Wpis z mikrobloga

Hej #katowice ktoś kojarzy tych typów?
Niestety też miałam nieprzyjemność spotkać ich (screeny z filmiku nie moje)
Panowie organizują sobie wesoły peleton blokując całą drogę i nie dając możliwości wyprzedzenia, w moim przypadku także nie zwracali uwagi na czerwone światło i prawie potrącili kobietę na pasach.
Ogólnie szczere gratulacje za takie zachowanie i skuteczne ocieplanie wizerunku rowerzystów.
Z komentarzy na Fb wynika że to ich stała praktyka.

#rowerzysci
n.....a - Hej #katowice ktoś kojarzy tych typów?
Niestety też miałam nieprzyjemność s...

źródło: comment_tpLklsodeaXU84Ba4HWX2qmXpJe70gFj.jpg

Pobierz
  • 190
@nama takich idiotów jest coraz więcej, brak przez policję wyciągania konsekwencji wobec rowerzystów jest okropny.

Poza tym brak rejestracji na rowerze nie pomaga, a ryje zasłonięte kaskiem też nie są pomocne w weryfikacji kto/co .

Ale temat niedługo pewnie zawita do telewizji bo z tego się robi plaga, jeżdżą jak chcą, gdzie chcą, i nie respektują nikogo i niczego ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@nama ich jest więcej A sytuacje się powtarzają bo mimo że ludzie to zgłaszają to rowerzyści i tak są bezkarni, najgorsi to są chyba ci kolarze, #!$%@? z poplątaniem, sam ostatnio miałem podobny przypadek tylko z jednym z nich, głupi cap nie znający podstaw bezpiecznej jazdy.

Z reguły agresywni, nie myślący o nikim na około:

https://www.wykop.pl/wpis/34908121
v.....k - @nama ich jest więcej A sytuacje się powtarzają bo mimo że ludzie to zgłasz...

źródło: comment_vrl9rMwEuinX7qnLSYRqGVbD9Nq7WNEO.jpg

Pobierz
@nama to są regularne treningi. Poszperaj: - Trening IC (kiedyś organizowany przez sklep rowerowy przy ul. Jankego (obok restauracji MegaSmak), nawet żółtą farbą na asfalcie mieli strzałki pomalowane i podpisy IC żeby wiedzieli, gdzie jechać - treningi robi też bodaj Kieta - sklep rowerowy z Bażantowa oraz rowerowy po drugiej stronie Leclerka, też ul. Jankego. Na Brynowie jest Bikershop i też chyba mają treningi.
@nama: niewiem czy jest opcja że przyjechali do Zabrzega na tamę - ale w sumie odległość by pasowała, ostatnio właśnie taką grupę tam widziałem, bo jadąc właśnie na tamę, stanąłem kupić granitę, jechała taka banda, na skrzyżowanie pomimo znaku SZTOP WBILI na pełnej (peleton, z 6 rowerów wymusiło), a cała fala za nimi, auto które miało pierwszeństwo zatrzymali się na środku drogi, a oni sobie jechali cała grupa. Nie zrobiłem zdjęcia,