Wpis z mikrobloga

Hej #katowice ktoś kojarzy tych typów?
Niestety też miałam nieprzyjemność spotkać ich (screeny z filmiku nie moje)
Panowie organizują sobie wesoły peleton blokując całą drogę i nie dając możliwości wyprzedzenia, w moim przypadku także nie zwracali uwagi na czerwone światło i prawie potrącili kobietę na pasach.
Ogólnie szczere gratulacje za takie zachowanie i skuteczne ocieplanie wizerunku rowerzystów.
Z komentarzy na Fb wynika że to ich stała praktyka.

#rowerzysci
n.....a - Hej #katowice ktoś kojarzy tych typów?
Niestety też miałam nieprzyjemność s...

źródło: comment_tpLklsodeaXU84Ba4HWX2qmXpJe70gFj.jpg

Pobierz
  • 190
  • Odpowiedz
@nama
rowerzyści mają w dupie wszystkie przepisy. myślą chyba że samochód zatrzyma się w miejscu i im ustąpi. powinno być coś w postaci zakazu jazdy rowerem po ulicy na której jest ograniczenie prędkości wyższe niż 30, chyba że ma się zarejestrowany rower i tablice rejestracyjną z tyłu/przodu. Ktoś nie przestrzega to kary takie same jakby ktoś jeździł autem bez rejestracji, dowodów itp.
  • Odpowiedz
@Cisi: Pochwalam rozsądną jazdę, lecz odnosiłem się do samochodów jadących za Tobą i sytuacji kiedy mogą nie wyhamować.
Również powtórzę jeszcze raz: jestem przeciwko przejeżdżaniu na czerwonym świetle.
  • Odpowiedz
@marcingliwice: jeszcze dochodzi to ze rowerzysci moga jechac jeden obok drugiego tylko i wylacznie jak nie utrudniaja tym jazdy innym uczestnikom ruchu. Ale niestety ameby rowerowe wszystko interpretuja ze jak cos im wolno to zawsze wszedzie i w kazdych warunkach :D Mi wolno wyprzedzac prawej strony (wyprzedza na skrzyzowaniu na pasach xD) mi wolno jechać chodnikiem ( obok jzdznia z ograniczeniem do 30) mi wolno jechac ulicą(obok sciezka rowerowa) itp
  • Odpowiedz
@Kolarzino:

ale musicie zrozumieć w końcu szanowne puszki, że osoby jadące przez miasto szosa nie robią tego dla przyjemności, a z przymusu wydostania się z miasta.


A weź rower poprowadź normalnie ścieżką, autem, busem czy inną komunikacją miejską. Inni też się wydostają z miasta skoro jadą w tym samym kierunku, więc też ich szanujcie nie utrudniając życia, skoro sami się tego
  • Odpowiedz
Ja pierdziele.

Przecieram oczy i nie ogarniam... Jakim trzeba być dzbanem by usprawiedliwiać jakiekolwiek wykroczenia na drodze xD
  • Odpowiedz
@PiersiowkaPelnaZiol hahaha powodzenia xD


@Mephistoph: Najbardziej mnie #!$%@?, że łamane są przepisy w durny sposób, który powoduje zagrożenie, a Wy macie polewkę. A jak później na jakieś drodze ktoś stuknie wielkiego pana kolarza to jest skandal i płacz. Sami prowokujecie.

Nie znam drugiego tak #!$%@? środowiska, która ma takie wewnętrzne podziały. Jedni walczą (w głupi lub mądry sposób) o infrastrukturę i jakąś normalizację infrastruktury. Inni, w tym przypadku wielcy
  • Odpowiedz
@AvantaR: Kolego ja też jeżdżę na rowerze i czasem autem, ale nie #!$%@?ło mnie by tak igrać z własnym życiem, jakichś pseudo kolarzy w rajtkach mi nie szkoda.. to oni będą w gipsie pól roku leżeć a nie ja.

Szkoda mi za to porzadnych obywateli którzy muszą jechać za takimi tlukami, albo nie daj boże w kogoś wjadą i naskoczy na nich 30 chłopa z telefonami albo jeszcze pobije.

Pozdrawiam
  • Odpowiedz