Wpis z mikrobloga

Każdy plus to 1 grosz który przeznaczę na organizację charytatywną.
Przed chwilą czytałem znalezisko o tym żeby nie dawać pieniędzy bezdomnym tylko organizacjom charytatywnym. I teraz mam do was pytanie (które, być może przyda się nie tylko mi) - komu dawać? jaka organizacja ma konkretne wyniki, nie przejada kasy i będę mieć pewność że będą to dobrze spożytkowane pieniądze? Są gdzieś może raporty dotyczące działalności takich organizacji?
Taguję #rozdajo bo to trochę jest rozdajo ale tez #pomoc i #pomagajzwykopem
  • 78
Przed chwilą czytałem znalezisko o tym żeby nie dawać pieniędzy bezdomnym tylko organizacjom charytatywnym. I teraz mam do was pytanie (które, być może przyda się nie tylko mi) - komu dawać? jaka organizacja ma konkretne wyniki, nie przejada kasy i będę mieć pewność że będą to dobrze spożytkowane pieniądze? Są gdzieś może raporty dotyczące działalności takich organizacji?


@a665321: Polska Akcja Humanitarna. Albo na Pajacyka, wtedy trafi do polskich dzieci, albo za
Spróbuj znaleźć coś w Twojej okolicy. Dajmy na to dom dziecka? Schronisko?


@Azaajaszz: takie miejsca na pewno nie będą przedstawiały czytelnych i konkretnych raportów, przez co nie mam pewności co się stanie z tymi pieniędzmi.
@sikejsikej: Kolega chyba nie zrozumiał ( ͡º ͜ʖ͡º). Miałem na myśli, że jak chociaż 10 gr od plusa, to może wyjdzie coś miedzy 100 a 200 zł. A przy jednym groszu będzie max 50 (choć raczej nierealny cel, może przy złotówce było by 5k plusów), biorąc pod uwagę że 5000 wykopów czy plusów zdarzą się dość rzadko. Osobiście wolałem kliknąć w pajacyka.
@Blob_Morderca: bardziej od nazwy organizacji zależy mi na tym czemu potrzebne są im pieniądze, jakie są tego efekty i czy są wydawane efektywnie. Czyli sprawozdania, infografiki itd będą plusem