Wpis z mikrobloga

Każdy plus to 1 grosz który przeznaczę na organizację charytatywną.
Przed chwilą czytałem znalezisko o tym żeby nie dawać pieniędzy bezdomnym tylko organizacjom charytatywnym. I teraz mam do was pytanie (które, być może przyda się nie tylko mi) - komu dawać? jaka organizacja ma konkretne wyniki, nie przejada kasy i będę mieć pewność że będą to dobrze spożytkowane pieniądze? Są gdzieś może raporty dotyczące działalności takich organizacji?
Taguję #rozdajo bo to trochę jest rozdajo ale tez #pomoc i #pomagajzwykopem
  • 78
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

ech, z takim podejściem to w zasadzie wszystko z góry możesz przekreślić. Chyba nie wychowujesz się w buszu i wiesz kto to Ochojska, Owsiak czy Kolenda-Zaleska i czym się zajmują. Wystarczy parę kliknięć od googla i masz wszystko, skoro ci coś polecamy to po prostu to sprawdź


@Merytoryk: podejście jest takie że chcę mieć nie "znaną i polecaną" fundację tylko mieć konkretne efekty, pewność ze pieniadze nie zostaną p------------e i
  • Odpowiedz
@a665321: my ci nie powiemy czy "nie p------------ą" hajsu bo skąd my mamy wiedzieć co ty rozumiesz pod tym pojęciem. Każda fundacja musi funkcjonować pod kątem administracyjno-gospodarczym. Masz raporty finansowe i inne sprawozdania, to sobie przeanalizuj co ci odpowiada, my za ciebie tego nie zrobimy.
  • Odpowiedz
@a665321: fundacja Jana Pawła 2 dzieło nowego tysiąclecia. funduje stypendia dla dzieci z małych miasteczek i wsi.Myślę że to nie tylko pomaganie, ale i inwestycja. a takie coś to popieram!
  • Odpowiedz
Masz raporty finansowe i inne sprawozdania, to sobie przeanalizuj co ci odpowiada, my za ciebie tego nie zrobimy.


@Merytoryk: oczekuje fundacji która będzie miała rozbudowane raporty a nie jeden wiersz "koszty funkcjonowania" i 600k wydatków.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@a665321: Szlachetna paczka moze? Ludzie daja najczesciej produkty a nie pieniadze. Albo znajdz jakis dom dziecka czy schronisko dla bezdomnych w okolicy, spytaj sie czego potrzebuja i kup tyle ile uwazasz za sluszne
  • Odpowiedz
polecam wybrać jedną z polecanych organizacji charytatywnych z listy porównywarki GiveWell.

jaka organizacja ma konkretne wyniki, nie przejada kasy i będę mieć pewność że będą to dobrze spożytkowane pieniądze? Są gdzieś może raporty dotyczące działalności takich organizacji?

Cała analiza efektywności danej fundacji jest całkowicie transparentna i dostępna na stronie internetowe


@PolskaPrawica: bardzo fajna strona! jak będę miał czas to poczytam więcej
  • Odpowiedz
@a665321: Szlachetna paczka moze? Ludzie daja najczesciej produkty a nie pieniadze. Albo znajdz jakis dom dziecka czy schronisko dla bezdomnych w okolicy, spytaj sie czego potrzebuja i kup tyle ile uwazasz za sluszne


@TotalDisaster: a szlachetna paczka nie jest tylko na święta? plus jak chciałem tam wybrac rodzinę rok temu to czytając historię miałem wrażenie że bardziej potrzebują pracy a nie pieniędzy :/
  • Odpowiedz
fundacja Jana Pawła 2 dzieło nowego tysiąclecia. funduje stypendia dla dzieci z małych miasteczek i wsi.Myślę że to nie tylko pomaganie, ale i inwestycja. a takie coś to popieram!


@marcez: na pewno fundacja robi wiele dobrego, natomiast powiem szczerze że ja jako niekatolik wolę środki przeznaczyć na inną organizację.
  • Odpowiedz