Wpis z mikrobloga

Każdy plus to 1 grosz który przeznaczę na organizację charytatywną.
Przed chwilą czytałem znalezisko o tym żeby nie dawać pieniędzy bezdomnym tylko organizacjom charytatywnym. I teraz mam do was pytanie (które, być może przyda się nie tylko mi) - komu dawać? jaka organizacja ma konkretne wyniki, nie przejada kasy i będę mieć pewność że będą to dobrze spożytkowane pieniądze? Są gdzieś może raporty dotyczące działalności takich organizacji?
Taguję #rozdajo bo to trochę jest rozdajo ale tez #pomoc i #pomagajzwykopem
  • 78
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@rappanadziadzi: myślałem że to fundacji powinno zależeć na tym żeby pokazać że jest przejrzysta i nie wydają pieniędzy na fury dla zarządu :D a nie że ja jestem wścibskim darczyńcom który szuka nieścisłości w sprawozdaniu
  • Odpowiedz
@a665321: polecam wybrać jedną z polecanych organizacji charytatywnych z listy porównywarki GiveWell.

jaka organizacja ma konkretne wyniki, nie przejada kasy i będę mieć pewność że będą to dobrze spożytkowane pieniądze? Są gdzieś może raporty dotyczące działalności takich organizacji?

Cała analiza efektywności danej fundacji jest całkowicie transparentna i dostępna na stronie internetowej.
  • Odpowiedz
@Merytoryk: Przypominam że KidProtect też było organizacją stabilna i widoczną w przestrzeni publicznej, z tym że prezes był takim debilem że pojawiał się w telewizji z ogromnym logiem armaniego na czapce
  • Odpowiedz
@a665321: ech, z takim podejściem to w zasadzie wszystko z góry możesz przekreślić. Chyba nie wychowujesz się w buszu i wiesz kto to Ochojska, Owsiak czy Kolenda-Zaleska i czym się zajmują. Wystarczy parę kliknięć od googla i masz wszystko, skoro ci coś polecamy to po prostu to sprawdź.
  • Odpowiedz