ludzi. Ja wiem, że ludzie w peletonie potrafią mocno #!$%@?ć ale akurat słowa sfrustrowanych wykopkow nic mnie nie obchodzą. Chce zobaczyć cały film to podyskutujemy.
  • Odpowiedz
@Cisi: Mieszkam w dużym mieście, polskim nawet top3, jestem kierowca, pedalista, jak i obserwatorem niekoniecznie na kołach i stwierdzam, ze samochody osobowe wymuszają pierwszeństwo nagminnie, bo nie potrafią ocenić odległości (zwłaszcza przy rowerach) albo maja problem z przetwarzaniem tego co widzą wjeżdżając przed innych i za to powinni byc karani. Mi również rowerzyści wymuszają pierwszeństwo co powoduje u mnie irytację, ale nie moge powiedzieć, że sa jedynymi w tej kwestii.
  • Odpowiedz
@Cisi: Piszesz o słabych hamulcach, ciekawe co byś powiedział, gdyby zahamowało przed Toba auto sportowe lub tir bez ładunku, a Ty byś jechał pięknie przyklejony do jego dupy. Jak głosisz takie teorie, to moze pora kupić ceramiki, żeby i w praktyce byc takim cwanym albo odświeżyć rower i zobaczyć, ze rower ma inne parametry, niż samochód stad tez na rowerze hamowanie przy 40 wygląda jak w samochodzie przy 160. XD
  • Odpowiedz
@nama: No to spoko, walić mandaty wszystkim, którzy wjeżdżają na czerwonym i będzie sprawiedliwie. Moze to kwestia tego, ze mieszkańcy Katowic nie zwracają uwagi na własne wjeżdżanie na czerwonym, ale jak jest sytuacja "pacz Grażynka, kolarze jadom, o kurła, na czerwonym wjechali", to już wtedy widza problem, bo wcześniej zostali zblokowani na 5 sekund i teraz każde przewinienie rowerzystów widać jakoś bardziej wyraźnie?
  • Odpowiedz
@Kolarzino 1- zachowuje zawsze bezpieczna odległość, i nie jadę nigdy tak szybko, żeby nie wyhamować 2- jeśli rower nie jest w stanie wyhamować przed światłami, należy jeździć wolniej 3- nikogo nie obchodzi to, że nie dasz rady wyhamowac- w Twojej gestii leży to, żeby dostosować prędkość do warunków na drodze, jak i dostosować się do przepisów
4-Zrozumcie to wreszcie, jeżeli nie jesteście w stanie zahamować, jedzcie wolniej, droga to nie jest
  • Odpowiedz