Wpis z mikrobloga

Szanowni uczniowie,
wczoraj pojawił się kwik, że w Waszych szkołach macie aż 2 religie w tygodniu i oburzenie, że jak tak można, po czym inni Wykopowicze sugerowali Wam wypisanie się z religii. Otóż nie musicie wypisywać się z religii. Obecne przepisy mówią, że najpierw trzeba ZŁOŻYĆ DEKLARACJĘ, żeby móc w ogóle na religię chodzić. Nie odwrotnie.
Czyli - nie składaliście deklaracji, że CHCECIE CHODZIĆ NA RELIGIĘ, to nie macie religii i tyle. Nie można nikogo zapisać na religię bez jego wiedzy i zgody. Jeśli Wasza szkoła tak robi, trzeba napisać donosik. ( ͡° ͜ʖ ͡°) A jeśli w planie lekcji religia jest w środku lekcji i nieuczęszczanie na nią spowoduje okienko (czyli siedzenie bez sensu na korytarzu bez opieki), trzeba napisać kolejny donosik. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Generalnie donosiki są be, ale w przypadku szkoły wymuszają pozytywne zmiany.

#bekazkatoli #bekazateistow #gimboateizm #szkola #religia #katolicyzm #porady
  • 186
@giovan-a: ciekawe. Pierwszy dzień w przedszkolu syna. Młody przychodzi do domu i śpiewa mi piosenkę o bogu, no to zaczynam go pytać, a kto was nauczył tej piosenki, odpowiada, że pani Asia (ich nauczycielką jest inna pani). Pytam się, kiedy? No że przed śniadaniem przyszła pani Asia, i najpierw uczyli się "pożegnywać" (XD), a potem śpiewali piosenkę, a potem było śniadanie i już normalne zajęcia. No więc, wychodzi na to, że
@nocnica: Jeśli Ci się to nie podoba, to zrób dym. Prawo jest po Twojej stronie. Aczkolwiek może wydarzyć się tak, że Twoje dziecko poczuje się wykluczone, jeśli tylko ono będzie w tym czasie zabierane do innej sali, tu o tym napisano: https://mamadu.pl/138565,religia-w-przedszkolu-czy-jest-obowiazkowa-jak-zapisac-dziecko

@makowapizzerka Kurczę, nie wiem, jak to jest z biblioteką. Na pewno nie możecie siedzieć na korytarzach bez nadzoru. A czy można Was trzymać na siłę w bibliotece, tego nie
@giovan-a: wiem, że mogę zrobić dym i się zastanawiam czy warto. W naszym przypadku, o ile ta religia rzeczywiście będzie się obywała przed śniadaniem, to mogę go zawsze zaprowadzać później do przedszkola po prostu. Szczerze mówiąc, to samo uczestnictwo w tym mojego dziecka jakoś szczególnie mnie nie triggeruje, niech sobie śpiewa o bogu, skoro śpiewa o krasnoludkach i gadających zwierzątkach, to nie widzę problemu ¯\_(ツ)_/¯ Po prostu wgurwiło mnie, że nikt