Wpis z mikrobloga

Każdy plus to 1 grosz który przeznaczę na organizację charytatywną.
Przed chwilą czytałem znalezisko o tym żeby nie dawać pieniędzy bezdomnym tylko organizacjom charytatywnym. I teraz mam do was pytanie (które, być może przyda się nie tylko mi) - komu dawać? jaka organizacja ma konkretne wyniki, nie przejada kasy i będę mieć pewność że będą to dobrze spożytkowane pieniądze? Są gdzieś może raporty dotyczące działalności takich organizacji?
Taguję #rozdajo bo to trochę jest rozdajo ale tez #pomoc i #pomagajzwykopem
  • 78
  • Odpowiedz
Przy okazji zawołam też @Fundacja_Stanczyka i @Watchdog_Polska - być może przeprowadzaliście jakieś audyty w tej kategorii i szczególnie polecacie organizacje charytatywne które skurpulatnie rozliczają się z każdej złotówki i mogą pochwalić się przejrzystymi raportami z efektów działań?
  • Odpowiedz
Ludzie wyżej mają ból dupy, że za darmo chcesz przemienić plusy w kasę dla fundacji charytatywnej... Brak słów. Jak tacy mądrzy to niech sami przeznaczą 10groszy albo nawet zlotowke. Niektórym ciężko zrozumieć, że każdy daje ile może brak słów. A te 20-30zl co pewnie uzbierasz to i tak da realne efekty (patrz GiveWell)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@a665321: Dostajesz "pod opiekę" łebka. Spotkasz się z nim kilka godzin w tygodniu kiedy masz czas i kiedy Ci się chce. Pomagasz mu w nauce, możesz go gdzieś zabrać do kina itp. To zazwyczaj dzieci z bardzo biednych rodzin więc się cieszą, że ktoś im poświęca swój czas
  • Odpowiedz
jaka organizacja ma konkretne wyniki, nie przejada kasy i będę mieć pewność że będą to dobrze spożytkowane pieniądze?


@a665321: Stowarzyszenie Dzieciaki Chojraki jest godne polecenia. Za stowarzyszeniem stoi pan profesor Jacek Wachowiak z Kliniki Onkologii i Hematologii w Poznaniu. Obecnie zbierają pieniądze na budowę nowoczesnej kliniki, w której mali pacjenci będą wygrywać z rakiem. Miałam okazję poznać tych ludzi, są niesamowici - to co robią i ile serca w to
  • Odpowiedz
Jak chcesz komuś pomóc to pomóż.

Prawdziwym powodem tego wpisu, jest Twoja potrzeba zdobycia plusów. Gardzę.


@poote: w dupie mam twoje plusy, prawdziwym powodem tego wpisu jest znalezienie organizacji która najlepiej spożytkuje hajs

Najlepiej klikaj w ikonkę
  • Odpowiedz
@a665321 Trudne pytanie. Działalność charytatywna (w rozumieniu np. typowej pomocy bezpośredniej) i watchdogowa to jednak dwa różne światy. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Nie znamy się na organizacjach charytatywnych i nie obserwujemy ich działań. Nie robimy też audytów i nie oceniamy innych organizacji. Zresztą, nawet jeśli byśmy to robili, to nie czujemy się kompetentni i władni wskazywać, kto dobrze/źle się sprawozdaje. Naszym zdaniem najlepszym weryfikatorem są po prostu
  • Odpowiedz
@DzieciakiChojraki: Bardzo szanuję za przejrzystość, brak wynagrodzeń i całokształt działalności :) Mam dodatkowe pytania których nie znalazłem na AMA:
1. W sprawozdaniu z 2016r. zauważyłem wydatek 18450zł na kampanię Google, podczas gdy w AMA padło stwierdzenie:

Nie chcemy wydawać pieniędzy na promocję, mamy ważniejsze cele, a mianowicie takie, które na mniejszą lub większą skalę rozwiązują problemy systemowe w onkologii dziecięcej w województwie wielkopolskim

Czy w tym roku organizacja korzysta z
  • Odpowiedz
@a665321: Przede wszystkim przepraszamy, że tak późno odpisujemy. Nie zauważyliśmy tego pytania.
1. Faktycznie tyle kosztowała nas promocja w Google, na którą zdecydowaliśmy się, jako organizacja mało rozpoznawalna i nieistniejąca w świadomości społecznej. Taką poradę otrzymaliśmy od fachowców, którzy w tym upatrywali naszej szansy na zwiększenie wpłat związanych z 1% oraz społecznym zainteresowaniem tematem konieczności budowy nowej Kliniki. Czy to była skuteczne kampania i słuszny wybór? Trudno nam jednoznacznie odpowiedzieć, bo nie zgodziliśmy się na kolejne tego typu kroki/kampanie. W 2017 r. nie wydaliśmy środków na tego typu promocję, podobnie w 2018 i mamy nadzieję, że tak już pozostanie.

Wówczas nie słyszeliśmy o takiej kampanii Google, ale ktoś z Was (wykopowicz) wskazał nam taka możliwość i mamy nadzieję, że uda nam się z niej skorzystać.

2. Klinika powiększy się tylko o kilka łóżek, ale nie w tym rzecz. Będzie o wiele więcej przestrzeni, więcej izolatek. Oznacza to, że pacjenci będą leczeni w bezpieczniejszych i przyjaźniejszych dla siebie warunkach, będą mieć psychoterapie i rehabilitacje w wyznaczonych do tego gabinetach, a nie na salach ogólnych. Chcielibyśmy także, by rodzić mógł rozłożyć łóżko polowe, lub leżankę, obok dziecka i towarzyszyć mu przez
  • Odpowiedz