Wpis z mikrobloga

Hej #katowice ktoś kojarzy tych typów?
Niestety też miałam nieprzyjemność spotkać ich (screeny z filmiku nie moje)
Panowie organizują sobie wesoły peleton blokując całą drogę i nie dając możliwości wyprzedzenia, w moim przypadku także nie zwracali uwagi na czerwone światło i prawie potrącili kobietę na pasach.
Ogólnie szczere gratulacje za takie zachowanie i skuteczne ocieplanie wizerunku rowerzystów.
Z komentarzy na Fb wynika że to ich stała praktyka.

#rowerzysci
n.....a - Hej #katowice ktoś kojarzy tych typów?
Niestety też miałam nieprzyjemność s...

źródło: comment_tpLklsodeaXU84Ba4HWX2qmXpJe70gFj.jpg

Pobierz
  • 190
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@AvantaR: Panie #!$%@? frustrat, weź Pan #!$%@? przeczytaj jeszcze raz. XD Nie popieram przejeżdżania na czerwonym i łamania przepisów, chce uszanowania hobby jakim jest jazda w grupie.

@cisi to ze jesteś w stanie nagle wyhamować nie zmienia to faktu, ze ktoś za Toba będzie miał refleks równy Twojemu i tez tak zrobi, zwłaszcza, ze większość osób zamiast na pomarańczowym hamować jedzie, a nawet przyspiesza.
Fajnie, gdyby zawsze bylo tak
  • Odpowiedz
@AvantaR: Panie #!$%@? frustrat, weź Pan #!$%@? przeczytaj jeszcze raz. XD Nie popieram przejeżdżania na czerwonym i łamania przepisów, chce uszanowania hobby jakim jest jazda w grupie.


@Kolarzino: Nie popierasz, a za chwilę "ALE" – i cała litania usprawiedliwień XD
  • Odpowiedz
@AvantaR: ja tam widzę sporo sfrustrowanych ludzi. Ja wiem, że ludzie w peletonie potrafią mocno #!$%@?ć ale akurat słowa sfrustrowanych wykopkow nic mnie nie obchodzą. Chce zobaczyć cały film to podyskutujemy.


@RudyDonosiciel: To sobie dyskutuj, ja tę bandę debili (bo inaczej nazwać ich nie można niestety) widziałem na żywo (żeby było zabawniej jechałem też na rowerze, tyle, że po ścieżce). Zero szacunku dla tego typu zachowań.
  • Odpowiedz
No to spoko, walić mandaty wszystkim, którzy wjeżdżają na czerwonym i będzie sprawiedliwie. Moze to kwestia tego, ze mieszkańcy Katowic nie zwracają uwagi na własne wjeżdżanie na czerwonym, ale jak jest sytuacja "pacz Grażynka, kolarze jadom, o kurła, na czerwonym wjechali", to już wtedy widza problem, bo wcześniej zostali zblokowani na 5 sekund i teraz każde przewinienie rowerzystów widać jakoś bardziej wyraźnie?


@Kolarzino: Chcesz się założyć kto dostaje więcej mandatów
  • Odpowiedz
@AvantaR: o właśnie zapomniałam dodać że moja styczność z nimi miała miejsce na ulicy Kościuszki wzdłuż parku gdzie jest piękna droga rowerowa obok.
@Diplo jechał ze mną i może potwierdzić, ja jechałam ze szczeną do ziemi, bo nigdy się nie spotkałam z taką bezmyślnością na drodze jak jedne za drugimi światłami przejeżdżali na czerwonym (chyba ze 3) plus wymuszenie przy wyjeżdżaniu z Kłodnickiej w stronę Rolnej
  • Odpowiedz
@AvantaR: Chyba się zaczaję (wydaje mi się że często jeżdżą w środy w okolicach 18) i nagram cały ten festiwal bo mam wrażenie że niektórzy tutaj komentujący nie zdają sobie sprawy z jak olbrzymią bezczelnością i głupotą mamy tutaj do czynienia. I to notoryczną bo nie jest przypadkiem że i ja i kilka innych tutaj komentujących osób widzieliśmy to samo. Oznacza to że nie jest to rzadkie zjawisko i tylko
  • Odpowiedz
@nama: A to przepraszam, to jest ścieżka rowerowa, nie droga ani CPR. Natomiast to jest tylko fragment (no i nadal po drugiej stronie). Jeśli chodzi o standard tej ścieżki to tak średnio bym powiedział :(
  • Odpowiedz
@nama: piękny przykład hipokryzji i fobii społecznych w PL; grupa rowerzystów przeszkadza jadąc - ogólny hejt, grupa katolików idąca w pielgrzymce-wyśmiewanie bo zabobon, parada równości - wiadomo tolerancja i poszanowanie, nie mów nic bo zostaniesz homofobem :)
  • Odpowiedz
@AvantaR: Tak, chce się założyć. Wolałbym się założyć, kto częściej przejeżdża, a nie dostaje mandat.

Nie wydaje mi się, ze musze być 0-1. Smutno mi, że ograniczasz się do takiego myślenia. Albo jesteś rowerzysta albo jesteś przeciwko złu jakie niosą rowery, prawda? XD
  • Odpowiedz
@Kolarzino nie- mówię o tym, że jeśli nie byłbym w stanie wyhamować z dopuszczalnej prędkości przed skrzyżowaniem gdy zmieni się światło, jechałbym wolniej, i robi się tak, na przykład gdy jest ślisko, nie wiem skąd takie zdziwienie że praktykuje się zdrowy rozsądek poza sztywnym trzymaniem się przepisów
Nie jestem zainteresowany tym czy taki rowerzysta zdąży wyhamować jadąc za mna- nie zdąży, to wyląduje mi na bagażniku, będzie wezwana policja i tyle
  • Odpowiedz