Wpis z mikrobloga

Hej #katowice ktoś kojarzy tych typów?
Niestety też miałam nieprzyjemność spotkać ich (screeny z filmiku nie moje)
Panowie organizują sobie wesoły peleton blokując całą drogę i nie dając możliwości wyprzedzenia, w moim przypadku także nie zwracali uwagi na czerwone światło i prawie potrącili kobietę na pasach.
Ogólnie szczere gratulacje za takie zachowanie i skuteczne ocieplanie wizerunku rowerzystów.
Z komentarzy na Fb wynika że to ich stała praktyka.

#rowerzysci
n.....a - Hej #katowice ktoś kojarzy tych typów?
Niestety też miałam nieprzyjemność s...

źródło: comment_tpLklsodeaXU84Ba4HWX2qmXpJe70gFj.jpg

Pobierz
  • 190
@Lordon: poza tym to jest trening, mają segmenty na stravie, więc się gonią


@ZackOscielny: A to spoko. Dobrze wiedzieć, że na segementach Stravowych można wyłączyć myślenie i łamać wszystkie przepisy. Och, ależ mam nadzieję, że złapią tę grupkę. Niech #!$%@?ą mandatami aż miło. Człowiek kurna tu na rowerze kombinuje jak może, żeby innym nie utrudniać ruchu, łamie przepisy jadąc po chodniku (co za tym idzie jedzie wolniej), żeby jakoś razem
@Lordon XDDDD KOLUMNA TO KOLUMNA To jak sobie z kolegami w 30 samochodów pojade kolumną to możemy przejechać bez problemu na czerwonym? XD I na przykład zabić kogoś kto ma w tym czasie zielone, a potem powiedzieć że KOLUMNA TO KOLUMNA I 3 MINUT NADRABIAC NIE BEDE
Ps to nie jest żaden peleton tylko banda idiotów nie umiejących zachować bezpieczeństwa, już stado bydła pędzone po drodze stwarza mniejsze zagrożenie
@nama O człowieku.. IC jeździ w Katowicach ponad 6 lat, jak nie więcej. Każdy w Katowicach o tym wie, włącznie z policją. Grupa startuje z centrum i najkrótszą możliwą drogą wydostaje się po za miasto, gdzie dopiero zaczyna się właściwy trening.
To, że Ty dopiero zdałeś prawko i masz ból dupy, bo Cię taka sytuacja przerasta na drodze, raczej nie sprawi, że IC zniknie
@nama O człowieku.. IC jeździ w Katowicach ponad 6 lat, jak nie więcej. Każdy w Katowicach o tym wie, włącznie z policją. Grupa startuje z centrum i najkrótszą możliwą drogą wydostaje się po za miasto, gdzie dopiero zaczyna się właściwy trening.

To, że Ty dopiero zdałeś prawko i masz ból dupy, bo Cię taka sytuacja przerasta na drodze, raczej nie sprawi, że IC zniknie


@Mephistoph: Że się tak zapytam - "i
@AvantaR: dokładnie, ja jadąc rowerem myślę, jak by tu najmniej przeszkadzać innym na drodze, nawet przed skrzyzowaniem zdarza mi się zwolnić i machnąć ręka dużo wcześniej, dając sygnał osobie w samochodzie by ruszyła/przepuścić - bo co mi da to że mu przed maską przejadę, tak ruch upłynni się, a mi kilka sekund nic nie zrobi :) a tu banda debili myślenie wyłączone, "bo oni majo trening i się gonio"
@nama: http://ic.katowice.pl/

Może samych zainteresowanych zapytać, dlaczego uczestnicy ich treningów notorycznie łamią przepisy i sprawią zagrożenie na drodze? Wybory się zbliżają, myślę, że kandydaci z chęcią wykażą się w różny sposób. Jak nie debile blokujący drogi na Masie Krytycznej, tak drudzy debile łamiący przepisy bo "mają trening". A najbardziej cierpią zwykli rowerzyści, którzy po prostu chcą się przemieścić z punktu A do B.
@xstempolx chciałbym tylko zauważyć, że problemem jest tutaj, że grupa cymbałów w obcisłych strojach łamie prawo- jedynym kontrargumentem osób broniących tej grupy, jest podanie odpowiedniego przepisu z prawa o ruchu drogowym, który stwierdza, że to co robią nie jest zabronione.
Jeśli znasz taki przepis, podaj go, jeśli nie znasz poszukaj, a jeśli nie znajdziesz, to przyznaj ludziom rację
Jadąc na drodze zobowiązujesz się przestrzegać prawa, niezależnie od tego czy je znasz czy